Pleť po tridsiatke stráca stále viac a viac kolagénu. Stráca aj pevnosť, potrebuje viac hydratácie a začínajú sa prehlbovať prvé vrásky. Z tohto pohľadu nie je nadšená žiadna žena. Určite nie som zástankyňou operačných zásahov. Starnuť by sa malo s gráciou. Vrásky sú dôkaz toho, že ste život žili naplno. Pridajte do svojej starostlivosti hydratačné zložky, oleje, masážne pomôcky, nezabudnite sa starať o krk a dekolt. Pite veľa vody, dodržujte zdravú životosprávu, hýbte sa a užívajte si svoj vek. Viete koľko nových vrások vám vznikne len tým, že sa budete trápiť nad vráskami? Väčšinou vám k žiarivej pokožke pomôže hlavne vaša psychická pohoda. A viete o tom, že jediná prevencia pred predčasným stárnutím pokožky je SPF (opaľovací krém)? Na prvý pohľad sa môže zdať, že tých produktov je veľa. Nepoužívam ich všetky naraz, ale striedam. Pod každým produktom nájdete odkaz na článok aj s mojou skúsenosťou a viac informáciami. Prečítajte si ako vyzerá moja starostlivosť o pleť a aké produkty používam.

Denný a nočný krém

Účinná starostlivosť o pleť po tridsiatke chrániaca ju pred prvými známkami starnutia. Požičajte si od okvetných plátkov ruží ich zamatovú hebkosť a dodajte svojej pleti mladistvú vitalitu a stratený jas. Aby si suchá pokožka dokázala zachovať svoj mladistvý vzhľad aj počas hektických dní, potrebuje troška pomôcť.

chcem vedieť viac …

SPF – ak je krém prírodný neobsahuje SPF preto je potrebné kúpiť si ho samostatne a používať denne

Bez SPF ani krok. Keď tak uvažujem, tak vždy som používala krém, ktorý obsahoval SPF. Inak som do cca 25ky extra SPF nepoužívala. Teraz už áno. Uff keď si spomeniem na to opaľovanie v 18ke :DD Tieto dve SPF používam v lete 50 a v zime 30 každý deň. Sú super ľahučké a vhodné aj pod make-up.

chcem vedieť viac o produktoch …
chcem vedieť viac o UVA a UVB

Hydratácia zvonku aj zvnútra

The Chemistry Hyaluronic Concentrate Obsahuje mimoriadne vysokú koncentráciu prírodnej kyseliny hyalurónovej. Podklad tvoria červené riasy a tamarind. Pravidelné používanie udržiava pokožku hydratovanú, dodáva jej aktívne látky a zároveň viditeľne zlepšuje štruktúru pokožky. 

chcem vedieť viac …

The Ordinary Amino Acids + B5  Koncentrovaná hydratácia. Toto koncentrované sérum obsahuje aminokyseliny a ich deriváty v celkovej koncentrácii 17% (hmotnostných). Poskytuje zvýšenú ochranu pokožky, podporuje jej elasticitu. Formulácia tiež obsahuje 5% (hmotn.) koncentrovaného D-panthenolu, čo je pro-vitamín vitamínu B5, ktorý poskytuje povrchovú a podpovrchovú hydratáciu a súčasne pomáha pri ochrane kože.

chcem vedieť viac …

Ochrana na deň – ráno

The Ordinary EUK 134 0.1% EUK 134 – kompletný názov je mimetikum superoxiddismutázy a katalázy, takže sa radšej skracuje na EUK.  Je to jeden z najsilnejších antioxidantov. 2 kľúčové fakty o EUK: 1/ autoregenerujúca molekula – čiže samoobnovujúca molekula, ktorá pracuje dovtedy, kým je na pleti 2/ zachytáva voľné radikály, ktoré spôsobujú starnutie pleti

chcem vedieť viac …

Dynamické vrásky – ak často krčíte čelo

ARGIRELINE™ je ochranná známka. Vlastní ju spoločnosť Lipotec v Barcelone. Je to patentovaný roztok Acetyl Hexapeptidu-8. Štúdie ukázali, že Argireline zlepšuje vzhľad oblastí tváre. Hlavne tých častí, ktoré sú náchylné k vývoju dynamických vrások. Očí a oblastí čela.

chcem vedieť viac …

Večerná starostlivosť – raz jeden raz druhý

The Ordinary Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin F  Vysoko koncentrovaný roztok s vitamínom C a F pre rozjasnenie tónu pleti a zmiernenie známok starnutia. Dodáva sa v UV ochrannom obale.

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane Skvalán je prírodná látka nachádzajúca sa v ľudskej koži. Pokožka má tejto látky dostatočnú úroveň, keď mladá a zdravá. Ako starneme, hladiny výrazne látky klesajú a v čase, keď sme v polovici tridsiatych rokov a štyridsiatych rokoch, nemáme už k dispozícii dostatočné množstvo na udržanie zdravej kože. Predpokladá sa, že tento pokles je čiastočne zodpovedný za mnohé z príznakov starnutia pokožky.

chcem vedieť viac …

Očný gél na ráno – žiadny krém vám nezosvetlý tmavé kruhy pod očami

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG Špeciálny prípravok na ošetrenie očného okolia s extrémne vysokou koncentráciou kofeínu a EGCG (nachádza sa v zelenom čaji). Nezávislé štúdie preukázali, že použitie kofeínu a EGCG má priaznivý vplyv na redukciu opuchu a tmavých kruhov pod očami. Dodatočné štúdie preukázali, že kofeín tiež redukuje výskyt celulitídy.  

chcem vedieť viac …

Masky a relax po práci aj cez víkend

Tieto masky používam už dlho. Skúšam ich všetky, aktuálne nemám nejakú ktorú uprednostňujem. Jediné čo naozaj nemusím je peniaca maska a textilná maska. Všetky ostatné mám veľmi rada.

chcem vedieť viac …

Najnovšie som si obľúbila masky z Lidla. Predávajú sa v dvojbaleniach. Každá časť má iné účinky a je určená na inú časť tváre. Čistiaca, hydratačná alebo aj aj. Som s nimi veľmi spokojná a vždy keď ich vidím v lidli tak si jednu kúpim. Aké máš s nimi skúsenosti ty?

LED terapia je doplňujúca forma starostlivosti o pleť. Účinky LED terapie. Minimalizuje viditeľné linky a vrásky pokožky, Zlepšuje tonizáciu a napätie pokožky, Aktivuje fibroplasty, stimuluje novotvorbu kolagénu v pokožke, Opätovne naštartuje prirodzenú kolagénovu aktivitu, Zlepšuje vzhľad pleti po slnečnom žiarení, Pomáha znižovať produkciu melanínu, ktorý zapríčiňuje tvorbu hnedých stareckých škvŕn, Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke, Podporuje výživu pleti zvnútra, Zmenšuje zhrubnutie kože, Redukuje veľkosť kožných pórov, Stimuluje a aktivuje metabolické funkcie kožných buniek.

chcem vedieť viac ….

AHA 30% + BHA 2% – túto masku som si kúpila len nedávno. Čítala som o nej naozaj veľa. Niekomu vôbec nesadla, iné sú z nej nadšené. Maska je to trošku iná ako relaxačná. Maska zbavuje pokožku vrchných odumretých buniek a robí akýsi priestor tým novým. Pred použitím si poriadne prečítajte inštrukcie. Ak ste nikdy nič podobné nepoužívali, tak toto rozhodne nie je vhodný produkt na začiatok.

chcem vedieť viac …

Peeling – podpora rýchlejšej výmeny kožných buniek

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution  Exfoliácia pleti pomocou kyseliny glykolovej. Okrem 7% obsahu kyseliny glykolovej tento roztok obsahuje aj aminokyseliny, aloe vera, ženšen a tasmánsku papričku.

chcem vedieť viac …

The Ordinary Buffet + Copper Peptides 1% Peptidy medi sa prirodzene nachádzajú v pokožke. Keď ich pridáme do našej dennej starostlivosti o pleť, podporíme zdravý vzhľad pokožky, jej pevnosť, sviežosť a žiarivosť.

chcem vedieť viac …

Pomôcky na starostlivosť o pleť

  • špongia na odličovanie, ktorú mi doniesol brat z Korfu
  • kefku ebelin na čistenie pleti
  • bavlnený uterák na odstránenie masky na pleť
  • masážny roller a gua sha – na krk, dekolt a tvár

Čo je Gua sha?

Gua sha nástroje sa líšia tvarom a sú navrhnuté tak, aby kopírovali štruktúru kostí. Jemnou masážou dosiahnete zvýšenie cirkulácie a lymfatického toku v tvári. Čím vyššia je kvalita kameňa, tým lepší účinok. Medzi najkvalitnejšie patria ruženín a jadeit. Gua sha má svoje využitie aj v prípadoch napätia na tvári, okolo čeľuste či medzi obočím.

Odličovanie a čistenie pleti

  • na čitenie pleti používam Balea Med ultra sensitive gél, ktorý som si obľúbila v letných mesiacoch až som pri ňom zostala
  • keď nemám na tvári make-up tak na vyčistenie používam iba vodu alverde
  • na odstránenie očného make-upu Balea augen make-up entferner – je super na citlivé oči a aj vodeodolný make-up

UPOZORNENIE – pred použitím produktov a pridaním do tvojej dennej rutiny si prečítajte kontraindikácie a dostupné informácie na internete výrobcov. Tento článok nie je odporúčanie ani inšpirácia pre každého po 30ke, je to denná rutina produkty, ktoré vyhovujú mne. Odporúčam prečítať informácie o tom aké kyseliny s akými produktami ne/môžete kombinovať. Výber produktov je na tvoje slobodné rozhodnutie.

You May Also Like

Leave a Reply