Červeno-čierno-zelené šaty som kúpila v secondhande v USA. Cena šiat bola veľmi nízka iba 4 doláre. Materiál pripomína flanel, okolo výstrihu je tmavomodrý zamet a takisto aj na manžetách. Šaty sa zapínali na veľké gombíky z rovnakého materiálu ako manžety. Povedala som si, že to chce len drobné úpravy a bude z nich pekná tunika, ktorú budme môcť nosiť aj ako šaty. Aký bol proces tvorby? Inšpirujte sa.

Nový model

Nový model som už mala premyslený. Prelistovala som niekoľko časopisov Burda a hľadala strih, ktorý by zodpovedal mojej predstave. Našla som ich až v štyroch číslach. Ďalej som už nepokračovala. Ukázala som mame, prekonzultovali sme, či to vôbec zo šiat vydá a pustila som sa do párania.

Prípravné kroky

Rozpárať šaty nebolo náročné. Btw. neskôr som zistila, že šaty tejto značky sa predávajú za takmer 200 dolárov. Wow. Mne išlo ale o pekný model nie značku, takže som ich rozpárala. Šaty mali v sebe veľa prachu. Asi boli naozaj staré alebo dlho stáli v sekáči. Oprala som ich, vysušila, vyžehlila a pustila sa do práce.

Proces tvorby

Nový rukáv, nová manžeta, trošku zúžiť, vzadu urobiť princesový strih, napasovať prsné odševky, nový golier a gombíky. Gombíky som zvolila o polovicu menšie ako boli pôvodné, čo ma nútilo aj zmenšiť gombíkové dierky. Najprv som ich chcela zašiť, ale šitie bolo veľmi viditeľné. Preto som ich ich v strede zašila dvoma stehmi a nechala také veľké. Teraz to vyzerá ako ozdoba :). Ja som s výsledkom spokojná.

You May Also Like

Leave a Reply