Terapiu LED technológiou ste doteraz mohli využiť prevažne v kozmetických salónoch. Cena za jedno ošetrenie je dosť vysoká. Sľubuje ale naozaj skvelé výsledky. Led Therapy Mask získala na popularite. Teraz si ju už môžete užívať aj v pohodlí domova. O masku som sa začala zaujímať ešte minulý rok. Hľadala som si rôzne informácie a nakoniec som si masku objednala. Odporúčaná doba používania je 60-90 dní. Masku som poctivo testovala takmer každý deň. Urobila som si fotky tváre pred a po a sledovala rozdiel. V článku sa dočítate zaujímavosti o maske všeobecne aj o tom ako funguje. Čo je potrebné si všímať pred kúpou a moju skúsenosť. A mám pre vás aj súťaž.

Čo je to LED Mask Therapy?

Považujem za dôležité začať trošku odbornou teóriou a základnými informáciami o maske. LED = Light Emitting Diode alebo v preklade “Svietiaca dióda”. “Prechod svetelnej energie do vnútra bunky urýchľuje systém rastovej fázy bunky. Stimuluje produkciu kolagénových vlákien bunkovej bielkoviny. Toto spôsobuje efekt opravy starnúcej, aknóznej, vráskavej pokožky a tiež pokožky trpiacej alergiami a spálenej od slnka.zdroj LED terapia je doplňujúca forma starostlivosti o pleť. Ide o studenú formu svetla. Nemusíte sa obávať, že sa LEDky zohrejú ako žiarovky, alebo že sa opálite či spálite. Môže sa aplikovať aj na opálenú pokožku a je to nebolestivé. Táto terapia je vhodná pre všetky typy pleti. Určite si preštudujte aj kontraindikácie.

>>>SÚŤAŽ<<<

Farby LED diód a ich použitie

 • Modré svetlo zlepšuje aknóznu pleť, má antibakteriálne a čistiace účinky. Zlepšuje vzhľad mastnej pleti, redukuje množstvo kožného mazu. Je plne použiteľné aj u citlivej pokožky.
 • Žlté svetlo lieči začervenania a má tiež detoxikačné a vyhladzujúce účinky. Zlepšuje lymfatickú a krvnú cirkuláciu.
 • Červené svetlo zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke, vedie k opätovnému spusteniu regeneračných mechanizmov a stimuluje fibroblasty. Červené svetlo je absorbované krvou a tkanivami s vysokým obsahom vody.
 • Zelené svetlo redukuje pigmentáciu, upokojuje pokožku, čistí lymfatické kanáliky a uvoľňuje psychické vypätie.

Colors of LED light and use

 • Red LED light stimulates the production of collagen and elastin, reducing inflammation and signs of aging
 • Blue LED light minimizes bacteria to balance and clarify blemish-prone skin
 • Green LED light targets and restores discoloration, including broken capillaries and dark spots
 • Yellow LED light reduces redness and boosts circulation

source

Účinky LED terapie

 • Minimalizuje viditeľné linky a vrásky pokožky
 • Zlepšuje tonizáciu a napätie pokožky
 • Aktivuje fibroplasty, stimuluje novotvorbu kolagénu v pokožke
 • Opätovne naštartuje prirodzenú kolagénovu aktivitu
 • Zlepšuje vzhľad pleti po slnečnom žiarení
 • Pomáha znižovať produkciu melanínu, ktorý zapríčiňuje tvorbu hnedých stareckých škvŕn
 • Zlepšuje cirkuláciu krvi v pokožke
 • Podporuje výživu pleti zvnútra
 • Zmenšuje zhrubnutie kože
 • Redukuje veľkosť kožných pórov
 • Stimuluje a aktivuje metabolické funkcie kožných buniek

Použitie a aké masky na trhu nájdete

Niektoré sa odporúčajú 20 minút denne. Iné 3x do týždňa po 15 minút. Našla som aj masku, ktorá sa používa iba 3 minúty. Najčastejšie som sa stretla s 20 minút denne. Takisto sa líšia aj informácie o tom, či je potrebné pri používaní mať oči zatvorené. Existujú masky s adaptérom t.j. musíte byť pri zásuvke. Sú aj také, ktoré nabijete a môžete sa voľne pohybovať. Mňa maska uspáva. Dám si ju na tvár a 20 minút spím. V ponuke nájdete masky aj na krk a dekolt. Niektoré sú iba na tvár. Čím má toho maska viac, tým je ťažšia. Niektoré majú také štuplíky aby sa maska nedotýkala tváre. Potom máte na tvári 4-6 odtlačkov celý deň. Niektoré masky sa zapínajú gumičkou, iné na suchý zips a niektoré si dávate na tvár ako okuliare. Ponuka je naozaj široká.

>>>SÚŤAŽ<<<

Akú masku som otestovala

Testovala som masku s odnímateľným nadstavcom na krk. Okolo hlavy sa maska upevňuje gumičkou. Maska mala súčasťou balenia aj spomínané štuplíky. Tie ma dosť tlačili pod váhou masky, takže som ich nepoužívala. Ako som spomínala vyššie masku som používala takmer každý deň 20 minút. Vždy ale vždy som pri tom zaspala. Maximálny relax. Masku, ktorú som skúšala je z umelej hmoty. Na trhu sú aj silikónové, ohybné a oveľa ľahšie, čo sa týka váhy. Ich cena je však šialene vysoká okolo 600 USD. Moja maska musí byť pri používaní zapojená v elektrike, čo mi nijako neprekážalo. Časovač, farba a intenzita sa dali nastaviť na ovládači. Pozor na koncovky, vyberte si EU. Bez obalu t.j. krabice bolo oveľa lacnejšie doručenie. Najdôležitejšie, testovala som červené svetlo.

Ak vás maska zaujala a rozmýšľate nad jej kúpou, napíšte mi cez formulár, nasmerujem vás resp.viem kde sa k nej dostanete najrýchlejšie a za super cenu :).

Výsledky

Myslela som si, že to na fotkách bude viac viditeľné, ale žiaľ nie je. Preto žiadne neprikladám “ako dôkaz”. Ak ma dlhšie sledujete viete, že ak mi niečo nevyhovuje, tak to napíšem na rovinu. Masku som používala 90 dní. Moja pleť bola po každom použití taká hebká na dotyk aj na pohľad a oddýchnutá (možno aj tým spánkom). Nemôžem tvrdiť, že by mi ubudlo nejako extra veľa vrások, ale ani sa neprehlbovali a netvorili nové. Zjemniť sa ale zjemnili, to vám môžem potvrdiť. Starnutie pleti sa ale nedá zastaviť. To je veľmi dôležité uvedomiť si. Dá sa iba spomaliť. Póry sa naozaj zmenšili a pleť pôsobí jednotným tónom. A to táto maska podľa mňa spĺňa. Pleť je na pohľad jemná, nemala som problém s vyrážkami (klopem na drevo), ani nebola extra mastná, vysušená alebo podráždená. Je to dlhodobý proces a masku budem používať aj naďalej. Za mňa je to určite super prevencia a doplnok v starostlivosti o pleť. Ak vás zaujíma akú kozmetiku používam pozrite sa v časti COSMETICS. Maska nenahrádza bežnú starostlivosť o pleť.

Používa ju aj NASA

Vedeli ste, že LED svetlá využívala agentúra NASA v 90. rokoch na podporu rastu rastlín na svojich kozmických lodiach? Vedci však odpozorovali i ďalší účinok LED svetiel na palube lodí. Keď červené LED svetlá svietili na astronautov, ich rany sa hojili rýchlejšie. Po nasledujúcich výskumoch sa ukázalo, že bunky vystavené LED svetlu sa hoja o 150 až 200 % rýchlejšie ako tie, ktoré nikdy neboli stimulované týmto druhom svetla. Výskum bol v nadchádzajúcom období nasledovaný publikáciou prelomovej správy, ktorá popisovala liečivé účinky LED svetiel. Z tohto dôvodu si čoskoro LED svetlá našli cestu do kozmetického priemyslu. (zdroj)

Čo je potrebné aby LED spĺňalo

 1. optimálna vlnová dĺžka je 680, 730, 880 nm (nanometrov) – vďaka nej svetlo prechádza do pokožky (na väčšine masiek sú nižšie čísla alebo rozpätie v ktorých pôsobí, čo je dosť zvláštne, hľadajte skôr takú, kde je pevné číslo)
 2. sila pôsobenia 4 J (Joule) na cm2

Žiaľ som nenašla žiadnu masku s týmito údajmi. Takže hľadajte aspoň niečo približne. Červené svetlo dokáže prejsť najhlbšie do pokožky. Modré svetlo pôsobí na povrch kože, ale narúša fungovanie organizmu, čo sa týka bdeniu a spánku. Takže používajte ráno alebo cez deň. Na maskách nájdete informáciu, že nejde o liečebné prístroje ale kozmetické.

Ak vás maska zaujala a rozmýšľate nad jej kúpou, napíšte mi cez formulár, nasmerujem vás resp.viem kde sa k nej dostanete najrýchlejšie a za super cenu :).

>>>SÚŤAŽ<<<

You May Also Like

Leave a Reply