Leto je v plnom prúde a my si začíname spisovať zoznam vecí, ktoré si určite zoberieme na dovolenku. Väčšina z nás bude ležať pri bazéne, na pláži alebo na záhrade, a preto by sme nemali zabudnúť na ochranu pred slnkom. Na hlavu slamený klobúk, na očí slnečné okuliare a nemali by sme zabudnúť ani na ochranu našeho najväčšieho orgánu kože. Niektorí (väčšina) ľudí opaľovacie krémy podceňuje a používa maximálne olej nubian v sklenenej flaštičke s faktorom dva. Pred pár rokmi som k tejto skupine ľudí patrila aj ja. Celkom som nerozumela označeniam “SPF 30, UVA, UVB” a myslela som si, že ma s vyšším faktorom ako šesť vôbec neopáli. Je to samozrejme nezmysel a ja vám chcem predstaviť sprej, ktorý vás nie len ochráni pred škodlivým žiarením, ale dokonca aj pred vznikom alergie na slnko, ktorou trpí stále viac ľudí. Takisto sa dočítate čo je SPF, UVA a UVB, s ktorým sa často stretávame, ale možno nevieme aký je medzi nimi rozdiel a prečo je dôležité si ho všímať na produktoch.

Allersun – sprej proti vzniku alergie na slnko

Allersun, ako to už z názvu vyplýva, je sprej, ktorý je poskytuje vysokú ochranu SPF 30 a zároveň predchádza vzniku kožných reakcií/alergie na slnko. Naviac účinne chráni pred spálením pokožky a hydratuje. 

Čo je alergia na slnko (fotosenzitivita) a ako sa prejavuje? 
Jednou z nepríjemných reakcií kože na slnko môže byť okrem spálenia aj alergická reakcia. Je to reakcia imunitného systému na slnečné svetlo. Pokožka reaguje na pôsobenie UV lúčov a v tele precitliveného človeka sa vytvoria látky, ktoré vyvolajú reakciu na pokožke. Klasickým prejavom alergie je začervenanie, svrbenie zápal a ekzém.

UVA/UVB 
Alergia je vyvolaná oboma typmi UV lúčov, UVA aj UVB (vo väčšej miere UVA). Alergia sa prejaví hneď pri pobyte na slnku, výnimkou však nieje ani vznik reakcie pár dní po pobyte. Rozdiel medzi UVA a UVB žiarením je v tom, že UVB žiarenie má o čosi kratšiu vlnovú dĺžku než UVA a nepreniká preto tak hlboko do pokožky

Čo je to SPF a aké by ste mali používať vy? 
Sun protective factor alebo ochranný slnečný faktor udáva, o aký násobok času možno po nanesení prípravku na kožu predĺžiť pobyt na slnku, bez jej začervenania. Napríklad prostriedok s SPF 25 umožňuje fototypu I predĺžiť pobyt na slnko asi o 4 hodiny. Vypočíta sa to takto: SPF 25 x 10 minút ( doba za ktorú sa fototyp I spáli) t.j. 250 minút teda 4 hodiny). Celosvetovo je 6 fototypov, v Európe 4. Nájdete ich napríklad TU.

Ako sprej funguje?

Sprej na tele vytvorí ochranný film, ktorý zabráni prenikaniu aj UVA a UVB žiareniu do pokožky a tak chráni pred vznikom alergickej reakcie na pokožke.

Ako sa nanáša?
Úplne jednoducho. Stačí stlačiť a nasprejovať si celé telo. Rýchlo sa vstrebáva a je bez parfémov a parabénov.  Aplikuje sa pol hodinu pred opaľovaním a dokonca ho môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy 🙂

Kde ho kúpite?

www.monsea.sk za akciovú cenu 12,60 EUR , má 200 ml a určite vám vydrží celé leto TU

Moja skúsenosť?

Vynikajúca. Síce som si musela chvíľu počkať na slnečné lúče a správnu teplotu, aby som sa obliekla do plaviek, ale dočkala som sa. Pokožku mi nijako nedráždi, nemala som žiadne flaky, žiadnu negatívnu reakciu a nebola som vôbec spálená. Iba krásne opálená pokožka.

Okrem tohto skvelého spreja som na www.monsea.sk našla aj doplnky na alergiu. Mala som veľa liekov, rôzne časy užívania, no povedala som si dosť. Veľmi ma potešili doplnky výživy na alergiu a posilnenie imunity, ktoré ja tak veľmi potrebujem. Zámerne používam doplnky výživy, lebo to nie sú lieky. 
Allerhin – nosový sprej
Tento sprej mi asi poslal môj dobrý anjel 🙂 Mám alergiu na prach a tomu sa tak ľahko nevyhnete. Mala som asi desiatky sprejov do nosa od nosanex cez nosafex po nosavin a podobné názvy na “nosa”, ktoré som musela používať aj tri krát denne a mala som pocit, že som si skôr na ne návykla ako mi pomáhajú. Prečítala som si, že Allerhin je bez návykových látok. na prírodnej báze a môžem ho používať dlhodobo. Už po prvom použití som zostala naozaj prekvapená. Stačilo ho použiť iba 1x za skoro dva dni? Nešlo mi to do hlavy. Moja spotreba papierových vreckoviek sa znížila a už môžem prejsť z kancelárie do kuchynky bez toho aby som mala v ruke vreckovku. Naozaj zázrak a to nepreháňam, ani sa nesnažím vám tento liek predať, jednoducho odporúčam. Neviem, či bude mať rovnaké účinky aj na vašu nosnú sliznicu 🙂 ale za vyskúšanie to stojí. Cena je 5,90 a kúpite ho TU.

Probiotiká Adults Dophilus 

Každý z nás žije v strese, všetko chce rýchlo urobiť a na oddych mu nezostáva čas. To už nehovorím na obed bez stresu a “nalepeným” mobilom na uchu. Väčšinou jeme a pracujeme zároveň. Všetko do seba nahádžeme zapijeme nejakým sladkým nápojom. Česť výnimkám. Trpí tým náš metabolizmus a trávenie. Zlé trávenie a nafúknuté brucho sú jasnými signálmi, že telu chýbajú ochranné prospešné baktérie. Adults Dophilus zabezpečuje dospelému človeku optimálny počet prospešných baktérií. Nieže by som mala problém s trávením, ale niekedy sa stane, že jednoducho nestíham obed kvôli stretnutiam, alebo ho radšej vynechám a zjem nejakú bagetu pri pracovnom stole a potom mi je ťažko. Od kedy užívam probiotiká s trávením nemám žiadne problémy. Určite odporúčam. Balenie obsahuje až 60 tabliet, za 14,76 EUR a kúpite ich TU.

Kolostrum

Na posilnenie imunity odporúčam tento produkt.  Kolostrum kombinujem s probiotikami a niečo na tom bude. Cez víkend sme boli v aquaparku a každý vie, že tam je vždy veľa ľudí. Vždy sa odtiaľ vrátim minimálne s jedným herpesom na perách alebo miernym nachladnutím. Nechcem to zakríknuť, ale tento krát nič. Je to zvláštne a zaujímavé zároveň 🙂 🙂 

Čo je kolostrum?
Kolostrum (mledzivo) je tekutina, ktorú produkujú mliečne žlazy cicavcov krátko pred pôrodom a pár dní po pôrode. V posledných desaťročiach sa vedci začali zaoberať komplexnou analýzou jednotlivých zložiek kolostra. Ukázalo sa, že kolostrum je veľmi bohaté na širokú škálu imunitu posilňujúcich a liečivých látok.

Monsea Kolostrum je vhodné podávať:
• ako prevenciu nachladnutia, vírusového či bakteriálneho ochorenia
• pri mykotických infekciách
• osobám s opakovanými infekciami dýchacích ciest
• osobám s prieduškovou astmou
• pri prejavoch alergií (kožné vyrážky, dráždivý kašel, svrbenie)
• osobám s oslabenou obranyschopnosťou
• diabetikom ako prevencia možných komplikácií
• osobám vyšších vekových kategórií
• pre urýchlenie hojenia rán
• pri chronickej únav

Balenie obsahuje 30 tabliet, cena je 11,70 EUR a kúpite ho TU.

Teším sa, že som na slovenskom trhu objavila produkty na imunitu a alergiu, z ktorých nevzniká návyk a nemusím si strážiť “každých osem hodín” 🙂  Určite vyskúšajte aspoň Allersun, teraz ho kúpite s 10% zľavou a naviac je poštovné zdarma. 
Šup do obchodu KLIK. Nájdete tu množstvo podborných informácii o každom produkte a aj účinky aké môžete očakávať. Krásna stránka a perfektné produkty. Ak sa neviete rozhodnúť využite poradňu alebo zavolajte 🙂 Máte vy nejaké overené posilňovače imunity a prostriedky na alergiu?

You May Also Like

Leave a Reply