Od prvej objednávky #1 z e-shopu deciem ubehlo takmer 5 mesiacov. Produkty vydržali teda poriadne dlho. Väčšinu ešte stále mám. Minula sa mi kyselina hyaluronová, ktorú používam denne a vitamín C, ktorý používam každý druhý deň resp. večer. Robila som druhú objednávku a vybrala som si kyselinu hyaluronovú vo veľkom a elegantnejšom balení a dve séra. Odhodlala som sa konečne aj na peptidy, ktorých som sa trošku bála, pretože pleť môže zareagovať tak, že bude červená. V článku vám prezradím o dvoch sérach. Prvé sérum “Amino Acids + B5″ poskytuje zvýšenú ochranu pokožky a podporuje jej elasticitu a druhé je “Buffet” komplexné riešenie starnutia pleti s pomocou peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej. Takisto si pripomenieme základné informácie o kyseline hyaluronovej a prečo by ste ju mali používať. Inšpirujte sa.The Chemistry Hyaluronic Concentrate 
cena: 30 EUR
množstvo: 240 ml


O čo ide?

Obsahuje mimoriadne vysokú koncentráciu prírodnej kyseliny hyalurónovej. Podklad tvoria červené riasy a tamarind. Pravidelné používanie udržiava pokožku hydratovanú, dodáva jej aktívne látky a zároveň viditeľne zlepšuje štruktúru pokožky. 

Aké zložky výrobok obsahuje?

Kedže som o tomto veľkom balení nenašla žiadne informácie, tak si prečítajte o jednotlivých zložkách. Kyselina hyalurónová (HA) môže priťahovať až 1000 násobok svojej hmotnosti vo vode. Veľkosti molekúl HA určujú hĺbku preniknutia do pokožky.  Táto formulácia kombinuje nízku, strednú a vysokú molekulovú hmotnosť HA, ako aj látku budúcnosti – HA crosspolymer – v koncentrácii 2% pre preniknutie do rôznych úrovní kože a ich hydratáciu.
Tento systém je podporovaný prídavkom vitamínu B5 (pantenol), ktorý zvyšuje hydratáciu pokožky, výživu pleti, pomáha zachovať jej mladistvý vzhľad a obmedzuje tvorbu vrások. Provitamín B5 zlepšuje regeneráciu zrelej pokožky zrýchlením metabolizmu buniek a stimulovaním ich obnovy. Pomáha udržiavať vlhkosť pokožky. Pantenol má protizápalové, hydratačné, upokojujúce účinky. 
Ahnfeltia Concinna Extract – extrakt z červených morských rias funguje ako ochranný prostriedok pokožky. Je to na živiny bohatý minerál, ktorý mierne stimuluje krvný obeh, čo pomáha kyseline hyalurónovej preniknúť hlbšie do kože. 

Moje postrehy:

Kyselinu hyaluronovú som používala dlhšie a je to naozaj super. Nemám pocit vysušenej pokožky a zdá sa mi ako keby bola pleť taká pružnejšia alebo ako to povedať. Jednoducho nie je suchá, netvoria sa nové vrásky a podobne. Do pleti dostanete potrebnú hydratáciu práve touto kyselinou, pitím vody to neovplyvníte. Doteraz som používala 30 ml balenie The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5. Bola vo flaštičke s kvapátkom. Bola senzačná, no jediný problém bolo, že sa trošku žmolkala. Vlastne sa dosť žmolkala, preto som si vždy musela dávať pozor s čím ju kombinujem. Napríklad som si nemohla dať nič olejové a podobne. Hľadala som niečo podobné v inej koncentrácii resp. konzistencii. Natrafila som na toto veľké balenie. Síce je drahšie, ale je aj oveľa väčšie. Toto je gél, ktorý je tak ľahunký a tak rýchlo sa vstrebáva, och je to úžasné. Vôbec sa nežmolká, nemusím čakať kým sa vstrebe a aplikácia je takisto pohodlnejšia. Stlačíte si pumpičku koľko potrebujete. Milujem ju a je naozaj lepšia ako menšia s kvapátkom. Výsledky sú viditeľné, aj keď samozrejme hydratáciu vidieť trošku ťažšie ako napríklad opálenie :). Ide skôr o to, že je pokožka taká vláčnejšia, pevnejšia, pružnejšia, nešupinkavá a krásne svieža na pohľad. Ja si už neviem predstaviť ráno bez tejto kyseliny.The Ordinary Amino Acids + B5 
cena: 6,80 EUR
množstvo: 30 ml


O čo ide?

Koncentrovaná hydratácia. Toto koncentrované sérum obsahuje aminokyseliny a ich deriváty v celkovej koncentrácii 17% (hmotnostných). Poskytuje zvýšenú ochranu pokožky, podporuje jej elasticitu. Formulácia tiež obsahuje 5% (hmotn.) koncentrovaného D-panthenolu, čo je pro-vitamín vitamínu B5, ktorý poskytuje povrchovú a podpovrchovú hydratáciu a súčasne pomáha pri ochrane kože.

Čo sú vlastne aminokyseliny? 
Aminokyseliny sú základnou stavebnou jednotkou všetkých proteínov a tvoria 75% tela, takže sú esenciálne pre naše fungovanie a to znamená, že aj pre pleť. Napríklad sú dôležité pre produkciu kolagénu a elastínu, čo sú dve látky, vďaka ktorým je naša pleť pevná a pružná, jednoducho pôsobí mladistvo a sviežo. Aminokyseliny tiež pleť skvele hydratujú a ešte aj urýchľujú hojenie a regeneráciu, navyše sú to antioxidanty a majú protizápalové vlastnosti. Keď sa skombinuje niekoľko aminokyselín, tak vznikajú peptidy, aj také séra má The Ordinary napríklad Buffet,o ktorom vám napíšem nižšie. Niektoré aminokyseliny si vie naše telo vyrobiť a iné, tie ktoré sa volajú esenciálne, musíme získať zo stravy, hlavne mäsa, vajíčok, mliečnych výrobkov a potom aj niektorých druhov zeleniny, ako napríklad sója. Keďže sú naozaj kľúčové pre zdravie pleti, tak nie je na škodu si ich na tú pleť aj natrieť.  zdroj


Aké zložky výrobok obsahuje?

Aminokyseliny + B5 (pantenol) ponúkajú nemastnú hydratačnú podporu pre zdravú pokožku. Počas aplikácie môžete pocítiť dočasné slabé pocity brnenia. Ak si želáte tieto pocity zjemniť, toto sérum sa dá zmiešať s inými sérami alebo krémami na zníženie jeho koncentrácie.
aminokyseliny, ktoré sérum obsahuje:
Beatín – poskytuje hydratáciu, zvyčajne sa získava z cvikle. 
Arginín – urýchľuje hojenie. 
Kyselina asparágová – je dôležitá pri budovaní DNA buniek. 
Glycín – pomáha predchádzať rozpadu tkaniva a zlepšuje a urýchľuje hojenie. 
Alanín – poskytuje a zlepšuje hydratáciu. 
Serín – dôležitý pre formovanie membrán buniek. 
Treonín – toto je esenciálna aminokyselina, to znamená, že telo si ju nevie vyrobiť samo. Dôležitý je pre tvorbu kolagénu a elastínu. 
Valín – tiež esenciálna aminokyselina, je dôležitý pre silu svalov a tkanív, teda aj kože. 
Prolín – v kombinácii s ďalšími aminokyselinami zmieňuje vrásky, hlavne okolo očí bola dokázaná účinnosť. Obnovuje syntézu kolagénu po vystavení UV žiareniu. 
Izoleucín – dôležitý pre syntézu proteínov a regeneráciu tkaniva a tiež podporuje prirodzenú tvorbu anti-mikrobiálnych peptidov. 
Lizín – tiež esenciálna aminokyselina, pleť hydratuje, posilňuje a podporuje tvorbu kolagénu. 
Histidín – je antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom. Pomáha zvyšovať UV ochranu. Je protizápalový a pomáha upokojovať pleť. 
Fenylalanín – je základná stavebná jednotka pre rôzne proteíny. 
Kyselina glutámová – je hydratačná a pomáha udržať správne pH pokožky. 

Použitie: 

Aplikujte niekoľko kvapiek na tvár ráno a večer pred použitím krému – úplne v prvých vrstvách starostlivosti o pleť, buď hneď po čistení, alebo po toniku. Po aplikácii sa dá očakávať pocit brnenia. Ak je pocit príliš silný na to, aby ste ho tolerovali, sérum sa môže zmiešať s inými krémami alebo sérom podľa vášho výberu pred každou aplikáciou na zníženie jeho koncentrácie. Sérum je možné kombinovať s čímkoľvek, od aktívnych látok ako retinol, vitamín C až po AHA kyseliny.

Moje postrehy:

Tento zázrak mal samé pozitívne hodnotenia asi v každom jazyku sveta :). Podobne ako kyselina hyaluronová, dodáva hydratáciu. Naviac obsahuje aminokyseliny a vitamín B5.  Je to taká vodička, nie je to ani gél ani olej ani voda – niečo medzi tým. Veľmi dobre sa rozotiera, vstrebáva a zanecháva pokožku veľmi peknú. Mám pocit, že od kedy používam túto novú trojkombináciu produktov, tak mám menej červených miest na pokožke a aj sa mi rýchlejšie hoja moje kožné prejavy histamínovej intolerancie. Je to taký malý zázrak, naozaj. Nepociťujem inak žiadne brnenie ako píšu v popise, vodička sa ani nežmolká, nijako nereaguje s kyselinou hyaluronovom ani s olejmi t.j. môžete ju kombinovať s čímkoľvek, ale použite ju ako prvú. Za mňa je to super sérum a vrelo odporúčam.
The Ordinary Pleťové sérum Buffet 
cena: 14,80 EUR
množstvo: 30 ml

O čo ide?

Komplexné riešenie starnutia pleti s pomocou peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej. Táto formulácia obsahuje komplexnú škálu látok, ktoré sú zacielené na niekoľko známok starnutia pleti naraz: peptidy, aminokyseliny, matrixyl a kyselinu hyalurónovú. 

Čo sú peptidy?
Je to komplex proteínov, ktoré v tele regulujú mnohé systémy a cielene ovplyvňujú bunky. Ak na seba vzájomne pôsobia určité peptidy, zdravie vašej pokožky sa môže až rapídne zlepšiť, peptidy ju totiž omladzujú, pokožka je vypnutejšia a miznú z nej vrásky.
Aké zložky výrobok obsahuje?
Matrixyl 3000 – je to špeciálny peptid, ktorý sa špecializuje na stimulovanie syntézy kolagénu a produkcie kolagénu. Okrem toho zlepšuje produkciu kolagénu významne a hlavne dlhodobo.
2 peptidy obsiahnuté v peptide Matrixyl 3000 pracujú synergicky na odstraňovaní poškodeného kolagénu a na zvyšovaní produkcie kolagénu a elastínu. Firma, ktorá má tento peptid patentovaný zverejnila výsledky, kde porovnávala Matrixyl a Matrixyl 3000 na 23 dobrovoľníkoch. Výsledky jednoznačne preukázali niekoľko násobnú lepšiu efektívnosť Matrixylu 3000 na hlboké a mimické vrásky.
Matrixyl Synthe’6 peptidový komplex -povzbudzuje proces obnovy pokožky, účinne znižuje tvorbu vrások
Syn-Ake peptidový komplex – uvoľňuje tvárové svaly a tak predchádza vzniku vrások. 
Relistase peptidový komplex – spevňuje kontúry tváre
Argirelox peptidový komplex  
Probiotický komplex 
Aminokyseliny 
Kyselina hyalurónová – zlepšuje hydratáciu pleti, zjemňuje, štartuje tvorbu telu vlastnej kyseliny hyalurónovej
Celková koncentrácia účinných látok v sére je až 25%.

Upozornenie: Buffet, nakoľko obsahuje peptidy, by sa nemal kombinovať s priamymi kyselinami ani s antioxidantmi a Vit C.

Použitie:
Použite pár kvapiek na celú tvár ráno a večer pár kvapiek, na vyčistenú pleť. Aplikuje sa pred olejmi, sérami, emulziami alebo hydratačným krémom. 

Moje postrehy:

Tohto produktu som sa trošku bála. Nevedela som ako moja pleť zareaguje. Povedala som si, že ak zle, tak dám produkt mamine. Obsahuje množstvo peptidov, rôzne druhy kyseliny hyalurónovej, amino kyseliny, probiotický komplex, jednoducho zložité a komplexné zloženie, ktoré by malo bojovať proti známkam starnutia. Nemá žiadnu výraznú vôňu, konzistencia je gélová a rýchlo sa vstrebáva. Pozor, neodporúčam používať resp. kombinovať s olejmi. Žmolká sa. Ja tento produkt používam večera a navrch si dám už iba krém. Čítala som, že rozdiel medzi The Ordinary Amino Acids + B5  a  The Ordinary Pleťové sérum Buffet je veľmi malý. Ak máte pod 30 rokov tak stačí prvý a keď máte nad 30 tak môžete používať buffet. Ja ich striedam a Buffet používam iba večer, lebo ako som spomínala dosť sa žmolká, keď chcem použiť ďalšie produkty. Buffet je viac zameraný na “boj” proti vráskam. Je len na vás ktorý si vyberiete, alebo či si vyberiete aj aj a budete ich striedať ako ja. 

Zatiaľ mi nevyhovoval iba jedne produkt z prvej objednávky resp. som nevidela žiadne výsledky ani účinky The Ordinary Niacinamide (Vitamín B3) 10% + Zinc 1% . Aj som to dopísala do článku. Ktoré produkty od Deciem používate vy?


 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply