Welcome to Mademoiselle Iva! My name is Ivana and I am a embroidery lover, certified fashion stylist, and traveler. On my blog, I share my outfits, styling tips, and hacks, handmade and DIY projects, tips on books, and everything from my lifestyle to my travels. I have studied Fashion styling in Prague, Czech Republic. I have a Master’s degree in Economics from the University of Matej Bel in Slovakia and a Bachelor’s degree in Tourism, too.

Volám sa Ivana a vítam vás na mojom blogu Mademoiselle Iva. Blog vznikol v roku 2011. Blog je zameraný na textilnú tvorbu a trvaloudržateľnú módu. Som zberateľka tradičného ľudového odevu Slovenska, najviac ma zaujíma oblasť Horehronie odkiaľ pochádza časť mojej rodiny. Vždy som inklinovala k ručným prácam, práci s textilom a fascinovali mi všetky remeslá. Učila som sa šiť, prešívať oblečenie (dnes známe pod pojmom upcycling), tkať, vyšívať aj štrikovať. Do vyšívania som sa zamilovala po absolvovaní prvého kurzu v škole remesiel ÚĽUV. Láska ku krojom sa rodila dlhšie až som nakoniec tomu úplne prepadla. Aktuálne sa venujem vyšívaniu, hlavne opaskov, tvorím online kurzy vyšívania, keď som na Slovensku tak aj osobne, a moju prácu môžete sledovať na instagram, youtube, tiktok a moju prácu si môžete kúpiť cez ETSY.

V minulosti som sa venovala viacerým oblastiam, ktoré sú dostupné na blogu: styling, cestovanie, knihy, šitie, prešívaní oblečenia, DIY projekty a veľa ďalšieho. Vyštudovala som viacero odborov, ktoré mi pomáhajú pri aktivitách, ktorým sa venujem: Ekonomiku verejných služieb, Cestovný ruch, som certifikovaný sprievodca v cestovnom ruchu a v Škole stylu v Prahe som sa rekvalifikovala na módnu stylistku. Okrem toho som absolvovala viacero kurzov remesiel v škole ÚĽUV a školy fotografovania NIKON. Svoje vedomosti a záľuby chcem aj takouto formou sprostredkovať širokej verejnosti. Aktuálne žijem v USA v štáte Maryland so svojim manželom. Ak vás zaujíma môj život v USA, môžete ma sledovať na TikToku a Instagrame, ktorý sa venuje USA. Ak sa chystáte do USA využije moju konzultačné služby.

KROJE: Zaujímam sa o horehronské kroje – na prvom mieste je Bacúch potom Heľpa (pôvodné), zaujíma ma aj Závadka nad Hronom a Pohorelá, Polomka. Ak by ste mi chceli venovať kroje a krojové súčiastky z týchto obcí, alebo ich predávate, veľmi rada sa s vami dohodnem. Budú v dobrých rukách, nemienim s nimi ďalej obchodovať, ale uchovať dedičstvo po našich predkoch.