Welcome to Mademoiselle Iva! My name is Ivanka and I am a fashion lover, certified fashion stylist, and traveler. On my blog, I share my outfits, styling tips, and hacks, handmade and DIY projects, tips on books, and everything from my lifestyle to my travels. My passion is fashion, styling, antique, thrift stores, and the history of clothes. I have studied Fashion styling in Prague, Czech Republic. I have a Master’s degree in Economics from the University of Matej Bel in Slovakia and a Bachelor’s degree in Tourism, too. I have a lot of experience in the fashion industry. My passion is a wardrobe audit and closet organization, too.

Volám sa Ivanka a vítam vás na mojom blogu Mademoiselle Iva. Blog vznikol v roku 2011. Blog je zameraný na módu, styling a históriu odievania v podobe ľudového odevu na Slovensku. Heslo môjho blogu je : “Inšpirujte sa!” a to je aj môj zámer. Chcem vás inšpirovať v oblasti stylingu, cestovania, dobrých kníh, tvorbe, šití, prešívaní oblečenia zo sekáčov a výpredajov, ktoré vám nesadne, ale páči sa vám, DIY projektov a všetkým pekným s čím som sa stretla 🙂  Vyštudovala som viacero odborov, ktoré mi pomáhajú pri aktivitách, ktorým sa venujem: Ekonomiku verejných služieb, Cestovný ruch, som certifikovaný sprievodca v cestovnom ruchu a v Škole stylu v Prahe som sa rekvalifikovala na módnu stylistku. Mám viacero certifikátov zo školy remesiel ÚĽUV a školy fotografovania NIKON. Svoje vedomosti a záľuby chcem aj takouto formou sprostredkovať širokej verejnosti. Inšpirujte sa!

autor fotky: Lussy Santorisová LS Photo  

FOTOGRAFKY/FOTOGRAFOVIA OUTFITOV:aktuálne:Janka Šípková – Janka Šípka photography  Simona Obernauerová – Sajsou photo fashionLucia Santorisová – LS PhotoMarián Klepáč – Koliesko 

KROJE: Zaujímam sa o horehronské kroje – na prvom mieste je Bacúch potom Heľpa (pôvodné), zaujíma ma aj Závadka nad Hronom a Pohorelá, Polomka. Ak by ste mi chceli venovať kroje a krojové súčiastky z týchto obcí, alebo ich predávate, veľmi rada sa s vami dohodnem. Budú v dobrých rukách, nemienim s nimi ďalej obchodovať, ale uchovať dedičstvo po našich predkoch.