Tento kombinovaný roztok AHA a BHA ponúka hlbšiu exfoliáciu a  pomáha s príznakmi starnúcej pleti a takisto aj s rôznymi pigmentovými škvrnami a fľakmi. Roztok má rozjasňujúci účinok na pleť, zlepšuje vzhľad pokožky a pri dlhodobom používaní reguluje vzhľad jemných vrások. Tento článok je iba informatívny. Ide o laický názor a skúsenosť. Vysvetlíme si čo znamená AHA a čo BHA. Produkt je naozaj veľmi silný a nie je vhodný pre každého. Ide o 10 minútové exfoliačné sérum na hĺbkový píling pleti. 

source

Čo znamená AHA a čo BHA

 • AHA kyseliny = alfa hydroxykyseliny Táto skupina exfoliantov je najznámejšia a najrozšírenejšia. Je veľmi účinná, ale odporúčam sledovať ich v týchto rozmedziach resp. vtedy sú účinné pH < 4 a v koncentrácii 4 – 10%. AHA kyseliny sú rozpustné vo vode a fungujú hlavne na povrchu pokožky. Pretože navyšujú množstvo prirodzene zvlhčujúcich faktorov, sú ideálne na pleť normálnu až suchú, alebo poškodenú slnečným žiarením. Pomáhajú hydratovať kožu, obnovovať, zjemňovať aj zosvetľovať jej pigmentáciu. Majú pozitívny vplyv na jemné linky i vrásky a ich používanie sa odporúča skôr suchej pleti.
 • K alfa hydroxylové kyseliny patria: glykolová, mliečna, vínna, citrónová, mandľová, jablčná
 • BHA kyseliny = beta hydroxykyselina. Betahydroxykyseliny pôsobia ako na povrchu kože, tak aj v hlbších v kožných póroch. Sú v tukoch rozpustné, preto vhodné na normálnu až mastnú pleť so sklonmi k akné, nedokonalostiam a rozšíreným pórom. Navyše majú tendenciu Pleť upokojovať, sú preto vhodné aj pre citlivejšie typy pleti s tendenciou k začervenaniu, ružovke a všeobecne podráždeniu.
 • Z BHA sa v kozmetike sa používa iba kyselina salicylová.
 • nedoporúča sa kombinovať produkt s ďalšími produktami alebo produktami Deciem: vitamínom C , retinoidmi, peptidmi, priamymi kyselinami, EUK a niacianamídovým práškom

Ďalšie účinné zložky

 • Kyselina hyalurónová Crosspolymer – hydratácia, vypnutie pleti
 • Vitamín B5 (pantenol) –  zvyšuje hydratáciu pokožky, výživu pleti, pomáha zachovať jej mladistvý vzhľad a obmedzuje tvorbu vrások.
 • Extrakt z mrkvy – antioxidant
 • Tasmánske korenie – zmierňuje podráždenie pri peelingu

Ako sa používa

 • tento produkt aj keď to nevyzerá je maska t.j. naniesť a nechať pôsobiť
 • odporúčam vo večerných hodinách
 • zo začiatku stačí 1x týždenne , podľa info na webe výrobcu však max 2x týždenne
 • použite na očistenú a dôkladne vysušenú pokožku. Veľmi dôležité je aby bola pokožka suchá. Inak vás to môže poriadne štípať. Nepoužívajte na vlhkú pokožku.
 • naneste rovnomerne na tvár a krk pomocou končekov prstov
 • nechajte pôsobiť po dobu maximálne 10 minút, zo začiatku stačí aj 6 minút
 • opláchnite vlažnou vodou
 • !!vyhnite sa očnému okoliu a kontaktu s očami

Moja skúsenosť

Masku som použila asi 3x. Nemala som žiadne podráždenie, sčervenanie ani pálenie. Predtým som ale používala iné produkty s obsahom týchto kyselín. Pokožka bola pripravená na vyššie koncentrácie. Nevidela som žiadny efekt, naviac mi produkt zafarbil vždy pokožku. Takže som vyzerala ako keby som si dala na tvár cviklu. Používala som ho vždy v sobotu aby mi do pondelka pleť zosvetlila. Tento produkt mi nevyhovuje a prestala som ho používať úplne. Neviem prečo práve mne farbí, pretože som nikde na webe nenašla info, že by niekto mal podobnú skúsenosť. Produkt som dokonca už ani nenašla na stránkach decieme resp. iba na USA stránkach. Do EU ho asi prestali doručovať. Zo začiatku boli na tento produkt veľmi zlé recencie, ale hlavne od ľudí, ktorí kyseliny a exfolianty nikdy nepoužívali. Prosím nerobte to. Ak sa k nemu dostanete tak ho vyskúšajte iba vtedy, ak s týmito kyselinami už máte skúsenosť. Určite by som ho testovala ďalej, ale veľmi mi prekáža zafarebnie pokožky tváre aj prstov, ktoré ma limituje na 2 dni strávené doma. Inak mi vyhovovala aplikácia aj tekutejšia forma masky. Určite ma zaujíma vaša skúsenosť.

source

Upozornenie!

Tento produkt obsahuje alfa hydroxykyselinu (AHA), ktoré môžu zvýšiť citlivosť pokožky na slnko a najmä možnosť spálenia slnkom. Použite opaľovací krém s vyšším faktorom, noste ochranný odev a obmedzte pobyt na slnku počas použitia tohoto prípravku a po dobu jedného týždňa po použití. Táto formulácia obsahuje veľmi vysokú koncentráciu voľných kyselín. Nie je vhodné pre pokožku, na ktorú ste predtým nikdy nepoužívali exfoliáciu. tento prípravok by nemal byť používaný na citlivejšiu, olupujúcu sa či poškodenú pokožku. Odporúčame tiež zvýšenú slnečnú ochranu po použití. Pokiaľ budete mať dráždivý pocit, ktorý bude pretrvávať, prestaňte používať prípravok.

zdroj: 1,2,

You May Also Like

Leave a Reply