Milujem farby. Táto sukňa ma zaujala práve farbami. Naviac je ušitá aj z príjemnej látky vhodnej na celoročné nosenie. Sukňa značky J.CREW som objavila v second hande v USA ešte minulé leto. Sukňu som sa rozhodla nosiť na pás a to si vyžaduje zúžiť ju. V článku sa dočítate ako zúžiť a skrátiť sukňu s pevným pásikom t.j. nie na gumičku.

Zúžiť pásik

Ako prvé som si sukňu obliekla. Poznačila o koľko je potrebné zúžiť sukňu v páse a tým pádom aj trošku v bokoch. Odpárala som pásik od sukne na obidvoch stranách, približne 5 cm.

Zúžiť v bokoch

Potom som pásik rozložila po šírke a zošila poznačenú časť. Zvyšnú časť som odstrihla. Pásik som vyžehlila a opäť preložila do pôvodného stavu. Postup som opakovala aj na druhej strane. Potom som prešla na boky.

Sukňu som otočila na rub. Prepla špendlíky z líca na rub a prešla pod šijacím strojom. Ak si to chcete uľahčiť, môžete si sukňu obliecť na ruby a tak označiť o koľko sukňu zúžiť. Nebudete musieť prepínať špendlíky. Opäť zvyšnú látku odstrihnúť a vyžehliť.

Skrátenie sukne

Nakoniec som sa rozhodla, že sukňu aj trošku skrátim. Páčilo sa mi ukončenie strapcami a tak som ho ponechala. Najprv som si sukňu obliekla a poznačila o koľko sukňu skrátim. Odporúčam si vždy v sukni sadnúť. Takto zistíte, či je dostatočne dlhá a pri sedení vám nebude vidno spodné prádlo. Potom som odstrihla vrchnú látku, nezabudnite si nechať aspoň 0,5 cm na podhnutie. Následne som skrátila aj podšívku, tú odporúčam naopak skrátiť aj o 1cm viac, aby ju nebolo vidno. Potom už len prišiť strapce a je to.

Úprava rozparku

Ak si sukňu skrátite príliš nezabudnite upraviť aj rozparok, prípadne ho úplne zašiť. Ak je sukňa pod kolená alebo tesne nad kolená, rozparok budete potrebovať kvôli chôdzi. Na sukni som rozparok mierne zvýšila. Ale opäť pozor, aby ste ho neurobili tak vysoko, že vám pri chôdzi bude vidno zadok. Neverili by ste koľko ženám ten zadok skutočne vidno. Vždy vždy sa pozrite do zrkadlo zozadu, alebo si urobte video chôdze ak vám nemá kto poradiť.

You May Also Like

Leave a Reply