Vlasy sú koruna krásy … alebo aspoň takto vyzerajú titulky v časopisoch o kráse. Na internete nájdete množstvo tipov ako vlasy posilniť. Podporiť ich rast a aké vitamíny užívať. Nikdy som sa ale nedočítala, aké produkty zastavujú vypadávanie vlasov. Existuje vôbec nejaký produkt, ktorý zastaví vypadávanie? V tomto článku sa dočítate o produkte Ducray Creastim. Je špeciálne určený na zastavenie vypadávania vlasov. Stres, únava alebo tehotenstvo. Poďme na to, článok nie je sponzorovaný.

Môj príbeh

Vlasy mi začali vypadávať v máji – júni 2021, niekedy tesne pred letom. Bolo to vplyvom veľkého stresu a nie najlepšej psychickej kondícií (čo si budeme klamať). Do toho histamínová intolerancia, neustále kontrolovanie čo môžem jesť, frustrácia z toho, neustále “lokdavny” a predlžovanie núdzového stavu. Moja umelecká duša trpela, žiadne umelecké vyžitie, žiadne kurzy vyšívania ani folklórne stretnutia. Jednoducho bolo toho priveľa na každého.

Keď hovorím, že mi vypadávali vlasy, tak naozaj vypadávali. Aj keď som sa nečesala alebo si neumývala vlasy. Padali len tak lebo sa im nechcelo byť súčasťou môjho ja. Boli všade v kúpeľni, v oblečení, vaňa bola neustále upchatá a dom som vysávala 3x týždenne. Cítila som sa hrozne a bolo mi to samej hrozne nepríjemné. Chcela som si dať urobiť krvné testy či som OK, či to nie je niečo vážnejšie, ale v tom čase mali prednosť iné prípady.

Prosím si niečo na zastavenie vypadávania vlasov

Kúpila som si vitamíny, používala špeciálne šampóny aj obľúbené Dixi ampulky. Tie podporovali rast, ale nezastavili vypadávanie. Zašla som po 4 mesiacoch trápenia do lekárne a pani lekárnička mi vrelo odporučila olej od Ducray. Prizvukovala som že potrebujem zastaviť vypadávanie nie podporiť rast. Cena bola 40€, čo je celkom dosť za experiment, no povedala som si že vyskúšam.

Vypadávanie vlasov sa zastavilo

Urobila som dobre! Po 3 mesiacoch používania vlasy prestali ako zázrakom vypadávať a krásne rastú ako šialené. Dá to celkom zabrať zorganizovať mini nové vlásky do copu, ale toto sú krásne starosti. Stačí lak na vlasy, alebo si to nevšímať. Vrelo odporúčam, ale nie som odborník. Je možné, že to na vašich vlasoch nebude fungovať. Nič negarantujem, a preto sa vždy poraďte s odborníkom!

Je október 2022 a situácia sa opakuje. Veľa stresu, veľa zmien, non-stop “šoky” a sklamanie jedno za druhým. Vlasy opäť padajú. Opäť je upchatý odtok v sprchovom kúte. Znovu vysávam denne. Zase som si kúpila Ducray a teším sa keď vlasy prestanú padať. Rásť rastú neustále, ale to padanie je naozaj hrozne nepríjemné.

Čo bude fungovať určite u každého?

Viete čo najlepšie funguje? Nestresovať sa. Nemať prehnané očakávania. Stačia také tie realistické. Ak sa sklamete, povedzte si “well, niečo ma to má naučiť”. Najviac ma bude tešiť ak tento olej už nebudem musieť nikdy použiť. Btw. zmenil trošku balenie a už je to sprej bez aplikátora a nie je to sklenená flaštička ale plastová.

Ducray Neoptide vs. Creastim

Keď som si kupovala pred pár dňami tento roztok, kúpila som si omylom Neoptide. Je medzi tým rozdiel? Je v zložení. Jeden je určený na chronické vypadávanie vlasov a používa sa denne a druhý je na občasné a používa sa 3x do týždňa. Cena je rovnaká, a myslela som si, že len zmenili balenie. Nevadí použijem a snáď pomôže.

DUCRAY Neoptide roztok proti chronickému vypadávaniu vlasov pôsobí priamo na vlasový folikul. Tým stimuluje anagénnu fázu (rastová fáza vlasu). Používa sa  pri chronickom vypadávaní vlasov. Hlavnými aktívnymi látkami sú :

  • ACETAT TETRAPEPTID (aktívna látka s pozitívnym efektom proti vypadávaniu vlasov),  
  • EXTRAKT Z RUSKUSU, NICOTINAMIDE (prispieva k obnove buniek vlasovej cibulky).

Vďaka svojej ľahkej textúre sa roztok jednoducho vstrebáva, čo umožňuje každodenné používanie bez toho, aby zanechával mastné vlasy. Nanáša sa  1x denne, najlepšie večer. Priamo na suchú alebo vlhkú vlasovú pokožku. Musí sa dobre vmasirovať pre lepšie vstrebanie roztoku, už sa  neoplachuje.

DUCRAY Creastim roztok pri vypadávaní vlasov 2 x 30 ml sa používa pri reakčnom (občasnom) vypadávaní vlasov vplyvom stresu, únavy, tehotenstvom, zmenou ročného obdobia. Obsahuje vysoký podiel 

  • kreatínu,
  • tetrapeptidu.  

Používa sa trikrát týždenne na suchú alebo vlhkú vlasovú pokožku. Odporúčaná doba používania je minimálne 2 mesiace. Už po  prvých niekoľkých aplikáciách sa vlasy stávajú  vlasy silnejšie, plné vitality a získavajú na objeme.

You May Also Like

Leave a Reply