“Urobila som dobre! Po 3 mesiacoch používania vlasy prestali ako zázrakom vypadávať a krásne rastú ako šialené. Dá to celkom zabrať zorganizovať mini nové vlásky do copu, ale toto sú krásne starosti. Stačí lak na vlasy, alebo si to nevšímať. Vrelo odporúčam, ale nie som odborník. Je možné, že to na vašich vlasoch nebude fungovať. Nič negarantujem, a preto sa vždy poraďte s odborníkom!” Takto končil predchádzajúci článok o produkte, ktorý mi pomohol. Je október 2022 a situácia sa opakuje. Veľa stresu, veľa zmien, non-stop “šoky” a sklamanie jedno za druhým. Vlasy opäť padajú. Opäť je upchatý odtok v sprchovom kúte. Znovu vysávam denne. Opäť som si kúpila Ducray, omylom ale trošku iný produkt. Aký je medzi nimi rozdiel?

source

Ducray Neoptide vs. Creastim

Keď som si kupovala pred pár dňami tento roztok, kúpila som si omylom Neoptide. Je medzi tým rozdiel? Je v zložení. Jeden je určený na chronické vypadávanie vlasov a používa sa denne a druhý je na občasné a používa sa 3x do týždňa. Cena je rovnaká, a myslela som si, že len zmenili balenie. Nevadí použijem a snáď pomôže.

DUCRAY Neoptide roztok proti chronickému vypadávaniu vlasov pôsobí priamo na vlasový folikul. Tým stimuluje anagénnu fázu (rastová fáza vlasu). Používa sa  pri chronickom vypadávaní vlasov. Hlavnými aktívnymi látkami sú :

  • ACETAT TETRAPEPTID (aktívna látka s pozitívnym efektom proti vypadávaniu vlasov),  
  • EXTRAKT Z RUSKUSU, NICOTINAMIDE (prispieva k obnove buniek vlasovej cibulky).

Vďaka svojej ľahkej textúre sa roztok jednoducho vstrebáva, čo umožňuje každodenné používanie bez toho, aby zanechával mastné vlasy. Nanáša sa  1x denne, najlepšie večer. Priamo na suchú alebo vlhkú vlasovú pokožku. Musí sa dobre vmasirovať pre lepšie vstrebanie roztoku, už sa  neoplachuje.

DUCRAY Creastim roztok pri vypadávaní vlasov 2 x 30 ml sa používa pri reakčnom (občasnom) vypadávaní vlasov vplyvom stresu, únavy, tehotenstvom, zmenou ročného obdobia. Obsahuje vysoký podiel 

  • kreatínu,
  • tetrapeptidu.  

Používa sa trikrát týždenne na suchú alebo vlhkú vlasovú pokožku. Odporúčaná doba používania je minimálne 2 mesiace. Už po  prvých niekoľkých aplikáciách sa vlasy stávajú  vlasy silnejšie, plné vitality a získavajú na objeme.

Čo bude fungovať určite u každého?

Viete čo najlepšie funguje? Nestresovať sa. Nemať prehnané očakávania. Stačia také tie realistické. Ak sa sklamete, povedzte si “well, niečo ma to má naučiť”. Najviac ma bude tešiť ak tento olej už nebudem musieť nikdy použiť.

You May Also Like

Leave a Reply