I didn’t really enjoy the fashion trend for autumn/winter 2021/2021 and there is already a new season and new fashion trends.The Statement collar was my favorite fashion trend and I will continue to wear it next season. If you fell in love with a statement collar too, this post is for you. I show you How to sew a statement collar. You will need a nice material and a sewing machine. Let´s get started.

Módny trend na jeseň/zimu 2020/2021 som si poriadne ani neužila a už je tu nová sezóna a nové módne trendy. “The Statement collar” som si zamilovala a určite ho budem nosiť aj naďalej. Ak ste tomuto trendu prepadli aj vy, tento článok je stvorený ako pre vás. Ukážem vám ako si môžete ušiť odnímateľný golier. Tentokrát budeme k tvorbe potrebovať aj šijací stroj. Poďme na to.

Model z papiera / Paper model

Model veľkého goliera som si urobila z hodvábneho papiera, ktorý používame na tvorbu strihov. Nevedela som sa rozhodnúť aký presne tvar, veľkosť, šírku a dĺžku bude golier mať. Pre takéto účely odporúčam aj vám, začať s papierov. Postupne strihajte, zahýnajte okraje alebo zužujte. Keď ste spokojní preneste strih na látku, z ktorého budete šiť golier. Pridajte 1,5cm na záložky a vystrihnite.

The first model of collar was from paper. If you are not sure about wide or type of collar, this is the best way how to create a perfect collar for you. Put your dress on and try collar from the paper on you. If you don´t like it take the scissors and narrow it or change the shape. Now use this model on the statement collar.

Ozdoby a výšivky / Ornaments and embroidery

Okolo obvodu som chcela aj nejakú ozdobu. Najprv som rozmýšľala nad čipkou ale potom sme vytvorili volány/zábyhy z pruhu látok. Skladali sme ich priamo pod šijacim strojom a ak aj nie sú dokonale rovnako široké, vôbec to nevadí. Ide predsa o ručnú prácu. Opäť som si to najprv vyskúšala na papieri a potom som prešla na látku.

For decorating the statement collar use lace or ribbons. We sewed small decorations from fabric as a valance. Get inspired on my youtube and embroider some nice embroidery.

Jednotlivé diely už len uchytíte v strede, po obvode našijete volán alebo čipku a dozadu na zaviazanie šnúrku. Takýchto golierov si môžete ušiť viacero v rôznych variantoch. Môžete si ich aj ozdobiť ozdobami alebo výšivkami. Inšpirujte sa na mojom youtube postupom na jednoduché výšivky.

Viac postupov šitia a inšpirácie nájdete v záložke DIY Fashion Ideas a Handmade. Ak sa ti páči môj šatník, vyber si niečo z neho, čo už nenosím, pozri časť BLOGER BAZAR.

You May Also Like

Leave a Reply