Zbytka z látok ma už niekoľkokrát zachránili. Raz som si spálila rukáv, inokedy som sa zachytila o pletivo a roztrhla vrecko a tentokrát som na novú tuniku chcela opasok z rovnakého materiálu. Podobnú látku som však v obchode nezohnala, tak som si rezervovala jednu sobotu a rozhodla som sa, že ho ušijem s malinkých zbytkov látky, ktoré zostali z tuniky. Aký bol proces? Inšpirujte sa.

Napasovať vzor

Zbytky látky boli naozaj malé. Takisto boli rozstrihané v rôznych tvaroch a hlavne kocky neboli v rovnakom smere. Ako prvé som sa ich snažila poukladať vedľa seba, napasovala som na seba vzor a prišpendlila. Potom som všetky dokopy zošila. Určila si šírku opasku, ktorú určoval najužší kúsok látky. Odstihla som a vyžehlila. Opasok sa nakoniec skladal asi z 10 kúskov látky. Bolo to majstrovské dielo napasovať to :). Samozrejme mi išlo hlavne o dĺžku opasku, takže vzor nebol úplne všade pekne napasovný.

Pridať ďalšie časti

Potom som z rubu nalepila vlizelín (lepiace plátno) na spevnenie. Na vnútornú stranu opasku mi však kockovaná látka už nezostala. Tam som vybrala čierny ľan (vybrať môžete aj inú neelastickú látku).

Opasok som zošila rubom k sebe takmer po celom obvode a otočila. nechajte si asi 1-2 cm dieru cez ktorú opasok otočíte a na konci v rukách zošijete.

Ako ušiť opasok?

Po otočení som opasok vyžehlila tak, aby nepretŕčala čierna látka na lícnej strane. Voilá, teraz môžem napísať, že mi nezostali žiadne zbytky látky. Všetko využité do posledného použiteľného kúsku. Ušiť opasok nie je až také náročné je to v podstate veľmi jednocuhé. Hlavne ak máte dosť látky a nemusíte takto čarovať. Stačia dva dlhé pásy zošiť dokopy, cez dierku otočiť, vyžehliať a je to.

You May Also Like

Leave a Reply