“Ahoj, mám niekoľko látok, z ktorých som plánovala niečo ušiť. Nemám na to už čas, a myslím, že ty ich využiješ.” Začínala správa od mojej sledovateľky na instagrame. “Zajtra mám cestu do BB, môžem ti ich doniesť?”, pokračovala. Správu som si prečítala 2x pretože sa mi zdalo nereálne, že niekto posunie látky len tak ďalej. Veľmi som sa potešila a stretnutie sme si dohodli na druhý deň. Dostala som do ruky veľké vrece plné látok. Doma som vrece otvorila a pri každej látke som si hneď predstavovala, na čo je vhodná. Tie pri ktorých som vedela, že ich nevyužijem som nafotila a posunula ďalej. Samozrejme takisto zadarmo. Medzi zvyškami látok bola aj tento nádherný tvíd. Pustili sme sa hneď do tvorby.

One day I received a message on Instagram “Hi, I have plenty of fabrics and no idea what to sew from them. I would like to give you these fabrics because I think you are more creative.” I was happy and I was surprised that she wants to give me these fabrics for free. Wow.

How to start

Postup pri šití zo zvyškov látky, je takmer podobný ako keď prešívam staré oblečenie na nové. Rozdiel je iba v tom, že nič nemusím párať. Látku som oprala, vyžehlila a rozložila na rovný stôl. Nakreslila som si na papier, ako by hotová sukňa mala vyzerať a na scénu nastúpila mama so svojim presným okom. “Áno, máš na to dosť látku”, povedala a ja som sa veľmi potešila.

The process is the same as for the upcycling clothes. At first, I wash a fabric and then I start to create a new model. My vision was a mini skirt with a fake wrap look and four buttons in gold color. The edge of fake wrap will be with tassels. Perfect!

Basically, it is a miniskirt but …

V podstate som chcela minisukňu, ktor bude mať na prednom diely ešte jednu vrstvu. Pôsobiť to malo ako zavinovacia sukňa. Okraje vrchnej časti som sa rozhodla rozstrapkať a navrch našiť 4 gombíky v zlatej farbe. Zapínanie som si predstavovala na gombík a zips. Už to iba celé naskladať na seba. Základ sukne sme ušili jednoducho. Vrchnú vrstvu sme prikladali priamo na mne, pretože som úplne nevedela popísať ako si to predstavujem. Kocka resp. pásiky, ktoré tvoria štvorčekovaný vzor na látke som chcela aby do seba zapadali aj keď išli šikmo. Vytvárlai akési “véčko”. Všetko sa podarilo a sukňa nakoniec vyzerá presne tak ako som si ju v hlave vysnívala.

The basis is a miniskirt. This part was easy to sew. Then we created a fake front wrap part. Lastly, we did a frayed edge. I love the final model. Do you like it too? write to me in a comment.

Frayed edges

Okraje sukne som roztrapkala takmer rovnakým spôsobom ako pri saku, ktoré som vytvorila zo šiat. Tu som ale nenašívala pásik na hotový model, ale strapkala som priamo na látke. Bolo potrebné si vopred obšiť bok, aby sa látka nevypárala oveľa viac, ako bolo žiadané. Tvíd sa strapká veľmi jednoducho a môže to lákať ťaať nitky ďalej a ďalej :). Sukňa vyzerá skvele k jednofarebným hrubým pančuchám, ale takisto aj vzorovaným. So svetrom aj bavlneným tričkom. Napíšte mi ako sa vám páči sukňa a či nosíte tvídové oblečenie.

>>>OUTFIT PRÍSPEVOK<<<

You May Also Like

Leave a Reply