Metalická sukňa Vera Wang bola výzva. Materiál aj farba sa mi veľmi páčila a vedela som, že sa z nej dá ušiť krásny model aj na bežné denné nosenie. Ženský, štýlový a nadčasový kúsok. V podobe v akej som sukňu kúpila bola pekná, ale na môj vkus málo kombinovateľná. V hlave som mala nápad a verila som, že sa bude dať aj zrealizovať. Ako to dopadlo? Čítajte ďalej.

A metallic skirt by Vera Wang was a challenge for me. I love fabric and color too. I knew that from this pencil skirt I will create a new one and for everyday wear. In this blog post, I show you “How I upcycled pencil skirt into a wrap skirt”.

Základ úspechu

Základ pri každom prešívaní oblečenia je zistiť koľko látky dostanem z pôvodného modelu. Pri páraní je potrebné pracovať s látkou veľmi opatrne, pretože zo skúsenosti viem, že každý milimeter je dobrý. S metalickým materiálom sa pracovalo trošku ťažšie. Zo pôvodnom šití zostali dierky a bolo vidno každú nitku. Našťastie sa mi podarilo všetko krásne vypárať a pomocou naparovacej žehličky látku vyžehliť a odstrániť aj stopy po pôvodnom šití.

How to start

The first step was to rip a skirt. I used a seam ripper. When you rip a metallic fabric you have to be really careful. On this type of fabric are visible all marks and whole after sewing.

Video návod

V tomto článku sa budem sem-tam odvolávať na video návod na youtube, ktorý prikladám nižšie.

Veľké prekvapenie

Veľké prekvapenie prišlo, keď som odpárala sklady na pôvodnej sukni. Ukrývalo sa tu takmer 50 cm látky. Bola som veľmi rada, že pôvodný model nebol rozstrihaný ale poskladaný. Žehlenie mi zabralo snáď aj hodinu, ale stálo to za to.

Surprise hidden in a skirt

When I started to rip a pleat on a skirt I found that there are more than 50 centimeters of fabric. I was happy because I knew that I had enough fabric for my new design.

Zavinovacia sukňa

Môj nápad bol urobiť zavinovaciu sukňu s volánmi vpredu. Dĺžku som neriešila, iba to, ako vytvoriť zavinovaciu sukňu. Nakoniec sme pridali do sukni aj čierny satén, ktorého matnú stranu som použila ako lícnu stranu. Postup ako sme vytvorili jednotlivé diely, ku ktorým strih mi vytvorila mama, nájdete vo videu. Sukňa, pridaním čiernej látky, získala viac “casual” vzhľad. Už nebola len celá lesklá a metalická.

How to create a wrap skirt

In a video, on youtube, you can see how we create a sewing pattern. For the top front and back parts, we use metallic fabric from the Vera Wang skirt. For the bottom front part, we use satin from the matte side.

Volány

Na volány sme použili časť predného dielu sukni. Vystrihli sme tri pruhy v šírke asi 6 centimetrov a zošili dokopy. Takto sme získali jeden dlhý volán. Samozrejme ak vám to materiál s ktorým pracujete dovolí, vystrihnite iba jeden kus. Po zošití sme volán dali do gumičky a prišili na predný diel sukne.

How to create ruffles

We create ruffles from metallic Vera Wang skirt. I cut off three long strips and sewed them together. Then I use an elastic and create ruffles. Finally I sewed ruffles on the skirt.

Zaväzovanie v páse

Nakoniec sme vytvorili pás a mašľu na zaviazanie na stranu. Na ľavej strane je vo vnútornej časti gombík, pomocou ktorého sa sukňa zachytí aby pekne držala v páse. Z výsledku som nadšená.

Finally, I sewed a belt with long parts for fastening in the waist. I love to make a bow on side of a wrap skirt.

Sukňa je asymetrická, hravá a trendy zároveň. Hornú aj spodnú časť sme strihali do oblúka, čím pôsobí sukňa veľmi rafinovane a žensky. To ako sukňu stylujema s čím ju kombinujem, nosím, si môžete pozrieť vo videu na instagrame. Inšpirujte sa ďalšími upcycling projektami.

I love a new upcycled skirt. What do you think? Do you like it? Write me in comment :).

You May Also Like

Leave a Reply