Viete ako sa volá najstaršia značka v USA? Kate Spade je značka alebo dizajnérka? Je to vôbec ženské meno? Čo majú spoločné Ann Taylor a LOFT? Do Altar´D state som sa zamilovala na prvý pohľad do výkladu. Vedeli ste, že ELLE nie je len ženský časopis, ale aj značka oblečenia? Wow, toľko informácii, že sa s vami o tom chcem podeliť. V prvom článku som vám predstavila značky, ktoré sú známe (asi) po celom svete. V tomto článku vám predstavím americké, menej známe, značky, ktoré ma očarili.

 • Kate Spade New York – 1993, NY- kabelky, doplnky, home decor
  Kabelky Kate Spade nájdete takmer v každom antique store t.j. niečo ako u nás starožitnosti. Takisto sa s nimi stretnete aj vo väčších nákupných centrách. Značku založila Kate Spade s manželom Andy Spade v roku 1993 v New Yorku po dlhých skúsenostiach v módnom priemysle. Kate pracovala pre časopis Mademoiselle a nebola spokojná s ponukou kabeliek na trhu. Tak jednu vymyslela a zožala veľký úspech. Príbeh však nemá šťastný koniec. Kate trpela depresiami a našli ju obesenú. Firmu predali. V kolekcii Kate Spade sú už aj peňaženky, bižutéria, plavky a vlastne takmer všetko. Meno sa však najčastejšie spája s kabelkami.
 • Brooks Brother New York, 1818 , značka vznikla v roku 1818 a je najstaršia v USA. Bola to prvá americká značka, ktorá začala ponúkať konfekčné odevy, neskôr pridali originálny gombíkový golier a nekrčivú košeľu .V rokoch 2014-2020 bol kreatívny riaditeľ Zac Posen. Brooks Brothers patrí medzi obľúbenú značku amerických prezidentov. Nakupoval tu Abraham Lincoln, J.F. Kennedy, Bill Clinton, Barack Obama i ďalší prezidenti USA. Obľúbili si ju aj známe osobnosti ako F. Scott Fitzgerald, Clark Gable, Andy Warhol a Catherine Hepburn. Táto značka poteší všetkých milovníkov kvality, štýlu a výnimočných služieb a dokonale padnúceho biznisového aj smart casual oblečenia.
 • Ann Taylor 1954 – Ann Inc. je americká skupina maloobchodných reťazcov so špeciálnym oblečením pre ženy. Spoločnosť má ústredie v New Yorku. Túto značku som takisto často videla v sekáčoch a antikoch. Ann Taylor ale nie je reálna osoba. Značka bola pomenovaná po najlepšie predávajúcich sa šatách. Vedeli ste, že napríklad Julia Robert bola objavená práve v čase, keď pracvoala v obchode Ann Taylor v Georgia? Boli sme sa pozrieť aj v jednom obchode a bola som uchvátená strihmi aj materiálmi. Nádhera.
 • LOFT – značka sa pôvodne volala Ann Taylor Loft a vznikla v roku 1996. Ide o uvoľnenejšiu verziu Ann Taylor. V Amerike som si kúpila niekoľko kúskov tejto značky a bola som veľmi milo prekvapená kvalitou, strihmi aj pestrosťou farieb. Za mňa super.
 • ELLE – priznám sa, že keď som uvidela na vešiaku fialovú tylovú sukňu bola som nadšená. Druhá vlna nadšenia a prekvapenia prišla, keď som si na štítku prečítala ELLE. “Veď to je časopis”. Môj americký anjel strážny mi povedal, že v USA je to veľmi obľúbená značka. Ani sa nečudujem, všetky kúsky, ktoré som mala možnosť vidieť na vlastné oči a chytiť do ruky, boli naozaj príjemné. Vôbec som netušila, že ELLE má aj odevnú značku. Vy ste to vedeli? Predáva sa niekde v Európe táto značka? O značke som veľa nenašla iba o časopise a veru to začína zaujímavo: “Hélène Lazareff, a Russian-born, Paris-raised journalist, founded the legendary ELLE Magazine on November 21st, 1945. At that time, the French capital had been ravaged by war, and Lazareff had returned to her beloved city after several years in New York City“. Je to vôbec americká značka?
 • Free people bola láska na prvý pohľad. Táto značka už na prvý pohľad reprezentuje “bohemian fashion”. Určite je veľmi obľúbená na festivaly, alebo teda bola. Vedenie je v Philadelphia, Pennsylvania, a Free People patrí pod Urban Outfitters, Inc., ktorí majú aj značky Anthropologie, BHLDN, Terrain. Možno poznáte niektorú z nich. Boli sme vo všetkých a sú vekovo odstupňované. Prvý obchod otvoril Richard Hayne a postupne ako rástla popularita otváral s manželkou ďalšie a ďalšie obchody až ich je 1400 na celom svete. Túto značku som takisto v našich končinách nevidela, ale určite by som nejaký jeden kúsok chcela vlastniť.
 • Altar’d State – ide o pomerne mladú značku, ktorá vznikla v roku 2013, ide o dámske oblečenie, ktoré ma neuveriteľne očarilo. Ide o značku s mottom  “Stand Out. For Good”. Na svojich stránkach píšu, že ide o jedinečný zážitok, ktorému sa online nákup nevyrovná a to môžem len potvrdiť. Už pri vchode vás vítajú predavačky, ktoré sú neuveriteľne komunikatívne a ochotné poradiť. Nikdy som sa s tým nestretla. Veľmi sa mi páči aj koncept a ponuka, farby, kvalita, to ako to majú nadizajnované wow. Bola som tam asi 4x a len tak soms a prechádzala ale pssst.

Ďalšie značky, ktoré ma očarili alebo sa s nimi môžete v Amerike/USA stretnúť:

 • J.Crew patrí pod J.Crew Group, Inc, vznikla v roku 1947 no žiaľ kvôli aktuálnej situácii vyhlásila bankrot. Značka sa mi však veľmi páči, materiál, strihy aj farby sa mi veľmi páčia.
 • Banana Republic – patrí pod Gap Inc., založená v roku 1978 Mel and Patricia Ziegler a pôvodný názov bol oveľa dlhší “Banana Republic Travel & Safari Clothing Company.”
 • COACH – patrí pod Coach IP Holdings LLC, založená bola 1941, ide o americký luxusný dom so špecializáciou na kabelky, batožinu, doplnky a konfekcie. Určite ste sa stretli s kabelkou tejto značky, a ich dizajn je veľmi podobný LV kabelkám, resp. mne to pripomína
 • American eagle outfitters – známa aj ako American Eagle, bola založená v roku 1977. Značka sa zameriava na mužov a ženy na univerzitách a študentov stredných škôl, hoci značku nosia aj starší dospelí.
 • White House, black market – táto značka ma až tak neočarila, ale stretnete sa s ňou často. Založená bola v 1985 a podľa popisu sa zameriava na luxusné oblečenie. No ja neviem, mne sa až tak luxusné nezdalo. Od roku 2003 funguje ako dcérska spoločnosť značky, o ktorej píšem nižšie Chico´s.
 • Vera Wang – americká módna dizajnérka, ktorá tvorí pod značkou Vera Wang alebo potom cenovo dostupnejšia rada SIMPLY VERA Vera Wang. Ide o veľmi zaujímavé a pekné kúsky.
 • Talbots – značka vznikla v roku 1947 a stretnete sa s ňou často, mne to príde ako H&M čo sa kvality týka hmm
 • forever 21 – Los Angeles, California, 1984. móda skôr pre mladšie ročníky, ako už z názvu vychádza 😉
 • chico´s – 1983, Florida, v ponuke nájdete aj missy, petite and tall kolekcie t.j. pre mladé slečny, drobné aj vysoké postavy. So značkou sa stretnete všade a často :).

A NEZABUDNITE DAŤ SUBSCRIBE NA YOUTUBE KAM UŽ ČOSKORO PRIBUDNÚ #refashion a #upcycling VIDEÁ

zdroj loga značiek: pinterest

You May Also Like

Leave a Reply