Mám pre vás tip ako z obyčajného trička urobiť pomocou malej zmeny kúsok, ktorý získa iný rozmer. Milujem tričká, ktoré majú podhnuté rukávy. Nie také, ktoré majú rovné a nie sú ani dlhé ani krátke, končia kdesi nad lakťom. Pred určitým časom som tak stála v kabínke a rozmýšľala som čo mi tak veľmi prekáža na tom tričku, ktoré mám oblečené. Výstrih bol v poriadku, dĺžka bola perfektná, žiadne ligotavé nášivky ani nápisy, no stále to nebolo ono. Potom som len tak začala upravovať dĺžku rukávov a hovorím si, toto je to. Niekedy stačí naozaj malinká zmena a tričko vyzerá úplne inak. V článku nájdete fotopostup ako si veľmi jednoducho a za pár minút upraviť dĺžku rukávov na tričku. Inšpirujte sa.
Potrebujeme:
  • tričko
  • špendlíky alebo štipce na látku
  • ihlu
  • niť vo farbe trička
  • nožnice

Postup:
Existuje viacero spôsobov ako môžete rukáv upraviť. 

  1. Tričko si oblečte a upravte si dĺžku rukávov priamo na sebe. Stačí keď si upravíte iba jeden a druhý mu potom prispôsobite. Vyskúšajte aj rôzne šírky manžety, uvidíte, že to bude vyzerať inak s úzkou a úplne inak s tenšou manžetou.
  2. Tričko vyzlečte a dĺžku upravte na podložke “od oka”.  Zapnite špendlíkmi alebo štipcami a aj tak odporúčam si ho obliecť, aby ste ho nemuseli prešívať
// strihať vs. nestrihať
Keď budete mať vytvorenú manžetu, rozmyslite si, či vám hrúbka nebude prekážať. Ja som napríklad zohla tričko 3x, ale zniesla by som aj 4x. Ak by som ho zohla ešte 1x, tak by som ale musela odstrihnúť nejakú časť, pretože by pod pazuchou vznikla hrča, čo ba ani dobre nevyzeralo ani by sa to dobre nenosilo. Takže toto je na vás a vašom pocite, keď si tričko po zahnutí oblečiete.
// použite meter
Určite nezabudnite použiť aj meter. Môže sa vám zdať, že to zvládnete aj bez neho, ale ak chcete aby obidve strany vyzerali rovnako resp. boli rovnako dlhé, odporúčam merať. Merajte už manžetku, ktorú budete zatáčať, aby ste ich mali rovnaké pekné. Môžete merať aj celkovú dĺžku rukávov, to vám takisto pomôže. 

// šitie

Po zahnutí/zatočení rukávov môžete šiť. Potrebujete ihlu a niť vo farbe trička. Čo sa týka šitia, tak šite resp. prvý vpich ihlou urobte o cca 0,5 cm nižšie ako je okraj manžetky, hore vidíte an foto. Takto zabezpečíte to, že steh nebude vôbec vidno. Ihlou zachyťte iba jednu vrstvu trička, nešite cez všetky, ktoré vám vznikli. Manžetu zachyťte na 2 prípadne 3 miestach. Určite na ramene, na švíku pod pazuchou, tu si dajte záležať aby ste napasovali švík na švík a potom môžete napríklad ešte v strede v zadu rukávov. Úplne stačia 2-3 stehy a je to.

// žehlenie a dekorácie
Na záver už iba tričko prežehlite a nový trendy kúsok je na svete. Ak máte v láske ozdoby, tak na rukáv, hornú časť, môžete našiť gombík alebo nejakú milú ozdobu. Fantázii sa medze nekladú.


VIDEO NÁVOD
 
 ******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply