kontakt/o mne

Vítam Vás na mojom blogu  / Welcome to my blog


O MNE / ABOUT
Volám sa Ivana a vítam vás na mojom blogu www.mademoiselleiva.com, ktorý vznikol v roku 2011. Na obsahu blogu sa odzrkadľuje moja vášeň pre cestovanie, fotenie, módu, knihy, architektúru, umenie a všetky pekné veci, ktoré mi spríjemňujú život. Milujem tulipány, slnko, úsmev, šitie, hrady a zámky, kroje a výšivky, vôňu kníh, všetko francúzske, staré (dobové) fotky a obdobie 20s až 40s. Blog je "lajfstajlový", zameraný na handmade módu, ale nájdete na ňom aj rôzne tipy na styling, kozmetiku, cestovanie, knihy veľkú časť tvoria DIY a SIY projekty t.j. "urob si sám" a "šitie". Veľmi rada prešívam staré oblečenie, na nové trendy kúsky a odovzdávam svoje vedomosti v oblasti šitia, v kategórii "škola šitia". Môžete ma sledovať aj na youtube, kde už nie aktívne, ale sem tam pridávam rôzne videá outfitov, práve ušitých modelov alebo video postupy na výrobu napr. módnych doplnkov, ktoré si dokážete vyrobiť za minimálne náklady. Oblečenie, ktoré sme spolu s mamou ušili nesie štítok s menom "Klepáčová".  Vyštudovala som Ekonomiku verejných služieb a Cestovný ruch, som certifikovaný sprievodca v cestovnom ruku (aktuálne sa tomu nevenujem). V roku 2014 som sa v Prahe rekvalifikovala na módnu stylistku, absolvovala som kurzy módnej etikety a neustále sa vzdelávam a absolvujem kurzy v oblasti stylingu, šitia a fotografovania. Vo svojom voľnom čase sa venujem štúdiu architektúry, folkloristiky, etnológie a fotografovaniu. Fotím rôzne akcie, napríklad v Stredoslovenskej Galérii a moju prácu si môžete pozrieť na tomto odkaze. Na blogu nájdete veľa inšpirácie z každej oblasti, ktorá mi spríjemňuje život.

Heslo môjho blogu je : "Inšpirujte sa." a to je aj môj zámer. Chcem vás inšpirovať v oblasti cestovania, dobrých kníh, tvorbe, šití, prešívaní oblečenia, DIY projektov a všetkým pekným s čím som sa stretla :).

autor fotky/photo by: Lenka Dadová Ak máte záujem o spoluprácu v oblasti, ktorú spomínam v popise vyššie, kontaktujte ma e-mailom. Nechcem byť influencer, chcem inšpirovať a odovzdať svoje vedomosti.

KROJE:
Zaujímam sa o horehronské kroje - na prvom mieste je Bacúch potom Heľpa (pôvodné kroje nie tie nové krikľavé ružové), zaujíma ma aj Závadka nad Hronom a Pohorelá. Ak by ste mi chceli venovať kroje a krojové súčiastky z týchto obcí, alebo ich predávate, veľmi rada sa s vami dohodnem. Budú v dobrých rukách, nemienim s nimi ďalej obchodovať, ale uchovať dedičstvo po našich predkoch.

OCENENIA:


V roku 2014 som sa umiestnila na 10.mieste a získala ocenenie TOP 10, v kategórii Móda / Fashion v súťaži bloger roka (Slovenská republika)V roku 2019 som získala ocenenie Srdce na dlani v kategórii kultúra a umenie za Banskobystrický kraj, ktoré sa každoročne udeľuje dobrovoľníkom. Na ocenenie ma nominovala Zuzka Medzihorská zo Stredoslovenskej Galérie v Banskej Bystrici za to, že som im celý rok 2019 fotografovala podujatia, vernisáže a workshopy, upravovala fotky a pomáhala s celou fotodokumentáciou SSG, čím sa skvalitnil ich výstup z týchto podujatí a prezentácia SSG. Samotná nominácia ma veľmi dojala a ocenenie veľmi potešilo. Vážim si to. Dobrovoľníci nečakajú ocenenie, pochvaly, robia to čo robia preto, lebo to tak cítia a považujú to za samozrejme a správne. Keď som si ocenenie na radnici v BB preberala, tak sa mi príšerne triasli ruky a srdce mi bilo ako šialené. Slzy som zadržala, ale mala som teda čo robiť aby som sa tam nerozrevala. ĎAKUJEM ešte raz.   


E-MAIL/KONTAKT:
klepacova.ivana(zavináč)gmail.com

LOKALITA:
Banská Bystrica, Slovakia

STYLING/ OUTFITY:
http://mademoiselleivalookbook.blogspot.com/

ŠITIE, PREŠÍVANIE, DIY:

http://mademoiselleiva.com/p/siy.html

FOTOGRAFKY/FOTOGRAFOVIA OUTFITOV:
aktuálne:
Janka Šípková - Janka Šípka photography  
Simona Obernauerová - Sajsou photo fashion
Lucia Santorisová - LS Photo
Marián Klepáč - Koliesko (bratmm :))
v minulosti:
František Vaterka - František Vaterka
Mária Mazuch - Mária Mazuch Photography
Lenka Dadová - Lenka Balogova-Dadová Foto 
Michaela Mladá - MM photoČlánky o mne, rozhovory a tie ktoré som písala pre externé e-magazíny:


online:
centrum dobrovoľníctva >>>
bb online >>>
bystricoviny >>>
bystrica dnes 24 >>>
priekopník >>>
nominácia na ocenenie >>>

>>> článok resp. vyjadrenie pre magazín www.biano.sk


>>> DEŇ KROJA v rôznych tlačených/e-magazínoch


>>> TU a TU

  
* Stylista Marián Hornyak ocenil môj styling uuuu >>> online 

PUBLIKOVANÉ ČASOPISY, ONLINE ČLÁNKY A MOJE ÚSPECHY (prelink na články cez fotky) 
http://www.burdastyle.cz/moda/modni-trendy/kvetovane-saty/