Poznáte to? Šaty alebo košeľa veľkosti M je vám veľká. Vyskúšate si veľkosť S a je vám cez prsia úzka. V časti medzi gombíkmi sa vytvorí “diera” a vidno vám to čo nechcete. Je to otravné a niekedy aj nepríjemné. Niekedy nie je na vine veľkosť oblečenia, ale nesprávne umiestnené gombíky na zapísanie. Ukážem vám jednoduchý trik ako dieru odstrániť. Poďme na to.

How To Fix Button Gaps?

  • Buy Your Size of the shirt and first and foremost, buy the right bra. I know it is easy to write down, but the reality is different. I have this problem too. When I buy a size “small”, it makes a button gap, when I buy a size “medium”, I have to let in a shirt at the waist.
  • Use Double-Sided Tape – Place a few pieces of double-sided tape on the placket of that buttons. This will help keep your shirt smooth whatever your position be. Be careful because not all type of double-sided tape is for fabric.
  • Use a safety pin for a simple solution – Secure the safety pin on the inside of your shirt to keep your shirt together.
  • Wear a camisole under your shirt – the best is in the color of your skin
  • Add a Snap or Hook – Mark the center of the gape on each panel with a fabric pencil. Use a needle and thread to sew on the 2 parts of a snap closure. Place 1 side of the snap closure over your mark on the side that has the buttonholes. Push a hand-sewing needle through the holes around the closure to secure it. Then, use your needle and thread to attach the other snap on the mark you made on the button side of the panel. Use a hand-sewing needle and thread.

Potrebujeme

  • patentka alebo suchý zips
  • ihla a niť
  • nožnice
  • krieda alebo špendlík na naznačenie.

Postup

Oblečte si šaty alebo košeľu a naznačte kriedou alebo špendlíkom, kde sa otvor vytvára. Na toto miesto prišite patentku alebo kúsok suchého zipsu. Neodporúčam používať na prichytenie lepidlo, pretože táto časť bude namáhaná a patentka či zips odpadne. Na šitie si vyberte tenkú krátku ihlu a niť vo farbe oblečenia. Samozrejme si to môžete uľahčiť ešte viac. Použite obojstrannú lepiacu pásku. Pozor, musí byť špeciálna na textil, inak nebude držať. V drogérii alebo v obchode so spodnou bielizňou predávajú špeciálne pásky na telo. Používajú sa ak máte hlboký výstrih a chcete mať istotu, že šaty budú držať na mieste.

You May Also Like

Leave a Reply