Fialové kockované šaty sa mi zapáčili na prvý pohľad. Krásna kombinácia fialovej, ružovej a modrej. Materiál je úplet, z jednej strany biely, čo trošku limituje pri tvorbe, ale na nosenie je perfektný. Veľkosť XXL a ich jednoduchý strih. Všetko hralo v prospech ďalšieho upcycling projektu, ktorý vám ukážem v tomto článku.

I was amazed by the purple tartan dress on first look. I love the combination of four colors: purple, pink, blue, black. Jersey material is amazing for winter and spring too. Size extra large was perfect for an upcycling project. I bought it and upcycled it for new model for my size.

Príprava

Ako prvé vždy veci zo sekáča operiem. Takto sa materiál aj vyzráža a nezostanem prekvapená napríklad pri žehlení s naparovacou žehličkou. Po vysušení som šaty rozpárala a vyžehlila. Páranie je moje obľúbené. Ten zvuk, vidieť ako sa čo skladá, zošíva, ako vzniká oblečenie, aj keď v opačnom smere.

At first, I wash the dress in the washing machine. Then, I ripped it and ironing. Then I knew how much material I had for a new model of dress.

Kreatívna chvíľka

Potom si materiál rozložím a uvažujem, čo by sa z látky dalo vytvoriť. Tentokrát som zostala pri svojom obľúbenom rovnom strihu. Chcela som vytvoriť iný model, ale nakoniec sme zistili, že kvôli “véčku” vo výstrihu na pôvodnom modeli, by boli šaty veľmi krátke. Volán v spodnej časti sme nariasili, rukáv zúžili a voilá šaty sú na svete.

I decided to sew a similar model as my blue dresses. I love it because it is so comfortable and practical. Which dress do you like the most?

Podobné modely

Rovný strih na šatách mám najradšej. Nie je potrebné nič vymášľať. Žiadny opasok, maximálne tak pančuchy a nejaký náhrdelník. Podobný model mám ešte v dvoch veziach. Tmavomodré šaty s dvoma volánmi a tyrkysové s jedným dlhým volánom. Fialové tartanové majú aj vrecká a rukáv je úzky 3/4. Ktoré sa vám páčia viac?

You May Also Like

Leave a Reply