Ráno som si vybrala šaty, obliekla a išla do práce. Keď som si vyzliekala kabát zistila som, že sa mi roztrhla gumička na rukáve. Išla som si urobiť do kuchynky kávu a uvažovala. Môžem si ísť kúpiť nové šaty, veď pracujem vedľa shopping centra. To by bolo to najjednoduchšie a zároveň najdrahšie riešenie. Posadila som sa do svojho kancelárskeho kresla a urobila prieskum vecí, ktoré som mala okolo seba. Prečítajte si ako jednoducho môžete opraviť roztrhnutú gumičku na rukáve šiat, blúzky alebo ako si aj skrátiť nohavice. A to všetko bez ihly a nite na šitie. Že to nie je možné? Inšpirujte sa.

Zicherka v kozmetickej taštičke

Ako prvé som si spomenula, že mám v kabelke zicherky. Tie nosím so sebou neustále. Už mi zachránili roztrhnutý remienok na kabelke, ruksaku ale aj pokazený zips. Zicherky sa predávajú v rôznych veľkostiach. Mini verzia sa dá využiť aj na dekoračné účely alebo pripevnenie rôznych menoviek a štítkov na oblečenie. Väčšie zicherky, ktoré už dokážu aj udržať dva kusy látky pokope a potom samozrejme aj väčšie a pevnejšie. Ja mám v kabelke zväčša strednú a veľkú veľkosť. Prihoďte si do kozmetickej taštičke zopár zicheriek aj vy.

Ihla a niť

Som si úplne vedomá, že túto druhú možnosť úpravy rukáva nemá k dispozícii každý. Ja mám vo svojom pracovnom stolíku aj ihlu a nite. Zhodou náhod aj modrú ako moje šaty. Set nití som kúpila cez e-shop lidl. Inak mám zväčša iba čiernu, bielu a tmavomodrú. Tie sa dajú použiť na dočasné úpravy na takmer všetko. Nemala som však toľko času, aby som gumičku vyvliekla a opäť zošila a navliekla. Bolo by potrebné stráviť pár desiatok minút na toalete, lebo jednou rukou sa to šiť nedá. Šaty by som si musela vyzliecť a o chvíľu začínal meeting. Potom som si spomenula na postup, ktorý som natočila na youtube, ako skrátiť nohavice. Uvedomila som si, že sa dá použiť aj na rukáv.

Kancelárska gumička

V šuplíku som našla kancelárske gumičky. Tieto používame na “viazanie” obálok a iných vecí. Hovorím si “wooow veď to je aké easy”. Gumičku som si dala na zápästie a okolo založila látku rukáva. Presne tak ako som skracovala rifle vo videu. Tento postup sa samozrejme dá aplikovať iba na oblečenie, ktoré je dostatočne dlhé alebo voľné. Na obtiahnuté kúsky vám to nebude fungovať a pri každom pohybe sa látka vyvlečie. Môžete použiť aj gumičku do vlasov. Tú napríklad rovnako ako zicherky nosím neustále pri sebe. Zamotanú na balzame na pery :).

Tento postup môžete aplikovať na dočasnú opravu odevu. Po príchode domov som gumičku opravila. Ako? Gumičku je potrebné opäť prevliecť cez tunel a zašiť. Verím, že vám tento trik pomôže ak sa ocitnete v rovnakej situácii.

You May Also Like

Leave a Reply