Na trhu nájdete veľa kníh o stylingu. Dá sa však naučiť styling z kníh? Z kníh sa naučíte základné pravidlá stylingu, ktoré sú overené. Tieto pravidlá fungujú a pomôžu vám opticky predĺžiť postavu, zvýrazniť prednosti a skryť nedostatky. Vybrala som 9 kníh, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v týchto pravidlách. Dozviete sa ako jednotlivé kúsky medzi sebou kombinovať a čomu sa naopak vyhnúť. Knihy vás nenaučia ako byť napríklad Francúzka, aj keď to má v názve. Francúzskou sa musíte (žiaľ) narodiť. Vždy vo vás bude viac vašej národnosti. Kniha vás, ale prevedie typickými stylingami, ktoré môžete najčastejšie vidieť v uliciach danej krajiny. Každá kniha ponúka zaujímavé informácie z inej oblasti. Vyberte si tú správnu pre vás a inšpirujte sa ňou pre svoje stylingy a outfity.

It is possible to learn “how to style yourself ” from books? I am not sure about that. Firstly, you need to know the rules, and then you need to practice. Actually, from the book, you can learn general rules. I choose 9 books from my bookcase which help you to understand these basic rules. How to combine clothes in an outfit? What is the golden rule and how to use it in everyday styling? These books don´t teach you how to be French. These books are the window to the mystery to time-tested rules in styling. If you know about a better book, please, write to me in a comment.

Vyzeráš ako Francúzka, Francúz a Kniha štýlu

Ak ste milovníčky francúzskej módy tieto knihy sú pre vás ako stvorené. Skúste knihu „So šarmom Parížanky“. Táto kniha je však zameraná aj na bežný život Parížanky nie len na módu. Vyzeráš ako Francúzka a Francúz sú dve samostatné publikácie. Autorkmi sú Isabelle Thomasová a Frédérique Veyssetová. Knihy sú plné textov a krásnych fotiek s ukážkami outfitov. Dočítate sa v nich čo je to francúzsky štýl a veľa zaujímavých rád od rôznych žien z oblasti módy. Kniha je rozdelená do viacerých častí a sú tu hlavne rozhovory a citáty od módnych návrhárov, umeleckých riaditeľov a stylistov.

Knihy vám vyvrátia rôzne predsudky o kombinovaní jednotlivých kúskov. Zistíte, že malé čierne môžete pokojne nosiť aj cez deň. Ako nakombinovať mužské prvky do outfitov a vyzerať žensky. Mužská verzia knihy je písaná rovnakou formou. Je to nádherná ukážka toho, že do pánskeho šatníka patria farby a aj iné vzory ako kocky. Dámy, neodporúčam vám nútiť pánov do zmeny stylingu. Sadnite si a spolu si prelistujte obidve knihy. Možno sa mu niečo zapáči. Och moje srdce plesá pri každej fotke. Samozrejme, v knihe je aj veľa informácii o pánskom šatníku, rozhovory a veľa ďalšieho.

Do you like french fashion? The books by Isabelle Thomas a Frédérique Veysset are for you. Books are about french fashion style with lots of photos. In one part of book are interviews with fashion designers and stylists. In other parts are photo attachments with many tips on how to look good.

Berlíňanka, Módni kmeny

Knihu Berlíňanka som prečítala za jeden večer. Hneď som chcela nasadnúť na lietadlo a ísť sa tam pozrieť. Berlínska móda je odlišná od francúzskej. Nemusí sa každému páčiť. O tom to však je. Svet je pestrofarebný a tak to má byť. Kniha mi pripomína knihu „So šarmom Parížanky“. Dočítate sa o nie len o móde, ale aj o štýle života Berlínčaniek. Je to pastva pre oči, ale aj veľa zaujímavého čítania. Ak ste milovníčkou secondhandov a nemáte v láske francúzsku uhladenosť, odporúčam sa inšpirovať práve touto knihou.

For a lover of german fashion, I pick up the book “Berliner”. This book is about the fashion and lifestyle of a german woman. The design of the book looks like “Parisian chick” by Ines de la Fressange and Sophie Gachet. After I read this book, I wrote Berlin to my bucket list. The fashion style of Berliner women is colorful and they love to wear clothes from secondhand.

S knihou „Módní kmeny“ sa zorientujete v štýloch a hlavne v názvoch existujúcich štýlov v obliekaní. Hneď v úvode nás víta citát od Coco Chanel: „ Móda sa netýka jen oblečení. Móda je na nebi, na ulici. Móda je v myšlenkách. Ve zpusobu našeho života, ve všem, co sa děje.“ Je to nádherná „encyklópedia“ a ukážka štýlov. Dočítate sa kedy, kde a prečo vznikli. Kto tento štýl propagoval a ako sa časom vyvíjal. Poznáte pojmy Kogal alebo Steampunk? Kniha Módni kmeny vám ich podrobne vysvetlí.

The book “The Fashion of Subcultures” is about style and fashion. Including flappers, swing kids, mods, rockers, surfers, hippies, punks, disco, hip hop, Harajuku, and hipsters. The book is full of illustrations. It delves into the stories behind the styles. What sets each of them apart and looks at the influence and legacy of each of these tribes.

Stylistkou sama sobě, Jaká barva mi sluší?

Kniha Stylitkou sama sobě nie je práve lákava svojou obálkou. Nedajte sa odradiť. Knihu anpísala stylistka Michaela Stabrynová. V knihe sa dočítate základné pravidlá ako vyskladať šatník napríklad ak pracujete v businesse. Dočítate sa o módnych mýtoch, čo vám outfit vždy zachráni. Napríklad, ktoré kúsky by ste nemali nosiť a inšpiráciu na rôzne outfity. Na začiatku nechýbajú ani informácie o typoch postavy, ktoré sú doplnené fotkami a názornými ukážkami. Táto kniha vás navedie ako si nájsť svoj štýl, je tu veľmi dobrá pomôcka. V knihe je veľa užitočného textu, na mňa osobne pôsobia obrázky a fotky zmätočne. Knihu vám aj napriek tomu odproúčam.

Knihu  „Jaká barva mi sluší“ už nekúpite. Možno iba v antikvariátoch. Kniha bola vydaná v roku 2010. Sú tu dosť neaktuálne resp. fotky zastaraných outfitov. Myšlienku však stále spĺňa. Viem, že aktuálne sa „svet stylistov“ rozdelil na dve polovice. Jedna farebnú typológiu zastáva a druhá naopak tvrdí, že nič také neexistuje. Nech už ste zástancom ktorejkoľvek teórie, táto kniha vám ukáže ako fungujú rôzne farby a ich odtiene k rôznych typom.

Ak máte svetlé vlasy a svetlú pokožku, nuž svetlunko žltá farba nebude vaša kamarátka. Niekedy stačí zmeniť odtieň, doplnky a hneď to vyzerá lepšie. Ak nájdete v obchodoch knihu o farbách a móde, rozhodne si ju aspoň prelistujte. Nech máte predstavu ako farby v kombinácii s typom pokožky fungujú. Za mňa je to veľmi zaujímavé. Ak si nechcete kupovať knihu, tak existuje iný trik. V obchode si do kabínky zoberte viac odtieňov jednej farby a skúšajte. Uvidíte, že niektoré vám pristanú viac a niektoré vôbec.

Biblia štýlu, První dojem

Biblia štýlu by mala byť v každej domácnosti. Kniha je bez foto prílohy, nájdete tu iba veľa veľa textu. Je to prehľad pravidiel, ktoré keď budete vedieť použiť v praxi, váš outfit bude tip-top. V knihe sa dočítate o doplnkoch a o dress code. Takisto o správnom strihu, veľkosti, ako si zorganizovať šatník alebo ako nepokaziť outfit vizážou. Ak sa pohybujete v spoločnosti alebo reprezentujete nejakú spoločnosť, alebo svojho manžela 😊, túto knihu vrelo odporúčam prečítať. Odporučila som ju už viacerým mojim čitateľom a vždy boli spokojné.

Na prvý dojem máme maximálne 7 sekúnd. Žiaľ svojimi vedomosťami ani schopnosťami za 7 sekúnd nikoho nezaujmete. Dôležitý je vzhľad, či sa vám to páči alebo nie. Žijeme v dobe povrchnej.  V knihe sa dočítate zaujímavosti o obliekaní, komunikácii, etikete, stolovaní a na záver nechýba módna poradňa. Kniha je doplnená názornými fotkami. Opäť ak si nechcete urobiť trapas alebo potrebujete naozaj urobiť dobrý prvý dojem. Kto by nechcel. Táto kniha vám ponúka prehľad pravidiel a tipov.

You May Also Like

Leave a Reply