Sukňa alebo nohavice? Najnovší kúsok, ktorý sme sa rozhodli ušiť sú culottes alebo culotte pants v preklade nohavicová sukňa. Sú to široké nohavice, ktoré vyzerajú ako sukňa, ale môžete v nich pohodlne sedieť, chodiť aj “behať”, pretože sú to nohavice. Najnovšie culottes sme ušili presne také isté ako červené nohavice, ktoré mám v šatníku už nejaké dobu. Dokonca ma potešil aj strih v časopise Burda best of 1/2021 kalhoty, ktorým sme si pri šité pomáhali.

Culottes are too often described by what they aren’t: pants, skirts. Culottes looks like a skirt. But it is pants actually. I love to wear them in summer. They are very comfortable and are suitable for most opportunities

Ako je model označený

Model nájdete v Burda best of 1/2021 označený ako 9 kalhotová sukňe vo veľkosti 34-44. Pre nohavice sme zvolili nádhernú kvetinovú látku, ktorú sme pôvodne kúpili na letné šaty ešte pred Vianocami. Trošku nás na kvetinové nohavice naviedla titulka práve magazínu Burda :).

Instructions on how to sew the culottes are in Burda magazine best of 1/2021. Exactly model number 9 in the Czech language “kalhotová sukňe”. We sewed from this amazing floral fabric.

Where did culottes come from?

The story of the culotte is much more fascinating than they’ve been given credit, especially for us women. In the Victorian era, women were expected to wear long, elegant skirts that ended at their ankles — showing any skin was a no-no. As you can imagine, these billowy skirts made it difficult to keep active, so in a defiant attempt to liberate their lower limbs, ladies started to wear culottes. They gave the illusion of wearing a skirt when standing but meant that women could go horse riding, ride a bike and play sports. The culottes’ freeing, ever-so-comfortable style is the reason we still wear them today.

Šitie nohavíc

Ušiť nohavicovú sukňu alebo sukňové nohavice nie je až tak náročné. Potrebujete ako vždy veľa trpezlivosti a poriadne čítať čo sa píše v návode. Návod je napísaný zrozumiteľne a nechýba ani strih. Ide o dva strihové diely. My sme naviac doplnili napríklad aj vrecká. Bez vreciek nemám ani jedny šaty či nohavice. Nohavice budú vyzerať pekne z padavej látky, tak docielite ten správny nohavico-sukňový efekt. Za mňa je to kúsok, ktorý určite oceníte. Či už na letné večery alebo pri cestovaní. Napíšte mi či máte culottes v šatníku alebo či sa chystáte tento rok si jedny zaobstarať, prípadne ušiť podľa časopisu Burda.

You May Also Like

Leave a Reply