Vo výpredajoch zväčša nenakupujem. Tentokrát som urobila výnimku. Obchody sa potrebovali zbaviť starého tovaru, ktorý im stál na predajni niekoľko mesiacov. Počas prísnych opatrení nemohli mať otvorené. Skôr to bol iba prieskum, aké farby a oblečenie je aktuálne trendy a popri tom som nahliadla aj na ceny vo výpredaji. Keď som uvidela plisované tielko, ktoré bolo zlacnené z cca 20 EUR na 5 EUR neváhala som a kúpila som ho. Nakoniec som pri pokladni dostala ešte zľavu na zľavu a výsledná cena bola 3,30 EUR. Prečo som si kúpila tento top? Už z názvu vyplýva, že som ho na niečo prešila. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

I don´t prefer to buy clothes in sales. It is not effective and we usually buy not necessary clothes. But this time I made an exception. I bought this pleated tank top from 20 EUR to 5 EUR. Moreover, I get the next sale, so the final price of this tank top was only 3,30 EUR. Why I bought a tank top? Read a blog post.

Ako som si zamilovala plisované oblečenie

Plisované oblečenie sa mi veľmi páči už od strednej školy. Spomínam si ako som chcela na stužkovú plisované šaty, ale už vtedy toto remeslo vymieralo. Plisovanie látky bolo, a myslím, že aj stále je, dosť drahé. Látka sa plisuje v parných kotloch t.j. kvôli jednému kúsku látky na moje šaty sa ho ani neoplatí zapínať. Keď prišli do módy plisované sukne veľmi som sa potešila. Takmer žiadna žena ich nechcela nosiť, lebo vraj rozširujú postavu, a tak som si ich vždy kupovala za 5-6 EUR vo výpredajoch (áno odporujem si s prvou vetou, ale plisovaná sukňa je výnimka). Mám ich doma hádam aj 8-9 v rôznych farbách, dĺžkach aj skladoch. Prečo som si ale kúpila plisované tielko?

I love pleated clothes, especially pleated skirts. There are 8-9 pieces of pleated skirts in my closet. It is very expensive to pleated fabric for new clothes, so I was happy that I found this tank top.

Viac upcycling / DIY / refashion projektov

Už dlhšiu dobu som túžila po tope bez rukávov s plisovanou látkou v zadnej časti, ktorá bude dlhšia ako predný diel. Farba topu bola rovnaká ako farba látky, ktorú mám doma odloženú na blúzku. Naviac som model na top s všitým zadným dielom videla v najnovšom magazíne Burda. Brala som to ako znamenie, top som kúpila a po príchode domov som zistila, že farba tielka je úplne ale úplne rovnaký ako látka. Otvorila som čosopis Burda a pustila som sa do tvorenia.

VIDEO TUTORIAL

Burda Style 05/2021 model 113

Trošku som pozabudla na to, že pracovanie s plisom nie je žiadna sranda. Je potrebné ho pekne poskladať, zašiť, naskladať, aby nevznikali záhyby alebo nepekné vlnky. Strih na top sme vybrali z časopisu Burda a zadný diel mama prispôsobila podľa dĺžky plisovaného topu. Top sme samozrejme najprv rozstrihli, odstrihli ramienka a podšívku a až tak sme z neho vytvarovali zadný diel. Tentokrát väčšinu urobila mama ako ja. Samotný top nebol náročný, ale práca s plisom.

In magazine Burda 5/2021, it is a Czech sewing magazine, I fell in love with the top 113. It looks exactly like a top that I wanted so long to sew. At first, I ripped the tank top and use it for the back part of this top. The front side we create according to instruction in the sewing magazine.

Burda style 5/2021 model 113 veľkosť 34-42

S výsledkom som veľmi veľmi spokojná a už sa teším na letné dni, kedy budem môcť mať oblečený iba top a šortky. Video s premenou nájdete na mojom INSTAGRAME. Aký máte vy vzťah k plisovanému oblečeniu? Vyhýbate sa mu alebo ho milujete? Napíšte mi do komentára.

I love the final look and I am looking forward to summer days. Please write in the comment box below if you like this transformation of the tank top.

You May Also Like

Leave a Reply