Výrazný golier patrí k aktuálnym módnym trendom. Na Slovensku sa tento trend veľmi neuchytil. Nevidela som ho ani v ponuke obchodov ani na ženách. Mne sa tento trend, aj napriek tomu, veľmi páči. Preto sme jeden golier ušili. Na skúšku. Pre začiatok sme zvolili bielu farbu. Golier sme dozdobili malým volánom po celom obvode. Zaväzuje sa vzadu na mašličku. Pri prezeraní starých fotiek som zistila, že som takýmito goliermi mala ozdobené šaty a blúzky na takmer každej školskej fotke. V 90.rokoch to bol  bezpochyby veľký hit. Trendy sa neustále vracajú, len v inej podobe. Aký máte názor na veľké goliere na svetroch alebo šatách? Páči sa vám to iba na druhých? Nosili by ste ho? Čo hovoríte na odnímateľnú verziu?

The statement collars are a hot fashion trend. In Slovakia is this trend not very popular. I haven´t seen it in no fashion stores and in outfits of women neither. I like this fashion trend, anyway. We sewed one statement collar with a small valance. I love to wear it on a sweater and dresses, too. Do you like this fashion trend? Would you wear it?

What I wear:

shorts: mohito; sweater: house; beret, bag, boots: vintage; collar: handmade Klepáčová

Do prvého outfitu som golier skombinovala s ďalším módnym trendom. Koženkové šortky. Tie najradšej kombinujem s hrubými nepriehľadnými pančuchami v čiernej farbe. Prípadne vzorovanými, ale takisto v čiernej farbe. Tip: ak zvolíte rovnakú farbu pančúch a topánok, opticky si predĺžite nohy. Ak zvolíte pančuchy v inej farbe ako topánky, nohy si opticky skrátite. To isté platí aj ak si oblečiete čierne šortky, čierne topánky a napríklad bordové pančuchy. Opticky si dlhú líniu tela „rozseknete“.  Nehovorím, že to tak nemôžete nosiť. Ak však túžite po dlhej línii nôh, zvoľte všetko v jednej farbe.

I love to wear a statement collar with an oversize sweater. This one is not sewed on a sweater, but I could wear it on a dress or t-shirt, too. I combine a collar with fake leather shorts. My favorite fashion trend number two. My tip, how to wear shorts is: You wear them with thighs in the same color as shorts and shoes. You will look optically extended. If you wear a different color of shorts, shoes, and tights you will look smaller.

foto:  Janka Šípková photography

You May Also Like

Leave a Reply