Stihli ste tento rok (vy)nosiť slamené klobúku? Kvôli neustálej prítomnosti rúška na mojej tvári som sa cítila príliš inkognito a mala som zlý pocit už iba pridaním slnečných okuliarov do outfitu. Myslím, že jeden prvok na mojej “hlave” stačí a tento rok to teda vyhralo rúško :). Je to ako so šperkami. Masívny náhrdelník sa nemá v láske s visiacimi náušnicami. Štyri náramky na zápästí a tri výrazné prstene na rovnakej ruke vás vizuálne prevážia na jednu stranu. Existuje niekoľko pravidiel, ako správne nosiť a navrstviť šperky a doplnky do outfitu, aby ste nepôsobili, že ste na seba dali všetko čo vám prišlo pod ruku. V článku vám predstavím 10 mojich tipov a odporúčaní ako nosiť a čomu prispôsobiť práve šperky. Inšpirujte sa. 
 
Bracelets, necklaces, earrings, watches, and rings. Whatever you choose should compliment your outfit and personal style. Every season have the new fashion trends, but there are still some basic rules that are timeless. I have come up with 10 tips to help you to be your fashionable best. Continue in reading and find out how to choose and style jewelry  to complement the outfits. 

 
dress: Klepáčová / vlastná tvorba (kcontakt ukážka tvorby) opasok: Klepáčová / vlastná tvorba  klobúk, sandále, bižutéria: vintage
 
10 tipov “Ako nosiť šperky a bižutériu?”
 1. Množstvo šperkov je potrebné prispôsobiť príležitosti, na ktorú sa obliekate – ak sa chytáte na pohovor na pozíciu riaditeľa ekonomického oddelenia, odporúčam zobrať si minimum šperkov. Nenápadné náušnice, hodinky a prsteň. Chcete upútať svojimi vedomosťami nie masívnym pestrofarebným náhrdelníkom. V prípade ak idete na pohovor napríklad na kreatívneho riaditeľa, tak vtedy môžete upustiť uzdu fantázii. Práve na takýchto pozíciach je dôležité upútať kreatívnym outfitom. Ak sa chystáte na ples, pokojne zvoľte výrazné náušnice, náramok alebo prsteň. Pozor, na ples hodinky nepatria. 
 2. Takisto nosenie šperkov prispôsobte aj postaveniu/pozícii v spoločnosti. Pri výbere výrazných šperkov a množstva šperkov myslite na to: či reprezentujete spoločnosť, ste v kontakte so zákazníkmi, chcete vzbudiť rešpekt, chcete aby sa sústredili na prezentáciu a nie na váš náhrdelník alebo pracujem na oddelení marketingu, kde je dovolené všetko. Ak pracujete na pozícii, v ktorej do styku so zákazníkmi neprichádzate, voľba šperkov je na vašej kreativite. Ak ste aj veľmi kreatívna a tvorivá, dajte si jeden výraznejší šperk, ktorý je zaujímavý. Môže to byť niečo naozaj netypické, ale iba v počte jeden :). Nezakazujem vám nosiť šperky, len s mierou. 
 3. Typ oblečenia takisto ovplyvňuje aké a koľko šperkov je vhodné do outfitu doplniť. Ak si oblečiete šaty vo veľmi výraznej farbe, ako napríklad ja tieto fuksiové, pridať k opasku ešte aj náhrdelník, náramok a visiace náušnice by bolo už priveľa. Stačí jeden výrazný šperk, ja som zvolila výrazný opasok. Ak si toho dáte na seba veľa, bude to pôsobiť chaoticky. Raz si k šatám oblečiem opasok, inokedy náhrdelník a iný deň si vlasy zopnem do copu a pridám výrazné náušnice. K ľahučkým šifónovým šatám sa nehodia mohutne pôsobiace hodinky, k saku s dlhým rukávom si zbytočne dáte na ruku mix náramkov, keď ich nebude vidno, zvoľte radšej brošňu na klop saka. Do vlnených vecí sa často zamotajú šperky a zbytočne si ich zničíte. 
 4. Výstrih vám takisto napovie, ktoré šperky áno a ktoré nie. Prikladám odkaz na obrázok ako inšpiráciu. Asymetrický výstrih vyzerá pekne s visiacimi náušicami a náramkom, lodičkový s dlhým náhrdelníkom a šaty bez ramienok znesú aj výrazné masívne náhrdelníky. Skúšajte a kombinujte. 
 5. Pri niektorých šperkoch je potrebné zohľadniť aj účes. Môj osobný názor je, že ak si natočím moje dlhé rovné vlasy a vytvorím si bohaté kučery už je to pre mňa dosť a nemám potrebu pridávať výrazné šperky. Stačia hodinky, prsteň a malé napichovacie náušnice. Na plesy si vlasy väčšinou dámy vyčesú do účesov a takto vám najlepšie vyniknú výrazné náušnice alebo výrazné náhrdelníky. Neodporúčam dať do jedného outfitu obidva kúsky. Ak náušnice tak aj náramok, ak náhrdelník tak malé naušice a výrazný prsteň, napríklad. V prípade, že si romanticky zapletiem vlasy do dvoch vrkočov, tak diamantové visiace náušnice nebudú pôsobiť pekne, bude to ako keby ste sa vrátili do detstva, keď sme si skúšali šperky z maminej šperkovnice. Visiace náušnice môžete samozrejme nosiť aj k rozpusteným vlasom, len myslite na to, že až tak nevyniknú a pravdepodobne sa vám do nich zamotajú. 
 6. Masívne šperky sú naozaj nádherné a vždy záujmu. Ak masívny, výrazný alebo statement náhrdelník tak potom niečo pridajte aj na ruky. Nepridávajte už výrazné náušnice, bude toho priveľa v hornej časti tela. Nech je to vyvážené. Masívne náramky pokojne kombinujte s prsteňmi aj hodinkami. 
 7. Vyváženosť je to najdôležitejšie, spomínam to takmer v každom bode. Vyvážte strany napríklad na pravú ruku prsteň a na ľavú hodinky alebo výrazné náušnice a prstene. Nech nie je všetko sústredené iba na jednu stranu, časť tela. Vždy sa na seba pozrite do zrkadla a vyskúšajte niečo odobrať, alebo vymeniť strany. Samozrejme fantázii sa medze nekladú , veď sa pozrite na majsterku nosenia šperkov Iris Apfel. Toto všetko sú iba moje odporúčania ako nosiť šperky, ak si neviete poradiť a máte stále pocit, že by ste mali niečo v outfite upraviť.
 8. Mix zlata a striebra je už niekoľko rokov veľký hit. Ak vám ešte stále niekto tvrdí, že zlatá a strieborná farba sa nemôže kombinovať, tak ho samozrejme môžete iba vypočuť, ale verte mi, kombinovať môžete rôzne kovy. Smelo do toho.
 9. Trendom podliehajú aj šperky, ale to neznamená, že ich musíte každú sezónu meniť a nosiť ich všetky naraz. Ak chcete nosiť trendy kúsky resp. aj šperky a doplnky, tak si vyberte iba niekoľko, alebo také v ktorých sa cítite dobre a nebudete mať potrebu každému vysvetlovať “ale to je aktuálne najväčší trendy”. Jednoducho ich noste so vztýčenou hlavou.
 10. Nenoste lacne pôsobiace šperky, môže to zničiť celý outfit. Ak si ku krásnemu nohavicovému kostýmu doplníte náhrdelník z plastu, ktorý pôsobí ako z detskej, asi to nebude úplne najlepšie. Samozrejme veľa dizajnérskych kúskov je z plastu, korku alebo textilu, ale nie každý to môže zobrať ako dizajnérsky kúsok, ale skôr ako váš nevkus. Prvý dojem je prvý dojem. Vždy keď si niečo chcete kúpiť, nedajte sa zlákať iba tým, že sa to ligoce alebo to má krásne farby, štrasy a neviem čo, vždy vždy vždy, to platí aj pri výber oblečenia, uvažujte či to máte s čím nosiť a hlavne kam nosiť. Prach na šperky a bižutériu môže aj v obchode. 
10 tips How to wear jewelry?
 1. Before you start dressing have a think about where you’re going.  What are the best accessories to wear to a job interview? The answer will vary depending on the type of the type of position you are seeking. For a job interview to a position of a director of financial deppartment, I recommend to wear minimum of jewelry. Favourite ring and a watch is enough. If you are applying for a position a creative director, you could wear statement jewelry. 
 2. When choosing jewellery to wear, always think about what works with your colouring, frame and general sense of style. Take all of these things into account when you accessorise.
 3. Match your jewelry and necklaces to your neckline. Find out more about matching necklaces with necklines in this style guide
 4. Match a jewelry to your hairstyle. If you have a shorter hair or hairstyle you could wear a statement earrings, If you have a long dark hair wear a earrings in bright colors. If you like the romantic braids, I recommend not to wear diamond jewelry.
 5. If you wear something statement on top, as necklace, don´t wear statement earrings too. It is too much. The better way is a statement necklace and ring or statement bracelet and earrings. It is always about balance. 
 6. Before you leave the house, look in the mirror and take one thing off. 
 7. The different types of jewelry metal in one outfit look amazing. You could wear silver and gold metal together. Just, do it 🙂 
 8. Don´t be a slave to fashion trends. Instead try to figure out and evolve your own style which suits you and makes you feel confident. Don’t forget your personality because we are all different.
 9. Don´t forget to your manicure. If you are planning to wear a diamond ring for evening party, it is evident that people will also notice your nails. Make sure that your nails are clean and polished
 10. Think about the material  of  the clothes and jewelries too. The thin chains on your necklace will look odd with your chunky sweaters. Chunky jewelry usually do not go well with thin silks.
 
Niekoľko odporúčaní na záver // summary :
 1. Ak sa vám zdá, že je toho už veľa v outfite, odoberte to čo ste pridali ako posledné. Tvrdila to aj samotná Coco Chanel “Before you leave the house, look in the mirror and remove one accessory
 2. Dôležité je vedieť predať to čo nosíte – noste to hrdo a sebavedomo, kašlite na názor iných
 3. Menej je viac … amen // You know how it is: sometimes too much is, well, too much
 4. Ak pracujete v kreatívnej oblasti vytvorte si vlastné pravidlá resp. vtedy žiadne neplatia // The best rules for wearing a jewelry in creative industry are “ignore the rules”.
 5. Hodinky sa nehodia na svadby, oslavy, ples, naopak sú vítané na pohovor, pracovné stretnutie, meetingy (je to lepšie ako neustále ťukať do mobilu) // Don´t wear a watch for weddings, the parties, the balls but for a job interview and a business meeting you could wear it
 6. Na prvý dojem máte približne iba pár sekúnd // You have only 7 seconds to make first impression
 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

SKvělé, ten pásek je moc pěkný 🙂 a líbil by se mi i přes bílou košily a riflým 🙂 🙂

já jsem dříve nosila hodně výrazné naušnice, ale teď jsem upustila od všeho. Krom tedy čelenek do vlasů, které si šiji sama a nosím je denně, abych skryla nejen neumyté vlasy, ale i mám tak rychle upravené vlasy.

Jak jsem se dostala k šití

SKvělé, ten pásek je moc pěkný 🙂 a líbil by se mi i přes bílou košily a riflým 🙂 🙂

já jsem dříve nosila hodně výrazné naušnice, ale teď jsem upustila od všeho. Krom tedy čelenek do vlasů, které si šiji sama a nosím je denně, abych skryla nejen neumyté vlasy, ale i mám tak rychle upravené vlasy.

Jak jsem se dostala k šití

Leave a Reply