Zbožňujem biele topy, resp. tento odtieň má presné označenie off-white t.j nie je snehobiely ani smotanový. Nosím ich stále, sú veľmi univerzálne a hodia sa ku všetkému. V lete, kedy som topy nosila veľmi často, som si vymyslela, že by som chcela ešte jeden top. Taký istý ako posledný, len aby bol rovný nie asymetrický. Asymetrický je vhodný na rifle a chcela som ešte jeden, ktorý môžem zastrčiť do sukne bez toho, aby sa látka odtláčala pod oblečením. Potom to vyzeralo smiešne. Dám si spodné prádlo bez švov a namiesto toho je vidno látku z cípov topu. Doma som našla rovnakú látku, z ktorej sme šili biely top. Bolo jej žalostne málo, ale po prepočítaní očami som vedela, že z nej niečo vykúzlime. Ako to dopadlo sa dočítate v tomto článku.

Látku som si rozložila na koberec a uvažovala som. Pomohla som si topom, ktorý už mám ušitý a ukladala som ho hore dole, až kým som nenašla dostatok látky. Tým, že som chcela top do sukne, nohavíc, mohol byť užší a aj kratší. Potom som to prekonzultovala s mamou.
Upozornila ma, že top sa dá z látky vystrihnúť, ale tým, že bude z dvoch rôznych smerov, tak sa bude látka na každej strane inak “naťahovať”. Vždy musia byť z rovnakého smeru látky. Tu máme jednu do jednej strany a druhý diel do druhej strany.  Riskla som to, pretože som vedela, že top budem nosiť menej a budem ho mať skôr ako záchranu, keď bude prvý v praní alebo nestihne vyschnúť.Topom sme krútili, otáčali, prekladali a nakoniec nám strih vyšiel a na jednej strane sme si museli dať veľký pozor pri šití, pretože tam zostal takýto “zobáčik”, ktorý keby sme správne nechytili pri šití, tak by sme mali na boku dieru. To sme samozrejme nechceli.

Potom už iba vybrať správny odtieň nitky. Na tejto fotke môžete vidieť, čo je to off-white. Úplne na ľavo je snehobiela farby, v strede je maslová a na pravo off – white.
Potom som už postupovala ako pri väčšine topov, ktoré sme šili. Pozri články v TEJTO časti. Zašiť boky, ramená, potom zapracovať výstrih, prieramky, dĺžku, prišiť menovku a top je na svete.
Top vyzeral fantasticky a to strihanie z rôznych smerov, častí látok je cítiť. Top sa však dá nosiť a cítim sa v ňom fajn.


 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply