ŠITIE: biely top zo zvyškov látky // príbeh o zmiznutom tope

Jedného dňa som dala do prania svoj milovaný biely top. Mala som ho niekoľko rokov, nosila som ho v lete aj v zime a bol parádny. Hodil sa k sukniam aj k riflom. Na volný čas a mala som ho oblečený aj na svadbe kamarátky. Zavesili sme ho na balkón a na druhý deň ho nebolo. Záhada bola na svete. Premietala som si celý scenár niekoľko krát v hlave, či som ho naozaj dala prať a či sme ho naozaj zavesili na balkón. Kládla som si otázky, či to nebol iný top. Pod balkónom ani v okolí nebol. Ani vešiak, na ktorý zvykneme takéto topy vešať. Bolo to celé divné. Prehľadala som všetky skrine, aspoň som si v nich upratala, či náhodou nespadol alebo či som ho nezavesila pod sveter, lebo niekedy si tak pripravujem oblečenie na druhý deň, resp. kombinujem priamo na vešiaku. Ako by sa po ňom zľahla zem. Možno sa zapáčil nejakému vtákovi a teraz v ňom poletuje (srandujem). Ešte som ho pár dní hľadala a nešlo mi to do hlavy a potom som si povedala, že jednoducho ho asi veľmi ďaleko odfúklo (čo sa ešte nikdy nestalo s nijakým kúskom oblečenia) a pomyselne som sa s ním rozlúčila. Bol to super spoločník, aha napríklad outfity #1, #2, #3, atď. Otvorila som skriňu s látkami a zistila som, že máme poriadne veľký zvyšok látky, z ktorej by vyšli aj dva topy. A tak vznikol biely top číslo dva, ktorý bude verím rovnako verný a univerzálny spoločník ako biely top číslo jedna. 
Chcela som rovnaký top. Samozrejme to už nebolo možné, pretože išlo o úplne odlišné látky. Táto je hrubá a pôvodný top bol z tenkej priesvitnej látky a hlavne dvojvrstvový. Keby sme urobili tento dvojvrstvový, tak by už nebol tak pohodlný a bol by príliš hrubý a nenosil by sa dobre. Prehľadala som všetky outfit príspevky a snažila som sa rozpamätať, ako vyzeral strih. Nosil sa fakt úžasne. 
Pôvodný top mal asymetrický strih. Mal štyri rôzne dĺžky, pretože mal jeden roh, ako keby, na každej strane. Bolo to komplikované na nakreslenie priamo na strihu nového topu, preto sme najprv urobili dlhý top so zakončením dorovna. Všetko sme zapracovali a dĺžku sme nechali až na koniec.
Takmer hotový top som si obliekla a mama mi pomohla spodnú časť zahnúť tak, aby vyzeral čo najviac podobný tomu pôvodnému. Nakoniec to dopadlo takto. Top sa nápadne podobá pôvodnému, ale už to nie je on. Tento sa dokonca aj menej krčí a dá sa nosiť aj bez tielka, lebo nepresvitá. Má aj svoje výhody a už sa teším na teplo, aby som ho mohla nosiť aj k sukniam aj šortkám. Teším sa z neho. 
foto Ivana Klepáčová 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

  1. Za mě jsou to nejlepší kousky do šatníku :-) lehce kombinovatelný, elegantní kousek, který by neměl chybět žádné ženě. :-)

    The world of makeup

    OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)