Podobné kvetované sako som už raz mala. Vlastne dva krát. Posunula som ich ďalej, >outfit #1< a druhý >outfit #2<. Objednala som si ho opäť a dúfala, že bude aspoň trošku vyšívané :). To isté som už raz urobila s modrou sukňou, >pozri outfit<. Myslela som si, že ju nevynosím, no potom som si uvedomila, že bola super. Napíšem vám pravdu a priznám, že často kupujem kúsky (oblečenie, doplnky, bižutériu), ktoré začnem nosiť až po pol roku, niekedy po roku, dvoch. To isté mám aj s látkami na šitie. Jednoducho viem, že ten kúsok určite budem nosiť, len musí v mojej skrini “dozrieť”. Robíte to aj vy? Veľmi by som si rovnaké sako chcela vyšiť. To by som však musela prerušiť všetky ostatné voľnočasové aktivity a venovať sa po práci iba vyšívaniu … alebo si rovno zobrať týždeň dovolenky, po ktorej budem potrebovať ďalšiu dovolenku na zotavenie z vyšívania. Možno to raz urobím, no pri mojej hyperaktivite a schopnosti sústrediť sa na jednu vec maximálne 45 minút (potom potrebujem zmeniť činnosť, aspoň riad umyť), to bude veľká výzva. Sako, ktoré mi prišlo, žiaľ nie je vyšívané. Látka je však veľmi pekne potlačená a na lemoch ozdobené “vyšívanou” stuhou. Pôsobí to veľmi pekne a toto sačko si nechám ako inšpiráciu, a pokúsim sa teda vyšiť krivou ihlou niečo podobné. Potom posuniem ďalej. Čo som však vyšila sú margaréty na vrecku na rifloch. Pozri foto v tomto článku. Postup, ako na to, bude čoskoro na blogu aj s fotodokumentáciou. Snažila som sa zachytiť postup aj na video a verím, že ho takisto čoskoro uvidíte na mojom youtube kanáli. Zatiaľ si môžete pozrieť video, ktorého autorkou je zároveň aj autorka fotiek v tomto článku, Lussy z LS Photo. Fotili sme skoro ráno počas pracovného dňa, preto som na fotkách iba ja a jedna z dominánt nášho krásneho mesta Banská Bystrica, Pamätník SNP.  Nižšie medzi fotkami aj trošku histórie o tejto budove.

sako: shein (kúpiš tu); rifle, okuliare, náramok: vintage; lodičky: camaieu; kabelka: oriflame; top: Klepáčová (naša tvorba & kontakt); 
V budove pamätníka SNP nájdeme Múzeum SNP. Ide o monolitnú oceľobetónovú stavu, vybudovanú v juhovýchodnej časti historického jadra pri východnej časti mestských hradieb v rokoch 1964-69, podľa projektu Doc. Ing. prof.Dušana Kuzmu. Budova pamätníka bola sprístupnená verejnosti pri príležitosti  osláv 25.výročia SNP: V súčasnosti tvorí jednu z dominánt Banskej Bystrice. Objekt pripomína najvýznamnejšiu udalosť v dejinách slovenského národa. Je zvýraznením snáh slovenského ľudu v boji za národné a sociálne oslobodenie. Pamätník SNP pozostáva z dvoch železobetónových skulptúr spojených spojovacou chodbou. Vo vstupnom priestore je umiestnený Hrob neznámeho bojovníka s večným ohňom. Na múre južnej skulptúry možno vidieť schránky s prsťou viacerých pamätných miest celého Slovenska. Vo vstupných priestoroch múzea a výstavnej sieni sa usporadúvajú krátke monotonické výstavy. Expozícia múzea je umiestená na troch podlažiach v oboch skulptúrach pamätníka. V muzeálnych priestoroch nájdeme trojrozmerné exponáty a dokumenty predstavujúce protifašistický odboj – domáci aj zahraničný a najmä jeho vyvrcholenie v SNP a oslobodzovanie boje na Slovensku. V areáli múzea SNP sú umiestnené aj rozmernejšie exponáty ako sú vozeň s pancierového vlaku, tanky, delá a lietadlo (áno veľké lietadlo) Li-2, ktoré sa používalo na prepravu osôb a materiálu z letiska Tri Duby do Kyjeva. Príďte 🙂 (text mám z hlavy resp. naučený z materiálov z cestovného ruchu).
<<<VIAC DIY>>>
za krásne fotky ďakujem Lussy Santorisovej // LS photo

VIDEO: 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

ahoj, mozem sa opytat, aku velkost toho krasne saka mas? Dakujem.

Ahoj, myslim, ze S ale pozriem v pondelok ked budem doma. Pekny den

Leave a Reply