embroidered floral coat

Pred pár dňami som sa pri upratovaní zahľadela na knižnicu a do oka mi padla kniha o krojoch. Kúpila som si ju už dávno a čítala som ju asi iba raz, teda pozerala obrázky. Zaujala ma a zabudla som aj na upratovanie. Len tak som v nej listovala a obdivovala, ako sa kedysi ľudia obliekali, ako mal každý kúsok na oblečení svoj zmysel a hlavne tú neuveriteľnú ručnú prácu. Tému kroj som potom rozoberala aj so starkou a mamou a rozprávali mi, že sa kroje vyšívali hlavne v zime a všetko sa robilo ručne od stužky až po nádherné plisované sukne. Proces plisovania som videla vo videu dior  TU a nechcelo sa mi veriť, že sa to tak robilo. No nádhera. Chcela by som taký plisovací stroj a vedieť tak krásne vyšívať. Škoda, že sa to vytráca. Hmm aj keď na druhej strane, vás by zaujalo niečo vyšívané, plisované, čo by sa ponášalo na kroj? Aký máte k tomu vzťah? Aj tento kabátik TU  je vyšívaný určite strojom (a iba na 20 percentách zvyšok je potlač).  Ja by som sa za takým ručne vyšívaným kabátikom alebo sukňou určite obzrela a zvážila by som aj kúpu. Veď si predstavte, že budete mať niečo jedinečné, ručne urobené :) Určite by to bolo drahšie, ale za kvalitu sa platí. Vráťme sa k tomuto (sčasti) vyšívanému kabátiku. Tento som objavila na e-shope walktrendy a bola som milo prekvapená. Sadol mi perfektne, ako keby bol šitý na mňa a páči sa mi aj materiál a zdobenie. Rozhodla som sa ho skombinovať so širokými (môj Tomáš ich volá hiphoperské) nohavicami z vlastnej tvorby a jednoduchým topom. Doplnky tvoria dúhové slnečné okuliare a pestrofarebná kabelka oriflame, na ktorú ste recenziu mohli čítať TU.  Ako by ste takýto výrazný kúsok skombinovali vy?
pants: Ivana Klepáčová blouse: f&f pumps: h&m sunnies: wayfarer  bag: oriflame (HERE) coat: walktrendy (HERE) earrings: balkystyle
photo by Tomáš, Nikon D3100
Sledujte ma už aj na instagrame: 5 komentárov:

 1. Krásna kombinácia :) Viem si ho predstaviť aj k úzkym rifliam :)
  MORE than FASHION

  OdpovedaťOdstrániť
 2. veru kroje a celkovo výšivka má svoje čaro ♥ a pár ľudí veru ešte túto výšivku robí, pár z nich sa dá nájsť aj na Sashe :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dokonalý, barevný outfit :-)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/06/kosmeticke-peklo-nebo-nebe.html

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten květovaný kabátek je moc pěkný =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)