Poznáte HIMALYO? Presne túto otázku som vám položila na svojom instagrame a až 98% z vás odpovedalo, že nepozná. Preto vám túto značku a jej produkty predstavím v tomto článku. V prvej časti si môžete prečítať príbeh značky HIMALYO vďaka čomu pochopíte, že pomer cena a kvalita je adekvátna. Doteraz som sa stretla iba s GOJI plodmi a ostatné produkty som takisto nepoznala. Všetky produkty nájdete v dm drogerie markt pri vitamínoch. Produkty som dostala na testovanie priamo od HIMALYO a podmienkou nebol ani tento článok ani žiadna propagácia, ale po prečítaní o ochutnaní všetkých olejov, džúsov a plodov som sa rozhodla, že vám ich musím predstaviť. Vedeli ste, že ide o produkty, ktoré vznikli z ručne zbieraných plodov v oblastiach Tibetu? Že ide o neriedené a ani zahusťované produkty a všetko je v 100% koncentrácii? Rakytník posilní imunitu a Goji dodá vitalitu a energiu? Tieto a ďalšie zaujímavé informácie sa dočítate v článku. Inšpirujte sa. Btw. ak nakúpite dnes, tak vám prídu do Vianoc, prípadne navštívte osobne dm.

Produkty HIMALYO sú vhodné pre celú rodinu, vrátane detí, označené sú ako BIO, RAW, VEGAN a GLUTEN FREE. Príbeh produktov Himalyo sa rodí v unikátnych oblastiach Tibetu, kde priemerná nadmorská výška dosahuje 4500 metrov. V krajine plnej kontrastov – krásnej a čistej, surovej i drsnej zároveň, sa nachádzajú mimoriadne rastlinné druhy, ktorých vlastnosti a charakter sú jedinečné. Vysoká nadmorská výška, blízkosť silného slnka a veľké rozdiely v denných a nočných teplotách vdychujú život rastlinám, kvetom a plodom, ktoré obsahujú výrazne vyššie koncentrácie účinných výživových látok ako rovnaké druhy vypestované inde. Výnimočná sila produktov Himalyo tak spočíva v energii, ktorú tradične spracované plody načerpali z čistej prírody týchto vysokohorských oblastí. Himalyo je koncept prírodnej starostlivosti inšpirovaný tibetskou a ajurvédskou medicínou. Je založený na princípoch vyskúšaných tisícky rokov, na živote, ktorý je v súlade s prírodnými zákonmi. Cieľom tohto konceptu je dlhovekosť, spokojnosť, zdravie a rovnováha vo fyzickej, duševnej i emocionálnej oblasti. Základom je ručný zber plodov a ich šetrné spracovanie priamo v mieste zberu. Produkty nie sú riedené, neboli použité zahusťovadlá, konzervačné látky ani iné prísady. Rakytník nájdete označený aj ako Hippophae tibetana a Goji ako Lycium chinense.
GOJI SEED OIL: čistou esenciou a prémiovým produktom z kustovnice je olej získavaný šetrnou extrakciou zo semien jej plodov. Veľmi náročný a nákladný proces výroby prináša vysoko koncentrovaný kokteil účinných látok v dokonale vyvážených pomeroch s rozmanitými možnosťami použitia. Na jedinú kvapku tohto oleja je potrebných až tridsať čerstvých plodov. 
RAKYTNÍK SEED OIL: čistou esenciou a prémiovým produktom z rakytníka je olej získavaný šetrnou extrakciou zo semien jej plodov. Veľmi náročný a nákladný proces výroby prináša vysoko koncentrovaný kokteil účinných látok v dokonale vyvážených pomeroch s rozmanitými možnosťami použitia. Na jedinú kvapku tohto oleja je potrebných až tridsať čerstvých plodov rakytníka.
RAKYTNÍK FRUIT OIL: olej získavaný z celého plodu pôvodnej vysokohorskej odrody tibetského rakytníka. Šetrný proces extrakcie zachováva v celom spektre a vo svojej prírodnej podobe neuveriteľnú koncentráciu prospešných látok. Tak ako olej zo semien, má aj tento produkt rozmanité možnosti použitia. 
RAKYTNÍK SEED OIL 30 ml: 100% BIO olej, vhodný v kombinácii s džúsom. Pre svoje hojivé účinky často používaný aj v kozmetike na liečbu akné, ekzémov, áft, oparov, drobných poranení pokožky.
RAKYTNÍK FRUIT OIL 30 ml: 100% BIO olej, čistá esencia plodov rakytníka v super koncentrovanej forme. V kombinácii s džúsom umocní blahodárne účinky rakytníka. 
GOJI SEED OIL 30 ml: 100% bio olej je vhodný k užívaniu spolu s goji džúsom, táto kombinácia zvyšuje blahodárne účinky goji. Olej je tiež často používaný v kozmetike, spomaľuje starnutie pleti.
👉 Oleje sú všetky v rovnakom balení s praktickým kvapátkom. Nemajú výraznú chuť, ale za to majú výraznú vôňu. Vlastne každý vonia inak. Odporučená denná dávka pre dospelých sú 2-7 kvapiek 1-3x denne a pre deti od 3 rokov 1-3 kvapky denne. 7 kvapiek zodpovedá 0,35 ml. Olej si môžete pridávať do džúsu, jedál alebo rôznych nápojov. Ich použitie je praktické a kľudne si ich odložte v kuchyni, tam ich využijete najviac. Cena olejov je rôzna resp. Fruit oil stojí 14,99 EUR a Seed oil stojí 19,99 EUR. 
GOJI CAPS: Rastlinné kapsuly skrývajú šetrne pripravený a koncentrovaný extrakt z plodov kustovnice pestovanej vo vysokohorských oblastiach Tibetu. Každá kapsula obsahuje rovnakú dávku zdravia prospešných látok ako sto jej plodov. Produkt s výrazným účinkom a jednoduchým užívaním počas celého dňa. Užívanie kapsúl dodáva energiu na celý deň.
RAKYTNÍK CAPS: Rastlinné kapsuly skrývajú šetrne pripravený a koncentrovaný extrakt z plodov vysokohorského tibetského rakytníka. Každá kapsula obsahuje rovnakú dávku zdravia prospešných látok ako sto jej plodov. Produkt s výrazným účinkom a jednoduchým užívaním počas celého dňa. Bohatý zdroj prírodného vitamínu C.
👉  Ohodnotiť kapsule alebo tabletky je vždy veľmi ťažké. Preto vám môžem iba povedať, že nijako nezapáchajú (to ja tak nemám rada pri tabletách, tak si to všímam), sú v praktickom balení a ľahko sa prehĺtajú, takže to nebude otrava ale pôžitok. Cena kapsúl je 11,99 EUR
GOJI PLODY: Ručne zbierané plody v bio kvalite sú sušená na priamom slnku ihneď po ich zbere. Doprajte si vysoký obsah prospešných vitamínov, minerálov a ďalších účinných látok kdekoľvek a kedykoľvek. V baleniach od 100 do 500 gramov, vhodné na konzumáciu po celý deň.
👉 Plody Goji mám veľmi rada. Kupujem si ich často a v práci “chrumkám”. Balenie je veľmi šikovné na zip lock. 100 g balenie stojí 3,49 EUR väčšie balenie som ani nevidela. Odporúčaná denná dávka je 10-30 g t.j. malá hrsť. Môžete ich konzumovať samostatne alebo pridávať do kaší, nápojov, šalátov, jogurtu alebo musli. Jediná ich nevýhoda je asi to, že sa trošku lepia na zuby 🙂 inak sú perfektné. Btw. po otvorení balíčka si užite tú skvelú vôňu, mňamky. 
Obidva džúsy sú za studena lisované z ručne zbieraných plodov, vhodné sú pre celú rodinu a deti od 3 rokov. V ponuke ich nájdete v 350 ml a 750 ml sklenených fľašiach. Aký je medzi nimi rozdiel a ako ich piť/užívať?
GOJI: Za studena starostlivo lisovaná šťava výhradne z čerstvých, ručne zbieraných plodov kustovnice čínskej. Má nezameniteľnú farbu a predovšetkým prémiovú chuť a vôňu. Goji džús môžu konzumovať deti od 3 rokov. Ide o 100% BIO šťavu. Pravidelné užívanie goji džúsu dodáva telu potrebnú vitalitu. Džús je považovaný za elixír mladosti, krásy a dlhovekosti a 25 ml každé ráno vám dodá energiu na celý deň.
RAKYTNÍK: 100% BIO šťava výhradne z pôvodnej vysokohorskej odrody tibetského rakytníka. Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a podporuje činnosť imunitného systému. Posilňuje srdcovú činnosť, zaisťuje normálnu funkciu metabolizmu a tráviaceho traktu. Priaznivo pôsobí taktiež na kožu, sliznice oka a ústnej dutiny. Je bohatým zdrojom prírodného vitamínu C. Takisto je vhodný pre deti od 3 rokov a stačí užívať 25 ml každé ráno. 
👉 Džúsy majú výraznú vôňu a špecifickú chuť. Vlastne neviem ako majú chutiť, ale mne prídu kyslé. Goji mi chutí viac ako rakytníkový džús, ale to je veľmi subjektívne hodnotenie. Super je, že v ponuke je aj menšie balenie, ktorým môžete začať a ak vám bude chutiť, tak si kúpite väčšie. Cena 350 ml balenia Goji aj Rakytníka je 9,49 EUR. Možno sa vám to môže zdať veľa, ale užíva sa iba 25 ml denne t.j. 350 ml balenie vám vydrží na 14 dávok. 

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

3 comments

Rakytník bych ráda ochutnala 🙂 hlavně nějaký džem.

Přeji veselé a klidné Vánoce :)!
Nela z blogu Růžová rtěnka

Radím sa k tým 98 percentám, pretože o tejto značke som ešte nič nepočula, ale veľmi ma zaujala. Najbližšie sa pri návšteve DMka na nich pozornejšie popozerám 🙂
What A Fancy World

Tohle musí být hrozně fajn, rakytník i goji jsou strašně moc zdravé, oboje mám moc ráda. 🙂

Somethingbykate

Leave a Reply