Medzi ďalšie trendy, ktoré sa mi veľmi páčia patria aj baretky. Baretky sa objavili v módnych kolekciách napríklad módneho domu Dior, ale mohli ste ich vidieť aj na streetstylových fotkách z fashion weeku. Baretky sa objavovali rôznej farby, veľkosti, materiálu, no všetky baretky mali jeden spoločný prvok. Boli to perličky. tento trend sa mi tak zapáčil, že som si jednu takú baretku vytvorila. Je to veľmi jednoduché a časovo nenáročné. Prečítajte si a inšpirujte sa ako si za pár minút a pár eur vytvoríte štýlový doplnok, v ktorom túto jeseň zažiarite.

Ako inšpirácia mi opäť poslúžili fotky z milovaného pinterestu. Ako vidíte, baretka ozdobená perličkami vyzerá naozaj šik a je veľmi trendy. Pýtate sa čo s vlasmi? Tak to je iba na vás a vašom vkuse. Môžete si nechať vlasy rozpustené, jemne zvlnené, odhaliť jedno ucho a nechať vyniknúť náušnicu, urobiť si zapletaný cop na stranu  alebo si vlasy skryť pod baretku a nechať vytŕčať iba jemné pramene okolo tváre. Ako si takú baretku dotvoríte?

Potrebujeme:

  • baretku
  • perličky na našívanie – môžu byť aj rôzne veľkosti
  • nožničky
  • ihla
  • niť

Postup je veľmi jednoduchý. Najprv si rozmyslite, kde a ako chcete mať rozmeistnené perličky. Môžete sa inšpirovať baretkami Dior a umiestniť ich veľa iba na jednu stranu alebo si jednoducho prestriedajte malé a veľké perličky, ako sa vám páči 🙂 Ja som to urobila tak isto. Najprv som našila veľké perličky a potom som pomedzi našila malinké. Keď si rozmyslíte rozmiestnenie, navlečte si niť do ihly a našívajte perličky. Najprv si prevlečte niť zo spodnej strany tak, aby ste uzlík mali na spodnej strane. Potom navlečte perličku a opäť prejdite na rubovú stranu. Odporúčam zachytiť ešte raz uzlík a urobiť pár hrčiek, aby vám perlička neodpadla. Nevyzerá to dobre, keď budete prechádzať viac krát a bude vidieť veľa nitiek. Radšej si dajte niť dvojmo, aby bola pevne prišitá. Voilá a baretka je na svete. Pár krát si ju dajte na hlavu, či sa vám to páči. Ak nie pridajte perličiek ešte viac 🙂 Určite nimi nešetrite.
Baretku som si doniesla z Nemecka asi pred 3 rokmi. Kúpila som ju v C&A a v ponuke bola asi v milión farbách 🙂 Cenu si už nepamätám, ale určite nebola drahšia ako 6 EUR. Baretka vyzerá super s kabátmi a elegantnými outfitmi. 


photo by Tomáš, Nikon D3100 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

jéééj no ty si šikovnáá :))

Desire fashion blog

Leave a Reply