O tom ako skladujem moju zbierku šatiek, ste si mohli prečítať v článkoch TU a TU. V poslednej dobe mi však pribudli aj štvorcové malé šatky a veľké šatky z jemného materiálu pripomínajúci hodváb. Tieto šatky sa veľmi ťažko skladajú, pretože sú “klzké”, a veľmi sa krčia. Takéto jemnučké šatky dlho nevydržia v komíniku resp. všetko čo poukladáte nad takúto šatku jednoducho spadne 🙂 Preto odporúčam jemnučké šatky zavesiť na vešiak. Samozrejme nemusíte utekať do obchodu pre špeciálny vešiak na šatky. Prezradím vám, ako tento druh šatiek skladujem a vy sa môžete inšpirovať a vyrobiť si takýto vešiak na šatky. Je to veľmi jednoduché a hlavne finančne nenáročné. Poďme na to.
Budeme potrebovať iba vešiak a háčiky zo závesu. Háčiky som použila zo sprchovacieho závesu. Nikdy ma nebaví so závesom meniť aj háčiky, a preto mi vždy zostane celé balenie. Ak sprchovací záves nepoužívate, zájdite do tesca, kde majú basic záves za 1,90 € prípadne ho kúpite aj v obchodoch “všetko za euro” alebo v čínskych obchodoch. Myslím, že sa dajú kúpiť aj iba háčiky, ale to si už nie som istá kde presne. Určite to bude lacnejšie ako kupovať špeciálny vešiak na šatky.  Vešiak odporúčam plastový, pretože tieto háčiky sú väčšinou plastové. Ak nájdete kovové, kľudne použite aj drevený vešiak, bude to vyzerať supe, ale umelé na drevenom nič moc 🙂 Vešiak použite určený na nohavice t.j. “trojuholníkový” nie iba s hornou časťou.
Potom jednoducho pripnite na spodnú časť háčiky, toľko koľko máte šatiek. Pôjde to veľmi jednoducho. Voilá a je to. Vešiak zaveste do skrine a takto budete mať prehľad o šatkách a budú minimálne pokrčené … nesľubujem, že vôbec 🙂 Je to lacné, jednoduché, nenáročné na čas. Verím, že som vás inšpirovala 🙂


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

skvelý tip! ❤ xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

These Chunri and Batik Printed scarves makes me crazy…

Leave a Reply