S letom sa spája veľa slnka, vody a zábava. Plánujete usporiadať záhradnú, bazénovú alebo akékoľvek párty? Chcete svojich hostí prekvapiť nie len chutným jedlom, ale aj originálnym stolovaním? Tento článok je ako stvorený pre vás 🙂 Prečítajte si ako vyrobiť takéto šťavnaté podložky pod poháre a krčahy s domácimi limonádami. Každý si od vás bude pýtať nie len recept na skvelý šalát ale aj návod na podložky 🙂 Poďme na to. 

Budeme potrebovať: 

  • korok – dajú sa kúpiť viaceré varianty resp. hrúbky, je to iba na vás akú zvolíte, ale myslite na to, že čím hrubšia tým sa bude ťažšie rezať, strihať resp. budete potrebovať ostrejší orezávač
  • akrylovú farbu – zvoľte s vysokou krycou schopnosťou, ja som kupovala na čierne podklady
  • orezávač – veľmi ostrý alebo niečo ako skalpel – jednoducho aby ste nemuseli strihať alebo sa vracať na už orezané miesto – korok sa drobí
  • nožnice – malé ostré na upravenie tvaru
  • štetec – na farbu, aj väčší aj menší
  • podložku – keď budete maľovať
  • nádobky na farby – môže nemusí byť, ale ja som si farby miešala napr. oranžovú
Ako prvé si z veľkého plátu korku, vyrežte požadované tvary. Kruh alebo štvorec, podľa toho čo budete kresliť. Ja som zvolila jeden väčší kruh na melón a dva malé na citrusové ovocie. Ako maketu som použila hrnčeky a rôzne okrúhle veci v mojom okolí 🙂 Ak však zvolíte veľmi hrubý korok, tak sa vám bude ťažko strihať, lebo sa drobí. Ak už dopredu viete, že chcete iba okrúhle podložky, môžete si kúpiť aj hotové vyrezané podložky.
Potom si nájdite obrázky ovocia a pripravte si všetky farby, ktoré budete potrebovať. Zelená, červená, biela, oranžová, žltá a čierna. 
Pri melóne som začínala zeleným okrajom. Voľnou rukou som nakreslila kruh a potom som kreslila biely kruh, no odporúčam potom kresliť rovno vnútorný červený melón. Nechajte zaschnúť a potom dokreslite biely kruh. Ako vidíte na obrázky na ľavo je obyčajná biela farba a na pravo je už použitá biela s vysokou krycou schopnosťou. Poriadny rozdiel, však? Potom už iba dokreslite čierne zrniečka a je to. Zrniečka môžete buď farbou alebo permanentnou fixkou.
Na citrusy, pomaranč a citrón, použite lepiacu pásku. Na pomaranč som použila papierovú pásku, ale ako vidíte premočila sa a farba bola aj tak kde som nechcela. Preto použite asi klasickú pásku alebo sa snažte na papierovú aplikovať menej farby. Potom dokreslite vonkajší okraj, kôru, a nechajte poriadne zaschnúť. Zlúpnite pásku a bielou farbou dokreslite citrusový plod. Rovnaký postup je aj na citrón 🙂 Btw. ak nemáte oranžovú farbu namiešajte si zo žltej a kvapky červenej.
Voilá a šťavnaté podložky sú na svete. Môžete si nakresliť aj kiwi, jahodu alebo jablko. Vôbec sa netrápte ak bude niekde nerovnomerne nakreslená čiara. Veď ani ovocie nie je úplne dokonalé. Ak chcete ovocie viac realistické, rozkrojte si citrón a inšpirujte sa ním a  nie obrázkom.
Tak a párty môže začať 🙂 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

jééj, to je parádne 🙂 super nápad Ivy ❤ xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

Jaj, Ivi, to je roztomilé, to by mě nenapadlo 🙂

http://www.obycejny-blog.blogspot.com

Leave a Reply