Spomínate si na pásikavé sako? Pripomeňte si ho v tomto outfit príspevku 🙂 V príspevku si okrem fotiek môžete prečítať, že so sakom som nebola na 100% spokojná. Veľmi mi prekážali veľké patentky a nespevnená predná časť saka. Sako nevyzeralo pekne ani zapnuté ani rozopnuté. Už vtedy som bola rozhodnutá, že ho prerobím a teraz som ho konečne prerobila a gombíky našila. Ako na to? čítajte ďalej.


// čo budeme potrebovať:
 • gombíky
 • malú patentku
 • šijací stroj
 • niť
 • ihla
 • krajčírska krieda
 • krajčírsky meter
 • špendlíky
 • krajčírske nožnice a nožnice s tenkým špicom na páranie

Sako pôvodne vyzeralo takto. Štyri veľké patentky, prišité na vnútornej strane saka, tak aby zapnuté vyzeralo”pekne” resp. aby nebolo vidno šitie. Ako vidíte, keď ste mali sako rozopnuté, tak to naozaj nevyzeralo esteticky, takže jediná možnosť, mať ho neustále zapnuté.
Rozhodla som sa patentky nahradiť veľkými gombíkami v zlatej farbe. Sako má tmavomodrý pásik, a teda s gombíkami v zlatej farbe vytvorilo peknú kombináciu … ako námornícky blazer (ok viem, že to má ďaleko od klasického blazeru, ale farebne by to išlo).

// ako na to?
Priznám sa, že do včerajšieho večera som dierky na gombíky zatiaľ nevyšívala, takže som sa aj ja naučila niečo nové a robila som si skutočne podrobné poznámky, aby som to zvládla aj sama (aj keď na každom stroji je iný postup, tak verím, že nám tento náš vydrží čo najdlhšie). Ako už vyplýva budeme musieť postupovať nasledovne:
 • odpárať patentky
 • prišiť nové gombíky
 • vyšiť dierky na gombíky

My sme mali dilemu, či šiť bielou alebo modrou niťou. Nakoniec sme to premerali, vymerali a usúdili sme, že tmavá niť bude lepšia. Ja som chcela šiť tmavomodrou, ale našťastie zasiahla mama a zvolili sme čiernu niť, ktorú vôbec nie je vidno. Najprv si odmerajte rovnaké rozostupy medzi gombíkmi. My sme si ich rozostúpili 15 cm od seba a 2 cm od kraja. Gombík má takisto 2 cm, takže dierku som šila dvojcentimetrovú.
Predtým ako sa pustíte do samotného šitia dierok, nezabudnite odpárať patentky a pekne si upraviť predný diel, aby vám neodstával alebo sa nepokrútil. Najlepšie zažehliť a pristehovať (ehm to stehovanie ja nemám rada, takže vždy používam špendlíky, čo sa vám sem-tam môže vypomstiť, takže radšej stehujte).
Ak ste zvolili tmavú niť držte sa na tmavých pásikoch, ak ste si vybrali bielu niť, tak naopak na svetlých pásikoch.

Vidíte niečo? Ja ani nie, ale je tam vyšitá dierka 🙂

Potom už iba prišite gombíky na vnútornú stranu a prestrihnite dierky a sako s novým vzhľadom je na svete 🙂
Gombík bol takmer rovnakej veľkosti ako predchádzajúce patentky a ja som si vybrala tri gombíky na rovnakom mieste ako boli predtým. Iba poslednú veľkú patentku som vymenila za malú čiernu, ktorú som takisto prišila na tmavý pásik, aby ju nebolo vidno.
VOILÁ ….. čo poviete, nevyzerá to hneď lepšie? Nezabudnite sa zapojiť do súťaže o burberry telové mlieko na facebooku 🙂 

Bonus … moje rýchle poznámky s nákresom 😀

You May Also Like

One comment

tie zlaté gombíčky sa k saku nesmierne hodia 🙂 veľmi pekný dizajn, úplne ti sekne 😉

http://www.beautiful-savage.blogspot.sk

Leave a Reply