Bodkované šaty som objavila v thrift store v USA. Zaujali ma veľmi príjemným padavým materiálom a samozrejme vzorom a výraznou farbou. V prvom momente som vedela, že z nich bude sukňa. V priebehu tvorby som našla na vnútornom leme označenie, ktoré som predtým nikdy nevidela. Myslela som si, že to je značka výrobcu látok. Po zadaní do vyhľadávača som zistila, že ide o divadlo s tanečnými predstaveniami v USA. Teraz mi už dával zmysel to množstvo gombíkov a zapínania a zipsov, ktoré sa nachádzali na šatách. V článku ti ukážem ako som postupovala a aké výzvy som prekonala pri tvorbe.

Ako prvé vždy rozpáram oblečenie, ktoré budem prerábať a následne ho operiem. Veľmi často na látke chýbajú štítky t.j. neviem ako sa bude správať látka po prvom praní. Potom všetko pekne vyžehlím a pustím sa do tvorby. Ešte častejšie látku rozpáram a potom keď už konečne viem ako by mal vyzerať finálny kúsok, tak zistím, že som to nemusela až tak veľmi rozpárať.

Tieto šaty mali v sebe približne 2 zipsy, 10 gombíkov, 6 rôznych háčikov a cvočiek na zapínanie. Nakoniec som použila iba 1 gombík. Kostým bol pravdepobne prispôsobovaný herečke alebo tanečníčke, ktorá v ňom vystupovala. Mal rôznu dĺžku, nebola úplne všade rovnako široká. Na sukňu som potrebovala celý spodný diel šiat t.j. sukňu a z vrchnej časti som urobila pásik na zapínanie. Na šatách sme dorobili vrecká. Šírku sme nechali pôvodnú, len sme sukňu nariasili v páse resp. sme urobili väčšie faldy. S výsledkom som maximálne spokojná a sukňa patrí k jedenej z mojich obľúbených na jar a leto.

You May Also Like

Leave a Reply