Čo sa na kurze naučím?

Tkanie na krosnách, krosienkach, ráme, či doštičke má v tradičnej ľudovej kultúre svoje nezastupiteľné miesto. Jeho využitie bolo široké v minulosti a ostáva ním aj dnes. Ak Vám v šatníku chýba jedinečný doplnok k šatám, či blúzke, tento kurz je určený práve pre Vás. Na kurze sa o tkaní dozviete viac a vyrobíte si originálny textilný opasok.

Ako prebiehal kurz

Kurz už štandardne prebehol v mini skupinke. Boli sme štyri. Dostali sme krosienka a tkaninu, z ktorej sme sa učili tkať. Čo si predstaviť pod slovom “krosienka”. Presne takúto drevenú vecičku, aha. Ako vždy ani teraz som celkom nerozumela, ako to funguje. Preto predsa chodím na kurzy, aby som sa to naučila. Po pár vetách našej lektorky som mala milión otázok. Vedela som však, že mám iba počúvať a odpoveď dostanem čoskoro. Len ja chcem vždy všetkému rýchlo rozumieť. Naučila som sa počúvať a učiť tempom všetkých. Dostali sme prierez históriou, vlastné šablóny na predkreslenie farebnosti a striedania vzorov a krosienka. Pomaly sme sa naučili ako navíjať osnovu, čo je to najťažšie. Ako si priviazať niteľnice a ako hovorí pani riaditeľka “tkanie je už len čerešnička”. Tkanie na krosienkach je veľmi jednoduché, ale samozrejme je potrebné sústrediť sa aby vám všetko nespadlo z krosienok.

Koľko kurz stojí a ako dlho trval

Kurz stál 45 eur a mal dve lekcie, spolu 6 hodín. Lekcie prebiehali vo štvrtok večer. Na tomto kurze sa naučíte techniku a potom už môžete pracovať doma. Už si len kúpiť krosienka. Je to taká oddychovka a určite zaujímavá technika tkania. Ja mám chuť po každom kurze kúpiť si domov krosná joj tkanie je láska.

Výrobok

Z kurzu sme si odniesli dlhý 2,8 metrový opasok, ktorý sa dá nosiť ako klasický opasok. Na šaty, na nohavice alebo ho môžete použiť napríklad na fotoaparát, už len vymyslieť zapínanie. Viem si ho predstaviť aj ako rúčky na taške alebo malej kabelke. Za mňa super kurz.

Viac info o kurze nájdete online a na mojom instagrame

Tkanie je láska 🙂

You May Also Like

Leave a Reply