Culottes, nohavicová sukňa alebo sukňové nohavice. O tomto type nohavíc som písala v predchádzajúcom článku. Takisto sa v ňom dočítate aj kde culottes vznikli. Ako však culottes nosiť? S čím ich kombinovať a ako zvoliť správne doplnky aby nás neskracovali alebo nerozširovali? Prečítajte si moje tipy a rady ako nosiť culottes.

Culottes or skirt pants. I wrote a blog post about culottes, where they come from. How to wear culottes? Which shoes to wear? How to wear them when I am petite or I have an hour clock type of body? Here are my tips and advice How to wear culottes.

What I wear: Culottes: Klepacova/handmade; bag: mango; pumps: topankovo; sunnies, denim jacket: shein; t-shirts: house

How to wear culottes?

 1. Pick the right top. The first rule to remember is that the top you choose needs to have less volume than the culottes. This is the only way to avoid looking like you have no waist, and you’re drowning in fabric.
 2. Find a pair that hits a few centimeters above the ankle and that is streamlined on the sides.
 3. Add length (and polish) to a pair of culottes with a pump or sandal, or go low-key with a slide, sneaker, or loafer for a more casual look.
 4. Too much detail or bulky material at the waist adds pounds, which is precisely what you don’t want if you are already battling a midlife middle.
 5. Heavily pleated culottes will make you look heavier than you are.
 6. If you are petite, try going with a slimmer culotte and make sure your culotte pant legs are not so long they drown your legs.

With pumps and sneakers, too.

 • Vyberte si správny top – culottes nosia mladšie ročníky s crop topom. Áno vyzerá to super, ale iba ak idete na párty. Ak sú nohavice vzorované, ako tie moje, siahnite po jednofarenom vrchu. Myslite na to, že top má mať menej objemu ako nohavice.
 • Culottes by mali siahať tesne nad členky resp. pár centimetrov nad členky. Moja teória je, že sukňa, šaty alebo nohavice by mali končiť tam kde máte najužšiu nohu. Určite nie do polovice lýtok ani do polovice stehien. Keď tak nad koleno, pod koleno alebo ku členkom. Vyskúšajte.
 • Nohavice budú vyzerať super s teniskami ale aj s lodičkami. Lodičky na opätku alebo sandále opticky predĺžia postavu
 • Ak nechcete zdôrazňovať krásne plné boky, nepridávajte na pás a do oblasti bokov veľa materiálu, záhyby, vrecká alebo vzory. Na mojich nohaviciach sú záhyby aj vrecká.
 • Tieto nohavice môžete nosiť aj keď ste nízka aj vysoká, len prispôsobte dĺžku, strih a materiál. Je to veľmi individuálne a ako vždy odporúčam … nedajte s odradiť a skúšajte viac modelov od rôznych dizajnérov, výrobcov a v rôznych materiáloch.
photo by: Simona Obernauerová/Sajsou photo fashion

Ako nosíš culottes ty? S lodičkami alebo s teniskami? Ja som si veľmi obľúbila nosiť ich s bielymi plátenými teniskami a obyčajným bielym tričkom. Napíš mi ako nosiš tento druh nohavíc ty :).

How do you wear culottes? With pumps or sneakers? I love to wear them with both. For a casual day with white canvas sneakers and for workdays with green or pink pumps. What do you think? Which one do you like more?

Wrote about me …

online post on Burda style magazine

You May Also Like

Leave a Reply