green coat yellow bag colorful outfit

In winter is everything dark. Outside is dark, people wear dark clothes. The weather is gloomy. Why we wear dark clothes too? Let´s wear colorful coats, bags, and hats. It helps us feel happier and have positive thinking. What do you feel when you wear a black coat? How do you feel in a green dress? Every color has its own power. Do you wear colorful clothes in autumn and winter? Or you prefer to wear darker coats and accessories, too? Write to me in a comment, please. I feel much better in green, purple, and yellow as in brown and black color. How about you?

V zime v uliciach mesta často vidíme ľudí v tmavých farbách. Tma je ráno keď idem do práce, tma je večer keď sa z nej vraciam. Nosiť ešte aj tmavé oblečenie je na mňa už priveľa. V obchodoch dávajú na istotu a do svojich kolekcií zaradia najčastejšie tmavé farby. Tie sa predsa predajú vždy. Ani sa nečudujem, že v uliciach nevidno viac ľudí v kabátoch v žiarivých farbách. Samozrejme česť výnimkám. Farebné kabáty sú v ponuke. Väčšinou sú dostupné na e-shopoch a ich nákup je trošku risk. Na jednej strane je to pohodlné. Objednám z domu, dovezú mi to až domov, vyskúšam a prípadne vrátim. Na druhej strane to nie je až tak ekologické. O tom však písať nechcem, to si musí uvedomiť každý, či sa správa ekologicky. Chcem písať o farbách. Nosíte farebné oblečenie aj v zime?

článok obsahuje affiliate odkazy

green coat yellow crosbody bag xmile girl burgundy hat and colorful scarf

What I wear:

coat, hat, blouse: shein (vintage); bag: oriflame; boots: reserved; jeans: house; scarf: zara (men);

green coat mustard bag cold smile girl in burgundy hat

V poslednej dobe som si veľmi obľúbila zelenú. Túto farbu som nikdy nenosila. Dokonca aj nite na šitie, ktoré sú nerozbalené sú všetky v zelenej farbe. Raz som však vyskúšala správny odtieň zelenej a úplne som sa do nej zaľúbila. Sveter, mikina, sukňa aj kabát. Všetko sa mi veľmi páči. Hodí sa k tmavomodrým riflom aj k bielemu tričku. Na prvé nosenie sa zdá ťažko kombinovateľná, ale nakoniec zistíte, že to tak nie je.

I have never wear green color. I thought that it doesn´t suit me. But then I try a turtleneck in a different shade of green, as usual, and I fell in love. Now I have a green coat, sweater, hoodie, and a skirt too. The first time, I was a little confused, how to combine green with other colors. Green is pretty “strong”. But then I realize, that it is so easy.

Ako kombinovať zelenú farbu

Zelená sa krásne kombinuje s bordovou, tmavomodrou, žltou aj bielou. Skúšajte, hrajte sa a experimentujte. Rozžiarte svoje šatníky a pridajte do nich farby aj v zimných mesiacoch. Nemusíte ísť s davom. Vystúpte z neho v žiarivom kabáte, klobúku alebo čižmách. Paráda, vždy sa teším, keď vidím niekoho vo farebnom kabáte. Moje kabáty sú v žltej, fialovej, ružovej, červenej a teraz aj v zelenej farbe. Tmavé kabáty som asi ani nikdy nemala. Ak si nie ste isté kombinovaním doplnkov, šál to vždy zachráni. Krásne dokáže spojiť celý farebný outfit do jedného. Bordový klobúk, čižmy, žltá kabelka a biela blúzka. Všetky tieto farby nájdete aj na šále. Šál je veľká záchrana, nie iba na prepojenie farebného outfitu, ale aj keď potrebujete zahriať ;).

Color combination of green color

Green looks great with burgundy, dark blue, mustard and white. Important is to try more shades of one color. Colors have warm and cool shades. When you have a dark complexion, you need different green as a girl with a fair complexion. Get more colors in your wardrobe. You are not sure about the color of your accessories? I recommend wearing a colorful scarf. As you see, my outfit is burgundy, mustard, white and dark blue. These colors are on the scarf too. Scarf join colors in one stylish outfit.

green coat mustard bag cold smile girl in burgundy hat and blue jeans

Význam zelenej farby

Ako som spomínala, každá farba má svoju silu, svoj význam. Zelená farba je zložená z modrej a žltej farby. Možno to voľným okom nevidno, ale keď si priložíte k sebe viac odtieňov zelenej uvidíte aj modrú a žltú. Z psychologického hľadiska, sú modrá a žltá protikladné sily, ktoré sa v zelenej vzájomne rušia. Keď do zelenej pridáme modrý podtón, farba pôsobí studenšie. Naopak so žltou vytvára teplejší odtieň. Zelená je v prírode statická, ale vo svojom vnútri má energiu rastu. Rast je možný, ale skrytý. Zelená je aj farba nádeje. Osobne v interiéri zelenú nemám rada. Nosíte zelenú farbu? Napíšte mi ako na vás táto farba vplýva :). Budem sa tešiť z každého komentára a zdieľania článku. Inšpirujme sa všetci navzájom.

Meaning of green color

Every color has its meaning and power. The green color is a combination of blue and yellow color. From a psychological point of view, has blue and yellow opposite power. Green with blue tone is cool, with yellow is a warm color. Green is nature. It is the color of hope. Write to me in a comment if you like this color.

smile girl with brown hair in burgundy hat and green coat
foto by: Simona Sajsou photo fashion

Kúp si podobné kúsky:

kabát; klobúk; bordové čižmy; šál; blúzka; kabelka; rifle

You May Also Like

Leave a Reply