Spomínam si ako ste túto látku kupovali v chladnom decembri. Vyberala som si dve látky. Jednu som dostala na Vianoce a druhú na meniny. Prešla som sa po predajni a vybrala som dve látky, ktoré boli najmenej pravdepodobné, že si ich vyberiem. Aj mamina s Mirkou (predavačkou) sa na seba pozreli a urobili také to gesto .. jemne natočili hlavu doľava, pokrútili kútiky a prekvapene zdvihli obočie. Povedala som si, že si vyberiem také farby, ktoré ešte nemám a ktoré ešte viac rozžiaria môj, už aj tak farebný, šatník. Vyhrala to fuchsiová a kvetovaná, z ktorej sme práve dnes ušili druhé šaty. Mrzí ma, že žiadny fotoaparát (skúšala som štyri) nezachytili presnú farbu látky, ale je to fuchsiová, nie je fialová ani ružová :). V článku si môžete pozrieť fotoreport ako sme šaty šili a takisto aj dôvod prečo som si vybrala práve takýto strih. Inšpirujte sa.
Mám veľmi rada netradičné resp. niečim iné a tým aj zaujímavé strihy. Najradšej nosím šaty prestrihnuté v práse, alebo také, ktoré sa dajú prepásať opaskom. Sukňa širšia, najlepšie keď sa točí, v páse navolnená, naskladaná alebo nariasená. Vrchný diel má princesový strih t.j. prispôsobený postave. Nemám rada rovné šaty, mala som také asi dvojo za celý svoj život a každé som mala raz. Necítim sa v tom dobre ach až mi zimomriavky prešli po chrbte, a to iba o nich píšem.
Preto som zvolila takýto strih a potom som sa rozhodla, že chcem do toho zakomponovať môj najobľúbenejší prvok. Volán. Látky bolo dosť a mohla som vymýšľať. Chcela som aby boli naozaj zaujímavé. Sú už pútavé farebnosťou, ale keď handmade a vlastná tvorba tak poriadne. :DD Vymyslela som si teda volán iba na jednu stranu. 
 
 
Strih urobila mama resp. strihy na moje oblečenie mám urobené, iba ich upravujeme podľa toho čo vymyslíme. To ako vznikol volán vidíte na fotke hore. Potom sme ho trošku zúžili. Na ramene vytvára aj malý rukáv. Veľmi sa mi to páčilo a už počas skúšania som bola nadšená a vedela som, že sa budem z nich tešiť.
Šaty šila mama, to je vidno, sú bez chyby. Ja som robila ako väčšinou pomocné práce t.j. vystrihnutie, zošpendlenie, obšitie, skúšanie, žehlenie a samotné upratovanie a príprava na šitie. Sú to dôležité činnosti :)))) o tom niet pochýb. A samozrejme som si robila poznámky a fotky. Dokonale sa k nim hodil opasok, ktorý som nedávno vyšívala, pozri článok TU.  Tak sme nakoniec zo zvyšku látky ušili viazanie na opasok t.j. sú dokonalá dvojka. Zostal mi ešte rovnako široký pás, ktorý sme nakoniec odstrihli z dĺžky a z toho plánujem takisto urobiť opasok a niečo pekné na neho vyšiť.

 
Voilá šaty vyzerajú takto 🙂 a ja sa z nich veľmi teším. Aktuálne nosím iba tenisky, ale vyzerajú skvele aj k teniskám. Raz sa ale vrátim aspoň na chvíľku k lodičkám a nafotím aj taký outfit.
Určite mi napíšte ako sa vám páčia 🙂 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Tie su fakt pekné – aj strihom, aj farbou 🙂

Leave a Reply