Pred pár mesiacmi som mala neuveriteľnú chuť niečo ušiť. Nie však sebe, ale niekomu inému. Spomenula som si na túto malú slečnu, Elišku, ktorá presne vie čo chce. Od jej maminy a ocina, mojich kamarátov, som sa dozvedela, že miluje leopardí vzor. Spomínam si ako sa snažila nájsť niečo leopardie na jej narodeniny. Uff pre deti nájdete v obchodoch iba minimum oblečenia a vecí s týmto vzorom. Najčastejšie sú to doplnky ako čiapky, papuče a väčšina oblečenia má pozmenenú farbu, volajme to “detské farebné kombinácie” v pastelových odtieňoch. Vo svojej skrini som našla zopár kúskov z leopardím vzorom, ktoré už nenosím a napadlo mi, že z toho malej slečne niečo ušijem. Najprv som si u rodičov potvrdila, že ju v tejto záľube leopardieho vzoru podporujú a môžem sa pustiť do prešívania. Dostala som súhlas a veľmi som sa potešila. 


Ako vidíte na fotke, pôvodný kúsok z ktorého som začala tvoriť, bola púzdrová sukňa. Sukňa bola ušitá z pevnejšieho materiálu, pekne držala tvar a nekrčila sa. Hneď som si vedela predstaviť peknú áčkovú sukňu do gumičky. Teraz keď si pozerám trendy na jeseň/zimu 2018/19, tak uvažujem, že si aj sebe nejakú sukňu s týmto vzorom ušijem. Samozrejme som v žiadnom metrovom textile takú látku zatiaľ nenašla. Uvidíme. 
Sukňa bola dostatočne veľká aj dlhá a veľmi jednoducho sa párala. Nakoniec vznikli takéto tri kusy.
Mama mi urobila strih. Využili sme aj rozparky, ktorý sme nechali v zadnej časti. Ten sme ale nakoniec zašili, lebo Eliške sa to nepáčilo. Pôvodne som aj uvažovala, že asi bude lepšie bez rozparku, ale keď už bol hotový tak sme ho nechali. Zašiť mi ho trvalo 2 minúty, takže nič strašné sa nestalo. Najprv som zošila boky a zadnú časť po rázporok. Potom som všetko pekne zaendlovala na overloku. 
Potom som sa pustila do spodného lemu resp. som zapracovala dĺžku.  Najprv som si všetko iba rozžehlila.

Potom odstrihla, zarovnala, zaendlovala … 

… a zašila dĺžku t.j. spodnú časť.  A už máme skoro hotovo. Pripravila som si šnúrku, ktorú som chcela použiť do pása a pútka. Našli sme doma iba červenú, tak som ju použila ako pracovnú, no nakoniec sa nám všetkým tak zapáčila kombinácia leopardieho vzoru a červenej, že sme ju tam nechali.Vrchnú časť ušila mama. Sú tam tri časti resp. gumička, šnúrka a gumička. Bolo potrebné to dookola obšiť a navliecť aj gumičky aj šnúrku. 

Voilá a sukňa bola na svete.

Ušiť takúto sukňu nebolo veľmi náročné. Ešte pre info, Elišku som si vopred premerala, mali sme normálne konzultáciu pred šitím. Sukňu som jej nakreslila a spolu sme sa dohodli na dĺžke aj na tom aká má byť široká resp. či bude na pás alebo nižšie. Takže suknička je ušitá presne podľa predstáv Elišky, nešila som ju podľa seba 🙂 Ak sa do sukni pustíte, dajte si pozor, aby ste do pása nedali veľmi pevné gumičky, aby sa dieťa v tom mohlo hýbať, jesť, piť a neobmedzovalo v pohybe. Len tak bude nový výtvor nosiť rado 🙂 Ako vidíte šnúrky sme nakoniec nechali, rozstrapkali konce a keď omrzia, tak sa jednoducho vymenia. 
Eliška sa veľmi potešila a ja som sa tešila, že sa teší 🙂 Okrem sukni sme ušili ešte šaty a gumičku do vlasov. Sledujte blog a čoskoro vám ukážem výsledok. Takúto sukňu Eliška nosila cez leto, na jeseň a vhodná bude aj na zimu s hrubými pančuchami v rôznych farbách a svetríkom.  


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

Jéj, kočka sa určite potešila. 🙂 Pekný výsledok!

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply