Keď mi dorazili tieto šaty, tak som sa z nich potešila. Materiál je super aj vzor, no keď som si ich obliekla, tak som zistila, že mi nesedia. Rukávy boli široké a krátke. Gombíky odpadli hneď a pás, tak ten som mala pod prsiami. To sa mi stáva takmer pri každej značke, že mám gumičku, ktorá by mala byť v páse, kdesi pod prsiami. Dĺžka mi až tak neprekážala. Rozhodla som sa, že ich prešijem. Vymyslela som si, že z tohto vzoru a materiálu, budú veľmi pekné šortky. Materiál je vhodný na leto, tak som sa cez karanténu do toho rovno pustila. Inšpirujte sa.

Najprv som rozdelila šaty na polovicu. Z pásu vytiahla gumičku a rozpárala po bokoch sukňu.

Potom som rozdelila horný diel najviac ako to išlo. Spodnú časť sme potrebovali na nohavice a vrchnú na vrecká, pútka, šikmé pásiky a mašľu, ktorá bola okolo krku som takisto plánovala využiť na nový model.
 Zo sukni nám úplne presne vyšli nohavice. Vlastne 4 časti, lebo každá má dve časti. Myslím, že sme ich museli urobiť trošku užšie ako som chcela, ale kedže majú vzor, tak mi to neprekáža. Pôvodne som chcela viac faldičiek (záložiek) v páse.

Z rukáva sme vystrihli pásik a podlepili vlizelínom.

 Potom prišili vrecká, tie sa robia ako prvé, a zošili časti dokopy.

Mašľa, ktorá bola okolo výstrihu som zošila dokopy a vytvorila opasok.

Vzadu sú šortky hladké, iba na spodnej časti sa dajú vyhnúť do manžety.

Voilá a šortky sú na svete. Ani to netrvalo dlho. Najťažšie je rozmýšľať, čo kde prišiť, kedže sa začína vreckami, ako ich otočiť a zošiť dokopy, čo bude vidno a čo nebude vidno. Joj celá veda. Šortky sa mi veľmi páčia a krásne sa k nim hodí čierne aj biele tričko. Dĺžku mám takmer na všetkých do polovice stehien prípadne tesne nad kolená. Je to z dôvodu, aby som ich mohla nosiť aj do práce a cítila sa oblečená.


 

******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply