Posledné mesiace je moja úprava vlasov veľmi jednoduchá. Chytím štipec, vlasy zmotám a zapnem štipcom na vlasy. Občas mám neskutočnú chuť si vlasy natočiť alebo sa nejako upraviť. Už sme si ukázali ako z trička vyrobiť náhrdelník, šnúrky na rúška a dnes vám ukážem ako si vyrobíť aj zopár čeleniek. Látkové čelenky sú veľmi pohodlné, nikde netlačia, môžete ich nosiť aj ako gumičku, alebo rôzne do nej zamotať vlasy. Vhodné sú pre malé deti, mladé slečny aj dámy v rokoch. Ja ich najradšej nosím doma, či už pri upratovaní alebo cvičení. Takéto čelenky môžete oprať aj v práčke a nosiť ich v kabelke “pre každý prípad” a nezaberie veľa miesta. Výroba nie je náročná na čas ani pomôcky a dokonca nepotrebujete ani ihlu a niť. Poďme na to. Potrebujeme:

  • pleteninu, staré tričko, alebo elastickú látku
  • nožnice
  • meter alebo pravítkoPostup:
Ako prvé si látku s ktorou budeme pracovať pekne rozložíme na rovný povrch a zarovnáme okraje. Moja látka je vlastne taký tunel, ktorý nemá žiadne švy (okraje). Ak použijete tričko tak zložte bok na bok. 
Potom si odmerajte šírku aspoň 10 centimetrov, môže byť aj viac aj menej. Myslite však na to, že “tričkovina” sa skrúti a nosením aj trošku natiahne do dĺžky a ubudne z nej do šírky. Potom odstrihnite a čelenka je na svete. Ak máte doma overlock, môžete okraje začistiť, ale nie je to potrebné, ako som písala, kraje sa nosením skrútia.Môj materiál je veľmi elastický a teda mi umožňuje vytvoriť z nej štýlový doplnok do vlasov. Položte čelenku na rovnú plochu a robte z čelenky osmičku .
Potom chyťte za stred a otočte ešte raz (alebo aj dva krát). V strede vám vznikne uzlík. Koľko krát otočíte o toľko bude výraznejší, väčší. Ak by vám naopak bola čelenka veľmi široká, tak ju rozstrihnite a uviažte okolo hlavy a vytvarujte uzlíka lebo aj mašľu.

Tadááá a tredny doplnok je na svete. Prajem príjemné tvorenie a nosenie 🙂
 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply