DIY: 4 tipy ako pretvoriť obyčajné tričko na originálny kúsok // 4 ways to repurpose an old t-shirt

Na začiatku bolo tričko a nápad urobiť si trendy tričko s odstrihnutým lemom na výstrihu. Našla som niekoľko tričiek na e-shopoch aj pintereste, a tak som si povedala, že to vyskúšam. Vyzeralo to veľmi jednoducho a vyzeralo to, že na realizáciu stačí päť minút. Realita je niekedy úplne iná a aj to najjednoduchšie DIY sa zmení na niečo úplne iné. Prečítajte si článok a inšpirujte sa, čo si môžete urobiť z obyčajného trička :)1) Tričko som si kúpila v kiku za 2 EUR. Vybrala som si svieže ružové, ktoré som plánovala nosiť k riflom a kombinovať s rôznymi farebnými kabelkami. Našla som si niekoľko fotiek na pintereste a hovorím si, to bude raz - dva.  

čo potrebujeme:
 • obyčajné tričko, o číslo väčšie, aby bolo volné 
 • nožnice na látku
 • krajčírsky meter
 • kriedu, môžete použiť aj mydlo

Tričko si oblečte a nakreslite si ako hlboko chcete výstrihy na ramenách. Potom ho vyzlečte a položte na rovnú podložku. Metrom (alebo pravítkom) odmerajte rovnakú hĺbku aj vzdialenosť a nakreslite kriedou. Potom odstrihnite trojuholník. Opakujte aj na zadnej strane. Voilá a dva odstrihnuté trojuholníky a odhalené ramená sú na svete.  Poviem vám pravdu, vyzerá to hrozne a za mňa to dostáva veľký palec dole. Nie je to vôbec pekné, vidno mierne rozstrapkané okraje a na špicoch sa tričko každým oblečením naťahuje a trhá. Určite by krajšie ukázalo tričko do véčka a strihanie hmm asi rezacím kolieskom nie nožnicami, aby to bolo plynulé. 
2) Tričko som však vyhodiť nechcela, a tak som hľadala ďalšie možnosti. Vyhrala to eko taška na nákupy. Stačí odstrihnúť rukávy, zošiť spodnú časť a voilá taška je na svete.

potrebujeme:
 • tričko
 • nožnice na látku
 • spinky alebo špendlíky
 • ihla a niť alebo šijací stroj

Taška však vôbec nie je vhodná na nákupy, alebo teda iba na ľahučké veci. Opäť sa tričko trhá v hornej časti, kde boli plecia a naťahuje sa, čo je pri taške žiadané, ale asi by som s tým na nákup naozaj nešla. Je možné nosiť ju iba v ruke, nie na pleci, takže sem tam tašku ťahám po zemi. Takže ak tak použite trošku menšie tričko, poriadne zašite v oblasti pliec a možno by to vyzeralo lepšie. Ale tento pokus za mňa takisto dostal palec dole. 
3) Pri treťom pokuse som už bola skeptická, ale hovorím si, že to tričko jednoducho určite na niečo využijem. Do oka mi padol náhrdelník.
Tričko rozstrihajte na tenké pásiky, trošku ich ponaťahujte tak, aby z nich vznikol šúlok. Potom si zoberte jeden pásik, na ktorý budete uväzovať ďalšie. Na fotke vidíte ako som ich uväzovala. Uväzujte v strede alebo ich potom pekne stiahnite na miesto kam chcete. Uväzujte a skúšajte na krku až kým sa vám nebude páčiť. Potom ešte môžete odstrihnúť dorovna alebo do špica. Za mňa tento pokus dostal palec hore. Nikdy by som nepovedala, že to bude vyzerať tak dobre. 
4)  Z posledného zvyšku trička som sa inšpirovala  opäť fotkami na pintereste a vyrobila som hračku pre psa :) Ja psíka nemám, takže to berte naozaj iba ako inšpiráciu, na čo môžete staré tričko využiť. Nastrihajte hrubé pásy a zapleťte vrkoč. Uviažte hrču na začiatku a na konci a je to. 
Za mňa opäť palec hore. Verím, že som vás inšpirovala a na oplátku inšpirujte aj vy mňa :) Vyrobili ste niečo z trička? Alebo ich jednoducho iba zmeníte z trička "do školy/práce" na tričko "na spanie?" :) Ďalšiu inšpiráciu nájdete napríklad aj tu.
Sumár a moje hodnotenie:
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na "urob si sám" projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

2 komentáre:

 1. presne to je vždy problém s Pinterestom, nikdy to nevyzerá tak prenádherne, ako v tutoriáli :D škoda toho prvého DIY, mohlo to byť ozaj super... ale tie posledné dve sú zase pekné :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

ďakujem za každý jeden názor / Thank you :)