Za posledné štyri mesiace sa u mňa nazbieralo celkom dosť materiálu na ušitie nových kúskov. Čo myslíte koľko látok na fotke je nových? Koľko z nich som dostala? A koľko sú kúsky pripravené na svoj druhý život v inej podobe? Na fotke vidíte presne devätnásť kusov látok. Z toho sme už jednu látku spotrebovali a vytvorili z nej domáce oblečenie, pozri článok TUVäčšina látok je na jeseň-zimu, takže tvoriť z nich budem asi až na konci roka, teraz by som ich už nevynosila. Vyzerá to tak, že tento rok veľa neprecestujem, ale naopak veľa ušijem. V článku vám prezradím, aké mám plány s látkami  :). 

Týchto osem látok je nových. Niektoré som dostala na Vianoce, rôzne sviatky alebo od kamarátok zo zahraničia. Vrchné dve sú pripravené na blúzky už poriadne dlho. Ďalšie dve sú na šaty. Bodkovaná bude asi letná blúzka. Je naozaj krásna jemnučká ružová s malinkými šedými bodkami. Veľmi zaujímavá a pre mňa netypická, uvidíme ako sa v nej budem cítiť. Z kockovanej látky sme ušili už dvojo nohavíc, pozri TU, ale máme jej dosť veľa ešte aj na sukňu alebo dlhú vestu prípadne sako. Spodné dve látky sú dosť elegantné a vhodné na spoločenské kúsky, takže ich čas ešte len príde. Sú krásne, ale aktuálne by som ich nevyužila.
Ako vidíte trošku som sa nechala uniesť kockovaným vzorom a mám toho až nad hlavu. Všetky boli kedysi šaty, to vás asi neprekvapuje. Vrchné červené sú šaty bez rukávov a ide o hrubší materiál, takže asi si na svoj druhý život počkajú až do jesene. Kúpila som ich v sekáči za euro. Druhá šedá látka s červeným pásikom je tenšia a chcela by som z nej elegantné šortky do práce. Tie mám rozpárané už takisto nejaký ten mesiac dva. Z čierno-bielej kocky by mohli byť nohavice a posledná látka je zeleno-čierna a ide o podobný typ šiat ako červené. Tieto som si doniesla zo sekáča z Brna a je to naozaj veľmi hrubá látka. Pôvodne som ich chcela nechať v takej podobe v akej som ich kúpila, no veď času dosť, ešte si to premyslím. 
Zelená kocka sú pozostatky z tohto saka, je možné že z toho bude kratšia sukňa alebo vesta. Čierno-biela kocka je krásna, ale vôbec nemám nápad, čo by som z nej ušila. Ďalšia zeleno-oranžová kocka bola sukňa a spodné štyri látky som dostala od svojej sledovateľky na instagrame. Sú to také úpletové a svetríkové látky. Asi už nemá zmysel púšťať sa do jesenných a zimných látok a ako prvé začneme šiť modely z látok na druhej fotke :). Veľmi sa teším na cyklamenové šaty, na ktoré si chcem vyšiť niečo pekné. Buď priamo na lem šiat alebo opäť opasok. Ktorá látka sa vám páči najviac?
 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply