V skrini som objavila skladanú sukňu. Bola dievčenská, krátka a z veľmi peknej a kvalitnej látky. Odkladala som ju celé roky, pretože som vedela, že z nej raz niečo ušijem. Tým, že je skladaná, je prestrihnutá iba na dvoch miestach (na bokoch), látky na nový model bolo dostatok. Inšpirovala osm sa špeciálom burda easy a vybrala som si strih na áčkovú sukňu so zapínaním vpredu. Podobnú sukňu som už mala. Bola riflová, výborne sa nosila a aktuálne ju nájdete v bazáriku. Strih vyzeral veľmi jednoducho, tak som sa do toho pustila. Ako sme prešili skladanú sukňu na sukňu so zapínaním vpredu sa dočítate nižšie v článku. Inšpirujte sa.


Ako prvé je potrebné opatrne sukňu rozpárať. Ako som písala, bolo to jednoduché, pretože bola rozstrihnutá iba na bokoch. Potom už stačilo iba odpárať pásik. Látku som oprala a vyžehlila. Následne som vybrala z burdy strih na sukňu a prekreslila na látku.
V burda easy nájdete naozaj jednoduché modely, ktoré zvládne aj začiatočník. Každý je na samostatnom hodvábnom papieri, takže ho nemusíte ani prekreslovať a hľadať v spleti strihov, ako je to v burda style. Stačí aby ste si dobre pozreli model, ktorý si chcete ušiť. Pri tejto sukni sú tri s malými rozdielmi.
Potom sa už iba riaďte pokynmi. Najprv zošiť odševky, potom jednotlivé diely, po stranách, vyskúšať, urobiť pásik, prišiť, vyskúšať, atď.Keďže mám rada vrecká, či už na mobil alebo vreckovku, vyrobila som si ich. Tieto v návode nenájdete ani na žiadnom modely. V práci často potrebujem voľné ruky, takže som rozmery prispôsobila mobilnému telefónu. Vy si ich môžete zvoliť aké len chcete. Urobte si záložky, ako vidíte na fotke a našite na hotovú sukňu ako posledné. Odporúčam obliecť si sukňu a tak prikladať vrecká, aby ste ich mali v správnej výške, aby ste potom neboli nervózni, že sú nižšie alebo príliš vysoko.
Ako posledné a najťažšie pre mňa je nájsť vhodné gombíky. Od toho závisí aj veľkosť vyšitých dierok. Gombíky takmer nikdy nekupujem, ale hľadám v nádobe s gombíkmi, ktoré mám doma. Je ich tam stovky a vždy mi to trvá nenormálne dlho :D. Vždy si poviem, že ich jedného dňa roztriedim, aby sme vedeli, koľko ktorých máme, ale správny čas ešte nenastal. Voilá stará sukňa je nová :).

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply