Žlté plátené tenisky som mala obuté asi tri krát a z toho raz na vianočnom večierku. Hovorila som si, že na nich otestujem ako sa zlepšujem vo vyšívaní. Nenosím ich a ak to nebude pekné, tak mi to ani nebude ľúto. Výsledok vyšívania dopadol nad moje očakávania. Postup ako si vyšiť plátené tenisky nájdete nižšie v článku. Podobnú výšivku som použila na kvietky na rifle, postup nájdete v tomto článku. Inšpirujte sa a vyšite si niečo pekné na tenisky alebo rifle.

Potrebujeme:
  • plátené tenisky
  • ihlu
  • náprstok
  • bavlnky – farebné
  • nožničky
  • pomôže aj predloha na celkový vyšitý výtvor 
  • maketa krúžku alebo kružidlo alebo minca

Postup:

Postup najlepšie vidíte z fotiek. Skúsim aj slovom. Začnite z vnútornej strany tenisky. Navlečte si nitku v dvojmo a urobte hrčku. Prevlečte z vnútra t.j. z rubovej bielej strany na vonkajšiu stranu t.j. žltú. Prevlečte celú nitku a potom pichnite takmer do rovnakého miesta. Urobte slučku, ktorú pridržíte prstom na žltej farbe t.j. na líci. Ihlou pichnite do okraja kruhu, ktorý ste si vopred nakreslili. Zatiahnite. Potom pichnite ihlou za steh a prevlečte nitku dovnútra. Takto zostane lupienok na mieste :). Opakujte až kým nebudete spokojný s hustotou kvietku. V strede vytvorte hrčku a máte kvietok hotový.
Kvietky môžu byť menšie, väčšie, bližšie alebo ďalej od seba. Ako sa vám len páči. Môžete experimentovať aj s farbami. Vôbec sa nemusíte trápiť ani tým, že nebudú rovnaké. Ja mám vlastne každú stranu inú, aj farebne aj veľkostne a počet kvietkov. 
Na záver si môžete predkresliť aj stonky a lístky.  Nezabudnite použiť rôzne farby zelenej, pretože tráva ani stonky a listy nie sú všetky rovnaké. To by ste neverili, koľko odtieňov zelenej existuje.  Príjemné tvorenie.

… predtým … potom

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

Leave a Reply