Uzlíková metóda vyšívania sa mi tak zapáčila, že som hľadala ďalšie možnosti jej využitia. Na pintereste je veľmi veľa inšpirácie a jednou z nich sú aj rôzne kvetinky. Poskladala som dokopy niekoľko kvetiniek podľa farebnosti bavlniek, ktoré som mala doma a vznikla z toho rozkvitnutá lúka na tričku. Rovnakým spôsobom si môžete vyšiť aj farebné jesenné listy alebo zasneženú krajinu. V tomto článku vám ukážem ako si na tričko vyšiť jarnú lúku. Nie je to vôbec náročné, len potrebujete veľa trpezlivosti. Výsledok stojí za to. Inšpirujte sa.


Podľa farebnosti bavlniek, ktoré máte doma si vyberte kvetiny, ktoré chcete vyšiť. Inšpirovať sa môžete priamo pinterestom. Veľmi vám pomôže aj nakreslenie si lúky na papier farebnými pastelkami, aby ste videli, či vami vybraté kvetinky a farby budú k sebe ladiť. Nezabudnite aj na to, že tráva nemá jednu farbu a použite aj tri – štyri rôzne farby zelenej.  Kvetinky môžu byť rozkvitnuté, zakvitnuté, odkvitajúce, môžete doplniť včely alebo lupienky lietajúce vo vetre (toľko zdrobnením som ani nikdy v živote nepoužila 😀 ale pri tejto rozkošnej výšivke to inak nejde). Potom už iba vyšívajte. Odporúčam mať po ruke aspoň dve-tri ihly, alebo aj viac, aby ste nemuseli po každých 3 stehoch meniť bavlnku. Navlečte si ich dopredu 🙂 aby to išlo plynulejšie. 
Vyšiť včelu je veľmi jednoduché. Sú to vlastne iba pásiky. Odporúčam buď urobiť 2x steh jednej farby, alebo si rovno navlečte bavlnku dvojmo.
Voilá a je to. Pri prvom praní som sa obávala, či sa tričko nezafarbí. Nezafarbilo sa :). Bavlnky však môžete ošetriť aj vopred a namočiť ich do octu na niekoľko hodín, nechať vysušiť a až tak vyšívať (nemusíte celé iba pár centimetrov, ktorými budete vyšívať). S červenou opatrne, tá väčšinou farbí najviac. Výšivku môžete aplikovať na rifle, na riflové vetrovky, sukne, košele, vrecká svetrov. Fantázii sa medze nekladú. Prajem príjemné vyšívanie.

foto: © Ivana Klepáčová

 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

One comment

To je naprosto krásné!

Leave a Reply