S prvými jarnými lúčmi vám postupne predstavím trendy na jar/leto 2019. Známe sú už viac ako pol roka a aktuálne návrhári predstavujú trendy na jeseň/zimu 2019/2020. Nám však úplne stačí, keď si trendy pripomenieme v správny čas, teraz budeme zbytočne v obchodoch hľadať trendy svetrík na nadchádzajúce obdobie. Ako prvé trendy vám predstavím doplnky. Kabelky, alebo lepšie povedané, čo všetko môžete nosiť ako kabelky alebo ako náhradu kabelky. Dnes je už “dovolené” všetko a ako kabelku si môžete zobrať čokoľvek. Nezabudnite, že trendov je veľmi veľa a nie je dôležité nosiť ich všetky, ale vybrať si jeden-dva, ktoré vám sadnú, budú vám prirodzené a vžijete sa s nimi.

//slamené kabelky
Prírodné materiály sú pre letné obdobie už tak trošku samozrejmosť. Určite máte doma aspoň jednu slamenú kabelku alebo košík. Tento krát však návrhári urobili zo slamených kabeliek trend. Na módnych prehliadkach značiek a dizajnérov Loewe a Alberta Ferretti sa objavili veľké slamené kabelky a Michael Kors a Altuzarra zakomponovali do kolekcií skôr menšie verzie slamených kabeliek. Samozrejme tento kúsok nie je až tak vhodný do pracovného prostredia, nechajte si ich skôr na voľný čas. Samozrejme ak pracujete v kreatívnej oblasti alebo nenosíte do práce vyslovene kostým, a pracovný poriadok vám to dovoľuje, kľudne noste slamené kabelky aj do práce. Kabelky pôsobia voľnočasovo a väčšine ľuďom sa spájajú s letnou dovolenkou alebo plážou. Slamené kabelky dokážu trošku zväčšiť tvar, čím chcem iba povedať, že nie sú pevné a väčšinou majú podšívku, inak by vám všetko cez dierky povypadávalo 🙂 Nepreťažujte ich, pretože neznesú takú záťaž ako kabelky z bežných materiálov. Musíte si uvedomiť, že pútka sú prišité alebo pripevnené práve na slamenú časť :). Takéto kabelky môžete kombinovať so šatami, sukňou a úžasne bude vyzerať napríklad s riflovinou a bielou blúzkou. Osobne by som slamený prvok nekombinovala s ďalším slameným prvkom, napríklad klobúkom. Iba v prípade ak by boli rôznych farieb t.j. napríklad kabelka v prírodnej farbe a klobúk v čiernej alebo inej žiarivejšej farbe. Je to skôr o pocit, ak sa vám to bude zdať veľa, tak v outfite nechajte iba jeden slamený prvok, ak sa v tom cítite fajn, tak sa nedajte nikým odradiť.

//XXL kabelky
Tento trend pokračuje už viacero sezón. Tento krát je skutočne MAXI kabelka. Dámy myslite na svoje zdravie, chrbticu a kĺby. Takéto kabelky lákajú k neustálemu preťažovaniu, oni to síce vydržia, ale vaša chrbtica iba pár dní. Mám s tým skúsenosť a radšej nosím menšie kabelky resp. klasickejších veľkostí, a keď robím nákup, tak som jednoducho nútená dať ho do plátenej tašky, ktorú si prevesím cez druhé plece. Tým sa mi vyrovná záťaž takmer rovnako (snažím sa to teda ja nejako ustriehnuť).  Tašky sa vyšplhali do takých extrémov, že vyzerajú ako cestovné tašky. To je všetko čo som k tomu chcela napísať. Nejaké špeciálne pravidlá nosenia neexistujú, jedine čo mi napadá je, že nie sú vhodné do divadla, na párty, do múzea, na ples a rodinné oslavy. Všade by sa asi obávali, že sa tam chcete nasťahovať alebo si niečo odniesť. 🙂 Tieto kabelky sa objavili v kolekciách  Stelle McCartney, už tradične Victoria Beckham a napríklad aj Loewe.

//hačkované kabelky a sieťovky
Veľmi sa mi páči, že dizajnéri urobili zo sieťoviek trend. Už som ho videla aj na figuríne v reserved. Nejde však o klasickú sieťovku akú sme mali pri starkej, myslím, že tá bola z nejakého silónu, alebo niečo podobné. Táto je z bavlny možno inej obdoby nití (verím, že moje “odborné” výrazy ospravedlníte) na hačkovanie. Btw. rovnakú ako v reserved za 15 EUR (videla som v oranžovej zatiaľ) som si kúpila v dm drogerie markt za 7 EUR (v čiernej, tykrysovej aj prírodnej). Do tejto tašky sa napchá asi toľko koľko do vyššie spomínanej xxl. Ja som sa do nej zbalila napríklad aj na fotenie v zime, dva kabáty a čižmy. Perfektná je a mám ju stále vo svojej kabelke. Musela som ju však jedno obdobie vymeniť za menšie tašku, práve z toho dôvodu, že som tam nosila príliš veľa vecí (veľké nákupy a pod) a potom moja chrbtica trpela. Takto si to rozdelím na viac dní, však všetko hneď nepotrebujem. Ako nosiť sieťovky a hačkované kabelky? Môžete ju nosiť namiesto kabelky alebo v kabelke na nákupy. Ak sa rozhodnete pre verziu “namiesto kabelky”, tak opäť myslite na to, že kabelky pôsobí veľmi ležérne a voľnočasovo. Nikto vám však nemôže hovoriť do toho, čo zvolíte ako kabelku. Ja keď sa pozerám na trendy, tak mám pocit, že ako kabelku si môžete zobrať aj fľašu a uviazať na ňu špagát ako remienok. Naozaj. Dokonca vám takáto hačkovaná kabelka nemusí ani ladiť s ničím, jednoducho ju nechajte vyniknúť a dať tak svetu jasne najavo, že zastávate názor “stop plastu”, pretože práve tieto sieťovky sú vhodná alternatíva klasických igelitiek. 
//aktovky a retro 
Ak chcete byť trendy, tak si ani nemusíte kupovať novú kabelky. Stačí siahnuť po kabelke spred 7 rokov 🙂 Spomínam si na éru aktoviek, to bol teda hit. Všetky sme ich nosili. teraz sa to vracia. Aktovky, malé kufríky, rôzne hranaté retro kabelky. Takisto aj neobvyklé tvary a farby a také tie kabelky, ktoré nosili naše babky do kostola. Ja celkovo zastávam názor, že kabelka vám nemusí s ničím ladiť, jednoducho si ju dajte a neriešte nič :). 

// trendy s ktorými sa nestotožňujem
… sú mikro kabelky, dve takmer rovnaké kabelky v jednom outfite a kapsičky na ruke, niečo podobné sme nosili v detstve (ako ľadvinka len sa to dáva na zápästie). Mikro kabelky sú tak mikro, že sa tam nedá dať ani kreditka, to sú asi len také výstrelky, dve kabelky hmm no ok ak sa vám to páči noste to, ale mne to nedáva až taký význam.


Inšpirácia z móla:

Inšpirácia z ulíc (zahraničných):

zdroj fotiek: pinterest.com 


******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie DIY projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

0 comments

Velmi zajímavé kousky, já teď hledím spíše po velkých kam se toho vleze co nejvíce a nejlépe batůžky, ale také jsem měla dobu, kdy jsem milovala malé a minimalistické kousky a musela jsem jich mít mnoho 🙂

The world of makeup

Leave a Reply