V lete môj pohľad ako magnet priťahujú neodstrihnuté štítky na bielych alebo priesvitných topoch a šatách (pozri článok). V aquaparkoch mám vždy nutkanie prísť ku slečne a odstrihnúť jej trčiaci štítok so zložením a návodom na pranie z plaviek. V zime sú to zase trčiace šnúrky na svetroch a kardigánoch, ktoré prebúdzajú moje letné nutkanie. Hovorím o tých tenkých šnúrkach, s ktorými vždy zápasím, keď sa snažím v obchode zvesiť sveter z vešiaka a ísť si ho vyskúšať. Práve o tých šnúrkach, ktoré sa vždy, ale vždy, zamotajú do vedľajšieho vešiaka a mne sa už vlastne ten sveter ani nechce ísť vyskúšať, a v tom lepšom prípade si hovorím, že vlastne nič nepotrebujete a odídem z obchodu kúpiť si haribo cukríky na ukľudnenie. Verím, že v tomto nie som jediná. Majú alebo nemajú zostať tieto šnúrky “ozdobou” na svetri počas celej zimy? Na čo vlastne slúžia? Čítajte ďalej a dozviete sa môj názor. 
Na čo slúžia?
Okrem toho aby vás iritovali a sem-tam aj odradili od kúpy svetra, slúžia na to, aby sveter, kardigán, blúzka, tričko alebo šaty nepadali z vešiaka. Určite si viete predstaviť koľko ľudí za jeden deň zaujme tá istá vec a chcú si ju iba pozrieť. Vtedy ju musia vytiahnúť a pozrieť si ju na svetle alebo si ju rovno aj vyskúšať. Ak vešiak nie je zabezpečenými silikónovými okrajmi (pozri článok), oblečenie sa určite zošmykne a skončí na zemi. Práve z tohto dôvodu majú svetre, tričká a všetko , čo visí na vešiakoch, tenké šnúrky, ktoré oblečenie udržia na vešiaku, aj keď si ho pozrie sto ľudí a sto ľudí vráti naspäť. Funguje to nasledovne. Šnúrky sa prevlečú cez vešiak a držia celú večnosť 🙂 Na niektorých svetroch, ktoré majú lodičkový výstrih, je iba jedna šnúrka cez celý chrbát, tá tam je takisto len kvôli tomu, aby sveter nespadol. Pozor, niektoré šnúrky cez chrbát, tam majú byť, hlavne ozdobné s mašľou, alebo z rovnakého materiálu ako je oblečenie. Tie, ktoré majú zostať sú väčšinou na oblečení, ktoré má výstrih na chrbte nie vpredu 🙂 

Čo s nimi urobiť?

Doma si svetre nevešiate na vešiaky, ale máte ich uložené v poličke. Preto ich odstrihnite, nepotrebujete ich. Kárdigán vám na bežnom plastovom vešiaku nebude držať, ale rozhodne strihajte šnúrky aj na nich. Bude ich vidno pri každom pohybe, čo pokazí dojem z celého outfitu. Je to to isté ako keby ste si nechali cenovku na topánke. Tým, že kardigán nemá zapínanie, bude z vešiaka padať. Vtedy je najlepšie zabezpečiť si vešiaky so silikónovými okrajmi alebo zainvestovať do tých s protišmykovým povrchom. Sú trošku drahšie, preto sa inšpirujte a vyrobte si takúto ochranu (článok TU). 

Ako ich môžete využiť?

Šnúrky nikdy nevyhadzujem, ale odkladám. My ich využívame ako ušká na sukne na zavesenie na vešiak. Veľmi nám to uľahčí prácu so šitím nových ušiek. Sem – tam sú skvelá pomôcka aj pri DIY návodoch, ako napríklad pri záložke do knihy (pozri článok TU). 
Zaujíma ma, či šnúrky striháte alebo nestriháte resp. či ste vedeli, z akého dôvodu sú šnúrky na oblečení 🙂

 
******
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Ďalšie skvelé tipy a triky nájdete v záložke  >>> TIPY A TRIKY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

2 comments

Super poučný článek. Děkuji

Neznasam ich 🙂 ale to je pre mna taky ritual, ked mam novu vec, sadnem si na gaucik, poobzeram si ju, poodstrihujem vsetko co sa da a az tak si ju odlozim 🙂

Leave a Reply