Už tradične koniec januára tvárime v Nemecku v bavorských Alpách. Tento rok sme tu strávili desať dní. Prvé dva dni, v sobotu a v nedeľu, sme relaxovali. Boli sme sa prejsť v meste, najesť sa, relaxovali sme v miestnom aquaparku, ktorý sme si veľmi obľúbili a ja som si urobila prehľad o cenách v obchodoch. Pondelok až štvrtok sme strávili na zjazdovkách … ehm teda ja iba pondelok a stredu, ale Tomáš celé štyri dni, čo by som ja asi nezvládla. Minulý rok sme snowboardovali tri dni vkuse a na štvrtý som myslela, že sa už nikdy nepostavím. Pred kopcami mám vždy rešpekt, a tak som začala opatrne, predsa som len celý rok nestála na snowboarde, sčasti aj preto, že na SR boli príšerné mrazy a tak som išla do Nemecka bez tréningu. Po prvej jazde som sa zoznámila s terénom a potom to už ako tak išlo, aj keď som samozrejme padala, bez toho to nejde 🙂 🙂 Potom mi jeden turista privrzol ruku v sedačkovej lanovke. Po chvíli to prešlo, ale ruka pár dní ešte bolela. V tento deň som oslavovala okrúhle narodeniny a bol to zaujímavý a netradičný deň, predsa len oslavovať narodeniny v 1946 m.n.m. sa nestáva každý rok. Oslávila som to horúcou kávou a relaxom na teplom slniečku. Druhý deň som bola poriadne vyčerpaná a Tomáš išiel na snowboard sám a ja som oddychovala a venovala sa blogu 🙂 Alpy boli nádherné aj počasie nám vyšlo parádne. Tretí deň som išla opäť na snowboard, vonku bolo -22 stupňov, ledva sme sa obuli na parkovisku, prsty sme si takmer vôbec necítili, no na štítoch bolo + 0,5 stupňov  a nádherný výhľad a teplúčko. Boli sme ako na obláčiku pretože mesto bolo zahalené v hmle. Aby sa mi to rátalo, tak som tento deň dosť škaredo spadla a natiahla som si prednú časť krku a nasledujúci deň som mala golier, pretože som sa nedokázala postaviť (vždy zapájate práve tieto svaly aby ste udržali hlavu), iba som sa tak kotúľala po posteli a gauči, bolo to vtipné, ale strašne to bolelo. Bolesť prešla hneď ráno a tak sme si mohli vychutnať ďalší deň. Tomáš išiel opäť sám, lebo čo by som tam ja “zranená” robila, a tak som sa išla sama prejsť po okolí. Bola som z toho v strese, ale zvládla som to a aspoň som otestovala nový objektív, ktorí som dostala od Tomáša na narodeniny. Travel zoom 18-200 ♥♥♥♥. Objektív sme skúšali aj v Breitachklamme, rokline alebo ako by som to nazvala, o ktorej si môžete prečítať nižšie. No a na záver samozrejme nemohli chýbať výpredaje a nákupy zásob kozmetiky, ktorá je v Nemecku o 50% až 70% lacnejšia ako na Slovensku, aj keď nie je v zľave (tento rok som si pekne všetko zdokumentovala fotkami). Dovolenka prešla neskutočne rýchlo, ale oddýchli sme si a užili si sneh, hory a krásnu prírodu. A teraz môžem vyberať kam pôjdeme na Veľkú Noc, ale najprv si prečítajte článok a pozrite si fotky.


//prechádzky po okolí

Sonthofen, Sigishofen a okolité dedinky s nádherným výhľadom na Alpy a všade krásna zamrznutá príroda. Zistila som, že som si zbalila zbytočne veľa oblečenia, čo som si aj poznačila, aby som do budúcna neurobila rovnakú chybu, pretože som takmer stále nosila termo prádlo, oteplovačky, vetrovku na snowboard, najteplejšiu čiapku akú mám a lyžiarske rukavice.  Vôbec som nepotrebovala toľko svetrov a tričiek, radšej si dokúpim teplejšie podkolienky a ešte jedno termo-prádlo 🙂 Takisto potrebujem zainvestovať do lepších topánok, aby som mala nohu nie len v teple, ale aby bola aj pevná, lebo tieto moje čižmy sú síce teplé, ale noha mi v nich dosť lietala. Na prechádzke som robila Tomášovi “modelku” pretože chcel robiť slowmotion videá, tak som sa hádzala do snehu, behala, skákala, no dosť sme sa vybláznili. Fotili sme NIKON D3100 + 18-200mm alebo 18-55 mm a aj NIKON P310.

vetrovka: mall.sk, nohavice: f&f rukavice: tchibo čiapka: shein okuliare: oriflame

// aquapark & relax
Aquapark máme od miesta pobytu asi 5 minút autom, padli návrhy, že pôjdeme aj pešo, ale potom som si spomenula na mokré vlasy, tak sme išli autom. Wonnemar v Sonthofene. Chodíme sem v lete, keď prší, ale načastejšie počas zimy, trošku sa zohriať a zrelaxovať sa vo vlnách, vírivke a horúcej vode. Moje najobľúbenejšie sú tobogány a kúpanie sa vo vonkajšom bazéne. Vstupné je 15,50 EUR na celý deň a môžete tu robiť čo len chcete. Plávať v plaveckom bazéne, vyblázniť sa na tobogánoch, každú hodinu si užívať umelé vlny, plávať proti prúdu, plávať vo vonkajšom bazéne, ísť do sauny (za to je asi príplatok) alebo relaxovať vo vírivke a oddychovať na lehátku, ktorých tu je tak veľa, že až. Ale to je asi tým, že si tu nikto nerozkladá uterák na lehátko, tak ako na Slovensku a ide sa na 5 hodín kúpať. Jednoducho, keď si chcú ľahnúť, tak to riešia až vtedy a nie zbytočne rezervujú lehátka. Fotili sme vodotesným fotoaparátom NIKON AW130, bez ktorého si už neviem predstaviť dovolenku.

http://www.wonnemar.de/sonthofen/
InterSPA Gesellschaft für Betrieb WONNEMAR Sonthofen mbH,  Stadionweg 5, 87527 Sonthofen
Tel.: 08321/78097-0, http://www.wonnemar.de/sonthofen/
cenník: viac info tu

plavky: f&f

// snowboarding 


Snowboardovali sme v ski centre Das Höchste a vybrali sme si  Fellhorn / Kanzelwand (sú ešte ďalšie štyri kopce). Ponúka  36 upravených zjazdoviek a  14 rýchlych vlekov (kabínkové aj sedačkové), takže pre mňa ako začiatočníka ideálne, nemusím sa trápiť s kotvou alebo pomou. Ja som najčastejšie jazdila na nemeckej strane a po obede sme sa presunuli aj na rakúsku stranu. Je to paráda, keď vám chodia SMS vitajte v Rakúsku a hneď na to vitajte v Nemecku 🙂 Zjazdovky sú široké, ľudí bolo veľa, ale ja som mala pocit, že sa rozplynuli po zjazdovkách a nemala som pocit, že by mi zavadzali alebo niečo podobné. Len sem tam boli nejaké lyžiarske kurzy, tak som sa bála, že ich zrazím 🙂 Otvorené je od 8:00 – 16:00, čo je úplne super a dostatočný čas. Celodenný lístok stojí 45 EUR. Môžete sa občerstviť v reštauráciách, ktoré sú buď úplne na špici alebo aj popri zjazdovkách. Áno je to všetko veľmi predražené, ale tak čo už. Každá reštika má terasu, kam si môžete sadnúť a k dispozícii máte aj deku a môžete sa opaľovať a relaxovať koľko len chcete. Pre závislých na internete mám dobrú správu, je tu zadarmo wifi. Na webe môžete sledovať web kameru, počasie aj aktuálne informácie. Na väčšinu fotiek sme použili nie len vodotesný ale aj pádu vzdorný fotoaparát NIKON AW130 a na niektoré fotky mobilné telefóny.

Po tejto tretej sezóne na snowboarde som zistila, že je to pre mňa dosť stresujúce sústrediť sa na všetko naraz, a radšej sa vrátim k lyžiam. Ak by mal niekto záujem o snowboard + topánky veľ. 39 + viazanie, napíšte mi e-mail klepacova.ivana@gmail.com.

Cena: 45 EUR na deň / dospelý viac info tu
https://www.das-hoechste.de/

vetrovka: mall.sk, nohavice: f&f rukavice, helma, okuliare: tchibo rolák: vintage kukla: bepon 
// Breitachklamm

Breitachklamm vznikol, alebo lepšie povedané, sa začal formovať, približne pred  10 000 rokmi, keď sa začali roztápať ľadovce a  razili si cestu pomedzi skaly, ktoré narúšal a vytváral tento prírodný úkaz. V roku 1905 bol tento nádherný prírodný úkaz sprístupnený verejnosti za pomoci kňaza Johannes Schiebel z Tiefenbachu. Dnes Breitachklamm navšíti 30 000 turistov ročne. 

Ak sa rozhodnete Breitachklamm navštíviť, odporúčam sledovať situáciu na internete, pretože v prípade nepriaznivého počasia, či už mrazivého alebo teplého, je zatvorený z dôvodu, že vás môžu ohroziť ľadovce alebo roztápajúci sneh. 

Vybrať si môžete päť rôznych trás ako Breitachklamm prejsť od hodinovej až po dve a pol hodinové túry. Odporúčam pevnú obuv, teplé oblečenie, do ruksaku teplý čaj, občerstvenie, pretože budete v rokline, kde vás nezohreje slnko, ale budete mať skôr pocit, že ste v chladničke. Pozor na hlavu, keď sa budete pozerať naokolo, pretože kamenné steny sú dosť nízko a často na nich visia cencúle. Ak si vyberiete tú dlhšiu trasu, pôjdete najprv po rokline, po rovine, potom poriadne stúpajúc do kopca a nakoniec prudko dole. Počas cesty uvidíte aj Alpy v plnej kráse. Ja som bola poriadne vyčerpaná, nezobrala som si jedlo, moja chyba, a potrebovala som veľa prestávok, ale vymyslela som si to ja, takže nemôžem nadávať 🙂 Fotili sme NIKON D3100 + objektív 18-200 mm a malým NIKON P310 🙂
Erwachsene: 4,00 Euro pro Person, Kinder: 1,50 Euro pro Person
BREITACHKLAMMVEREIN eG,  Klammstrasse 47, 87561 Tiefenbach 
Tel. +49 8322 987670, info@breitachklamm.com
  

photo by Tomáš, Klepi, Nikon D3100, P310, AW130, iphone, moto x play,


******
Viac zážitkov z cestovania nájdete v záložke  >>> CESTOVANIE
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT

******

You May Also Like

4 comments

ooch to je nádhera! normálne mám chuť sa tam teraz hneď ocitnúť! xx

Simona | l i v e i n f o x w o r l d

Článek super. Fotky naprosto dokonalé! Snad se tam taky někdy podívám, vypadá to tam fantasticky 🙂

MagicBeautyLife

🙂 🙂 nadhera, krasne zamrznuta krajina 🙂 ta namraza co sa da chytit do ruky ako cencul, odpadavam 😀

vyzerá to tam krásne, zábery sú veľmi podarené 🙂 avšak z fotiek ma doslova mrazí, preto sa už neviem dočkať tepla 😀

Sabi z blogu Beautiful savage

Leave a Reply