Vianoce sú slávnostné obdobie, kedy sa spolu s rodinou a priateľmi delíme o vzácne, nezabudnuteľné chvíle. Niečo magické nás vedie k prejavom lásky a náklonnosti. V najnovšom katalógu nájdete množstvo krásnych darčekov, ktoré sú vhodné pre každého. Nájdete tam malé aj veľké prekvapenia, vďaka ktorým budú sviatky pokoja, radosti a rodinnej pohody skutočne jedinečné a balenie aj rozbaľovanie darčekov vás naplní pocitom šťastia a lásky. Vyskúšala som kozmetické novinky, ktoré sú skutočne skvelé a množstvo nekozmetických produktov, ktorými si môžete ozdobiť vianočný stôl 🙂 Poďme na to 🙂 


Kompaktný guľôčkový púder Giordani Gold

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Nádherná paleta obľúbeného guľôčkového púdra teraz v kompaktnej forme. Exkluzívnu, limitovanú edíciu zdobí logo 40. výročia Giordani Gold. Zdokonalí prirodzený tón pleti a okamžite jej dodá zdravý, žiarivý vzhľad.

množstvo:  8 g 
kód:   33166, 33167
cena: 17, 90 € 9,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Oriflame priniesol obľúbený guličkový púder aj v kompaktnej forme t.j. guličky stračil do púdra 🙂 Je to skvelé, pretože balenie je oproti guličkovej verzii menšie resp. užšie a naviac obsahuje aj zrkadielko. Ideálne do kabelky každej dámy a slečny. V balení nenájdete žiadny aplikátor, preto je takisto ako vo verzii guličiek, dokúpiť si štetec na farbu na líčka alebo na púder. Púder je presne vo farbách guličiek ak zvolíte bronzový alebo ružový odtieň. Na vrchu je vyrazené logo GG a rok 1974 podobne ako na rúžoch, ktoré boli tiež vytvorené k 40. výročiu Giordani Gold. Púder je skutočne krásny, tak isto ako guličky. Tu ide skôr o vašu preferenciu resp. či vám viac vyhovujú guličky alebo púder. Jediný rozdiel, ktorý som postrehla je ten, že ak zvolíte kompaktnú verziu je dôležité aby ste si uvedomili, že na štetci zostane oveľa viac púdru, ako keď ho “naberáte” z guličiek. Pri prvom aplikovaní som vyzerala ako marfuša 🙂 🙂 Takže opatrne, je to iné ako keď krúžite štetcom po guličkách. Cena je úplne úžasná a v ponuke ho nájdete v katalógi 17 v dvoch odtieňoch.


 odporúčam, kompaktná verzia je ideálna do kabelky a cena je takisto skvelá

Profesionálny vejárovitý štetec na púder
čo sľubuje/charakteristika z katalógu:
žiadne som nenašla


Materiál: kozia srsť, hliník, drevo
kód:   24149
cena:  5,50 € 2,49 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Ak aj vás zarazil popis, že je štetec z kozej srsti, vôbec nemusí. Zistila som ako je to možné, keď je oriflame prírodná: “Áno, máme aj prírodne štetce. sme kvalitná kozmetika a k tomu prírodne štetce patria. U nás sa ale zasadne použivajú len tie prírodne štetiny, ktorých získanie nespôsobí zvieratám utrpenie, bolesť ani smrť. Teda od zvierat, ktoré nie sú chovane za účelom získavania srste na štetce ako králiky, fretky či veveričky, ktoré sú doslova týrané. Preto len koník a  koza.” Poďme však k funkciám a vlastnostiam štetca. Vejárový štetec je určený na primárne na púder. Veľmi sa mi páči jeho tvar, pomocou ktorého si pekne vykontúrujete tvár. Či už časti nosa, brady, čela alebo lícne kosti. Na dotyk je trošku “drsnejší/hrubší” ako napríklad na tekutý make-up, ale ak si chcete kontúrovať tvár tak to tak má byť. Jemným by to až tak asi nešlo 🙂 Štetcom okrem jemných kontúr môžete rozotrieť napadané očné tiene pod očami, alebo púder, ktorý ste aplikovali pred použitím očných tieňov. 

PREHLÁSENIE OD ORIFLAME O NETESTOVANÍ NA ZVIERATÁCH —>>> 

Prehlásenie Oriflame o netestovaní výrobkov na zvieratách
Spoločnosť Oriflame je hrdá na svoje etické švédske dedičstvo. Výrobky Oriflame neboli nikdy testované na zvieratách. Okrem toho sme nikdy nikoho nepoverili ani nepožiadali, aby zložky našich výrobkov testoval na zvieratách a používal testy bezpečnosti in vitro. V zložení našich výrobkov nepoužívame žiadne zložky získané z mŕtvych zvierat, ani nepoužívame zložky, ktoré sa získavajú usmrtením, alebo týraním zvierat. Napríklad výrobky Oriflame neobsahujú loj, pižmo ani karmín. Vo výrobkoch Oriflame sa nachádzajú látky živočíšneho pôvodu, napr. včelí vosk, med, vosk z ovčej vlny (derivát lanolínu) a mlieko, ktoré sa získavajú bez toho, aby boli zvieratá pri získavaní usmrtené, alebo týrané. Používa sa aj hodvábna bielkovina. Bielkovina pochádza z fragmentovaných vlákien hodvábu po tom, ako motýľ vyletí zo zámotku. Ešte predtým, ako sa použijú pri výrobe, prechádzajú všetky suroviny prísnym kontrolným procesom. Všetky kozmetické výrobky sú vhodné pre vegetariánov a väčšina aj pre vegánov. Nekozmetické výrobky a doplnky Oriflame neobsahujú kožu, kožušinu ani pierka zo zvierat, ktoré sa chovajú práve na tieto účely (napr. norka, had). Môže sa použiť koža, ktorá je vedľajším produktom pri spracovaní mäsa pre potravinové reťazce. Nepoužívame hodvábne vlákna, pretože pre zachovanie celistvosti dlhých hodvábnych vlákien je potrebné usmrtiť živočícha v nich skôr, než opustí zámotok.
Nepoužívajú sa ani materiály z ohrozených druhov (napr. z pštrosov, nosorožcov a koralov). Všetky zložky použité v rade Wellness majú najvyšší stupeň čistoty, sú plne medzinárodne schválené na konzumáciu a dôkladne vyberané pre optimálnu bezpečnosť a účinnosť. Vďaka svojej prvotriednej kvalite a zdokumentovaným účinkom je rybí olej zdrojom Omega 3 mastných kyselín. Olej je vedľajším produktom rybolovu z voľne žijúcich udržateľných zdrojov, ktoré spĺňajú Normy o zodpovednom rybárstve a morských ekosystémoch Dohovoru Organizácie spojených národov o potravinách a poľnohospodárstve. Materiál, z ktorého je kapsulka vyrobená, je morského pôvodu, pochádza z rybacej želatíny, neobsahuje hovädziu želatínu. V kokteili Natural Balance sa nachádza vajíčková bielkovina a srvátka z kravského mlieka, pre zabezpečenie optimálnej rovnováhy bielkovín, tukov a pomalých uhľohydrátov. Oboje pochádzajú z EÚ a sliepky sa chovajú v súlade so smernicou o nosných sliepkach. Rad výrobkov Wellness by Oriflame nebol testovaný na zvieratách.
Dr. Natasha Williams O’Hanlon
Manažér pre reguláciu udržazeľných zdrojov

 odporúčam štetec je vhodný na púder, ktorý používa takmer každá žena


Paleta očných tieňov The ONE

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Zvýraznite si oči s najnovšími, nápadnými očnými tieňmi špeciálne pripravenými pre toto obdobie. Každá paleta obsahuje tri zamatovo jemné odtiene s bohatými, výraznými pigmentami pre intenzívne líčenie, ktoré si okamžite zamilujete. Súčasťou palety je aplikátor očných tieňov a zrkadielko.

množstvo:  4 g
kód:   32770 dramatic tourmaline
cena: 12,99 € 7,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Pomaly sa snažím naučiť sa pracovať s očnými tieňmi. Stále u mňa vyhrávajú guličkové očné tiene, ktoré sú žiarivé a jednoducho sa nanášajú. Teraz som siahla po jednom z dvoch odtieňov tieňov Giordani Gold. Balenie je krásne zlato – zelené , súčasťou je zrkadielko a aplikátor. Balenie sa zatvára na magnet a je to mäkké balenie ako keby kartón, ale veľmi vkusné. Tiene majú čiernu-zelenú-ružovú farbu. Všetky tri sú perfekne pigmentované, nie sú veľmi práškové, takže neopadávajú ani sa neprášia pri aplikácii. Najčastejšie zatiaľ používam najsvetlejší ružovkastý odtieň, ktorý si dávam aj pod linku len tak aby malo oko nejaký lesk 🙂 Druhé v poradí sú zelené tiene, ktoré sú skutočne v krásnej tmavo-zelenej farbe a dajú sa pekne rozotrieť. Cestu, alebo lepšie povedané príležitosť, som si zatiaľ nenašla na čierne tiene, ale blížia sa večierky a silvester a určite ich využijem. Čierna je skvelá na dymové líčenie alebo na vytvorenie linky 🙂  Tiene dostanete aj v krabičke, takže luxusný darček je na svete. Robím si aj zálusk na druhý odtieň tieňov 🙂
 odporúčam tiene sú skvele pigmentovné a majú nádherné odtiene

Vyživujúce pleťové kapsuly NovAge Nutri6

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Intenzívne vyživujúce kapsuly na tvár, krk a oblasť dekoltu. Posilnené o jedinečnú zmes šiestich prírodných olejov bohatých na výživné látky, ktoré pleť obnovujú a navracajú jej jemný, hladký a žiarivý vzhľad. Vhodné pre všetky ženy. Spotrebiteľsky testované.
množstvo:  30 kapsulí
kód:   32631
cena:  34, 90 € 23,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Kapsule som si zamilovala už po prvom použití. Kapsule sú zabalené v rovnakom obale ako krém, takže skvele dopĺňajú sadu a ešte lepšie to vyzerá na poličke v kúpeľni. Sú určené pre všetky vekové skupiny, takže si ich môže kúpiť úplne každý. V balení je 30 kapsulí a mali by sa používať ráno a večer. Večer ich môžete používať namiesto alebo s nočným krémom. Ja si ich aplikujem iba večer po použití nočného krému. Takéto kapsule som predtým nepoužívala a už teraz viem, že som mala. Nanášajú sa veľmi jednoducho a veľmi jednoducho sa aj kapsule otvárajú – rýchlym otočením. Je to olej, takže bacha, začne to hneď tiecť 🙂 Moja pleť bola už po prvom použití žiarivejšia a vyzerala tak zdravo. Milujem ten pocit, keď si olej vmasírujem do pleti, je to fakt skvelý zážitok a celý deň sa na to teším, keď už bude večer a ja si urobím rýchlu masáž tváre 🙂 Olej sa relatívne rýchlo vsiakne do pleti, takže sa nemusíte obávať mastného vankúša alebo oblečenia. Ráno si pleť vyčistíte gélom, lebo vám zostane taký mastný povlak, aplikujte sérum, krém a pleť je pripravená na make-up. Upozorňujem – kapsule sú vysoko návykové 🙂 🙂

 odporúčam, sú úplne skvelé a určite si už bez nich neviem predstaviť večernú starostlivosť o pleť

Tekuté mydlo na ruky Essense&Co s jazmínom a nerolomčo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Tekuté mydlo na ruky so sviežou, kvetinovou vôňou, obohatené o esenciálne oleje, hydratuje pokožku rúk a zanechá na nej jemnú, elegantnú vôňu nerolu a jazmínu. Je dostatočne jemné na každodenné použitie a vďaka luxusnému, zvláčňujúcemu zloženiu vhodné na suchú pokožku. Dermatologicky testované.
množstvo:  300 ml
kód:   32827
cena:  11, 90 € 6,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Oriflame prichádza už z treťou krásnou vôňou, v ktorej si môžete zakúpiť tekuté mydlo Essense&Co – ružové bolo s vôňou ruží, zelené s vôňou citrón a verbenou  a teraz oranžové s vôňou jazmínu a nerolu. Mydlo je v plastovej flaštičke s pumpičkou rovnako ako dve predchádzajúce vône. Mydlo ruky nevysúša, nedráždi a nespozorovala som žiadne nežiadúce účinky. Krásne pení a zanecháva ruky hladké na dotyk a hydratované. Samozrejme ja už automaticky po umytí rúk používam aj krém, ale vy nemusíte 🙂 Mydlo nádherne vonia, je to taká jemná krásna nevtieravá vôňa. Ale koľko ľudí toľko chutí. A čo je to ten nerol? Ja som to nevedela a už ako vždy, keď niečomu nerozumiem tak si to vyhľadám v encyklopédii na internete. Google mi ponúkol obrázky krásnej malinkej bielej kvetiny, ktorá vyzerá ako kvet čerešne (len ten je ružový). Každopádne je to krásna vôňa, ktorá sa vám určite bude páčiť. 

 odporúčam, gél krásne prevonia pokožku rúk


Toaletná voda Giordani Gold Notte

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Energická a svieža vôňa Toaletnej vody Giordani Gold Notte je ideálna pre charizmatického muža, ktorý miluje život. Iskrivé tóny talianskeho citrusového ovocia splývajúce s tajomnými, luxusnými akordmi čierneho vetiveru vytvárajú jedinečnú, mužnú vôňu.
množstvo:  75 ml
kód:   32797
cena:  29,90 € 15,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Pánska vôňa Giordani Gold je skutočne nádherná. Na rozdiel od predchádzajúcej, ktorú sme testovali flamboy, ktorá bola skôr citrusová a korenistá. Táto vôňa je, nazvala by som to, typickou mužskou vôňou. Je veľmi príjemná a na Tomášovi mi vonia krajšie ako flamboy, aj keď GG Note má takisto zložky citrusov. Tento krát som vyhľadala, čo je to  vetiver, pretože to bolo opäť pre mňa neznáme slovo. Vetiver je jedna z vonných látok, ktoré sa najčastejšie používajú práve pri pánskych parfémoch. Dočítala som sa, že medzi prvé pánske parfémy patrila vôňa práve z čistého vetiveru. Vetiver je nepálska vysoká tráva so silnými koreňmi, má príjemnú korenistú citrónovú vôňu so sladkým kvetinovým podtónom.

 odporúčam, naozaj krásna mužná vôňa 🙂 Luxusná krabička na Hojivý zázrak od Oscara Magnusona
čo sľubuje/charakteristika z katalógu:
Ozdobná krabička inšpirovaná dizajnom Fabergého vajíčka a zdobená SWAROVSKÉHO KRIŠTÁLMI je nádherným darčekom. Jej súčasťou je Čerešňový hojivý zázrak (15 ml).
výška: 10 cm
priemer: 4,7 cm
kód:   24435
cena: 12,99 €

aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Luxusná krabička na Hojivý zázrak je skutočne luxusný kúsok, ktorý bude hotový šperk na toaletnom stolíku alebo na akomkoľvek mieste. Obsahuje elementy Swarovski.  Je v striebornej farbe, s červenou dekoráciou a vysoké 10 centimetrov. Skladá sa z dvoch častí. Samotná krabička, ktorá vyzerá ako vajíčko a podstavec. Vrchná časť je dosť ťažká, zvnútra vystlaná zamatom a na podstavec sa nasadzuje veľmi jednoducho, pretože na spodnej časti má otvor v rovnakom tvare ako je podstavec. Túto luxusnú krabičku dostanete bezpečne zabalenú v polystyréne, takže sa jej nič nemôže stať. Naviac je v krásnej striebornej krabičke, na ktorú stačí priviazať mašľu a nemusíte robiť ani starosti s balením darčeku. V prípade ak sa vám minie hojivý zázrak, alebo vás po určitom čase prestane baviť otvárať a zatvárať vajíčko, lebo si pery natierate aj 5x za deň, našla som pre vajíčko ďalšie využitie. Môžete ho premiestniť k šperkom a využiť ho na prstene, vzácne náušnice po babičke alebo na náhrdelník, ktorý si ceníte alebo máte najradšej. Paráda, čo poviete. Btw. toto vajíčko mi pripomína jedno z Fábergého vajec – zbierka ruských luxusných vajíčok, ktoré si objednali ruskí cári u klenotníka Karla Fábergeho, malo by ich byť 50 kusov a majú neuveriteľnú hodnotu 🙂
 odporúčam

Hojivý zázrak so škoricovým olejom

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:
Náš najnovší hojivý zázrak poskytuje pokožke ideálnu, jemnú starostlivosť. Obsahuje obľúbenú pôvodnú receptúru s vitamínom E a prírodným včelím voskom a je obohatený o prírodný škoricový olej, ktorý pokožku utíši, zahreje a zanechá na nej príjemnú vôňu sladkej škorice.
množstvo: 15 ml
kód:   33442
cena:  4,90 € 1,99 €

aká je realita/moje hodnotenie produktu:
A aby ste do luxusnej krabičky mali čo dať, alebo aby obdarovaný/á hneď porozumel o čo ide, doobjednajte si aj novinku, hojivý zázrak, tento krát so škoricovým olejom. Hojivý zázrak je základ, mal by ho mať každý a v zime obzvlášť. Určite ho nemusím predstavovať, ale môžete ho použiť na suché pery, popraskanú kožtičku, kožtičku okolo nechtov, na lakte, vylieči aj herpes na perách, no naozaj ho môžete použiť na čokoľvek. Čo sa týka vôňe, čakala som výraznú škoricovú vôňu, ale cítim skôr včelí vosk, škoricový olej je iba bonus, ktorého blahodárne účinky môžete oceniť pri používaní.
 odporúčam

Hrnček v darčekovom balení Crush

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:
Potešte seba alebo blízku osobu jedinečným hrnčekom vo sviatočnom prevedení.  Z vonkajšej strany ho zdobí zlatistá potlač a vnútro je krásnej smaragdovo zelenej farby.Vďaka tomuto keramickému hrnčeku so zladenou, smaragdovo zelenou lyžičkou bude každý deň tak trochu výnimočný.  Pochutíte si z neho na horúcej čokoláde, káve, čaji alebo inom obľúbenom teplom nápoji. Dostanete ho v krásnej darčekovej krabičke.
rozmery hrnček: 8 x 10 cm
rozmery lyžička: 3 x 12 cm
kód:   29198 cm
cena:  6, 99 €

aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Medzi ďalšie moje tipy na vianočný darček, ktorým potešíte každého je hrnček. Tento hrnček má zaujímavý tvar aj dizajn. Nie je to klasický okrúhly hrnček, ale je trošku hranatý na spodku a smerom hore je už okrúhly. Súčasťou je aj lyžička, ktorá sa dá elegantne odložiť do dierky na ušku hrnčeka, a nemusíte hľadať podšálku 🙂 Určite to ocení každý, takto si nebudete pichať do oka pri každom napití  čaja alebo milovanej kávy 🙂 Čo sa týka farieb tak na bielom podklade je pekný motív v sýtej zlatej farbe, ktorý je matný. Z vnútornej strany je tmavozelený a lyžička je rovnakej farby. Pripomína mi to ozdobený vianočný stromček 🙂 Opäť vám príde starostlivo zabalený v polystyréne, samostatne hrnček a na vrchu samostatne lyžička. Nič sa nerozbije, neotlčie 🙂 Krabička je opäť ako v prípade luxusnej krabičky na hojivý zázrak veľmi pekná a rovno pripravená na darovanie, stačí iba dokúpiť lesklú mašľu 🙂
 odporúčam hrnčekom potešíte každého a tento je výnimočne vianočný 


Sada 2 obrúskov Crush

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Počas sviatkov by sa mal každý stôl aspoň trošku ligotať. Ozdobte váš jedálenský stôl kvalitnými obrúskami zo 100% bavlny. Sada dvoch bielych obrúskov je zdobená trblietavým, sviatočným vzorom zlatej farby. Krásne ladia s ďalšími doplnkami z kolekcie Crush.

rozmery:  40 x 40 cm
materiál: bavlna
kód:   29207
cena:  7,99 €

aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Vždy sa mi páčili textilné servítky alebo obrúsky v reštauráciách. Keď si to elegantne prehodíte cez stehná a cítite sa ako star z filmového plátna. Obrúsky majú rozmery 40×40 cm, čo je paráda, lebo z nich môžete vytvoriť rôzne tvary a tým svoje prestieranie ešte vylepšiť. Obrúsok je z jednej strany maslovej farby, nie je žltý ani biely niečo medzi tým a z druhej strany ho zdobí potlač v zlatej farbe. Nevytvára žiadny tvar vyzerá to ako pofŕkané, ale je to veľmi efektné. Nájdete tam aj štítok ale ten sa dá pekne odstrihnúť a nezostane po ňom ani stopa 🙂 Obrúsok je z bavlny, takže aj pranie v prípade zašpinenia nie je žiadny problém. No ale ja vopred vysvetlím, že je to dekorácia a na utieranie sa budú používať klasické servítky 🙂 V balení sú dva obrúsky.

 odporúčam
Sada 2 krúžkov na obrúsky Crush

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Dodajte sviatočným dňom nádych súčasného dizajnu a oživte ich leskom zlata. Vkusná sada 2 krúžkov na obrúsky moderného šesťuholníkového tvaru z lesklej imitácie zlatého pokovovania je krásnou ozdobou na sviatočné obdobie. Skvelý darček pre priateľov a príbuzných, ktorí sa zaujímajú o interiérový dizajn. Skombinujte ich s ďalšími doplnkami z kolekcie Crush.
rozmery:  4,7 x 2 cm
kód:   29203
cena: 4,99  €

aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Ak nepatríte ku kreatívnym dušiam, a labuť či vianočný stromček nevyskladáte, použite tieto  krúžky na obrúsky v zlatej farbe. Váš stôl sa premení na jednu luxusnú tablu. Naviac nájdete v ponuke oriflame aj obrus s rovnakým motívom a dokonca ja kuchynskú utierku v zelenej farbe, ktorá bude oveľa krajšia ako klasická kockovaná 🙂 V balení nájdete dve obruče, no ja som si objednala hneď štyri, by mal každý pekný priestor, resp. som sa nerozhodla, či budú stromčeky alebo obruče 🙂
 odporúčam vyčarte jednu luxusnú štedrovečernú tablu

Náhrdelník Extravagant

čo sľubuje/charakteristika z katalógu:

Upriamte pozornosť na váš chrbát s týmto výnimočným náhrdelníkom. Jemnú, zlatistú retiazku zdobí z prednej strany veľká imitácia perly a menšie imitácie perál na zadnej strane, ktoré krásne vyniknú na chrbte. Elegantný, moderný náhrdelník vyzerá štýlovo či už na holej koži alebo na oblečení. 
dĺžka: 54 cm
kód:   29283
cena:  8,99 €
aká je realita/moje hodnotenie produktu:
Posledný z mojich tipov na vianočný darček a produkt, ktorý som mohla vyskúšať je nááádherný elegantný náhrdelník v štýle 20s. Teda aspoň mne pripomína toto obdobie, pretože jeho nosenie je veľmi rafinované. je rozdelený presne v polovici. Na jednej strane je hlavný prívesok s veľkou perličkou (bižutéria) a v zadnej čaasti je úplne rovnaký prívesok len sú na každej visiacej strane malinké perličky. Čo to znamená? Mali by ste mať šaty so sexi výstrihom vpredu aj v zadu. Nič nepokazíte ak bude náhrdelník visieť na šatách, svetri alebo blúzke 🙂 Náhrdelník je vhodný na slávnostnejšie príležitosti, vianočné večierky alebo silvestrovské párty či plesy 🙂 

 odporúčamJa určite objednám krásne veci z Oriflame, ktorými obdarujem svojich najbližších 🙂 Ktoré novinky zaujali vás?

******
Viac vianočnej inšpirácie v záložke >>> VIANOČNÁ INŠPIRÁCIA
Našu originálnu tvorbu nájdete v záložke >>> ŠITIE
Návody na “urob si sám” projekty nájdete v záložke >>> DIY
Kontakt na mňa v časti >>> KONTAKT
******

You May Also Like

One comment

waaau! to je tak krásna vianočná edícia! 🙂 na mojom blogu som písala o vianočnej limitke Catrice, ktorá ma dostala,ale toto jej teda veľmi konkuruje 🙂 ani neviem na čo sa skôr pozrieť 🙂 hrnček, tie obrúsky s krúžkami, voňavka…všetko je tak nádherné 🙂
MakeUpByVeo

Leave a Reply